Alışveriş

Libelle Temizlik Robotu Almalı mısınız? | Temizlik Robotu İnceleme

Libelle Temizlik Robotu Nasıldır?

Libelle temizlik robotu insanların ihtiyaç duyduğu sağlıklı ve temiz bir havanın oluşmasına imkân sunmaktadır. Peki, oldukça popüler olan bu robot alınmalı mı?

Dünya üzerinde hızla gelişen teknolojiler, temizlik sistemlerinde de yeni boyutlar kazanmasına imkân sunmuştur. Suyun gücünü keşfeden firma; ıslanan tozlar uçmaz mantığıyla gerçek bir temizlik imkanı sunmaktadır.

Libelle Temizlik Robotu Nasıl Kullanılır? Özellikleri Nelerdir? İşte Tüm Detaylar!

Libelle Temizlik Robotu
Libelle Temizlik Robotu

Eski temizlik sistemlerinde kullanılan filtreler ve toz torbaları yapılanmalarından dolayı etkili bir hizmet vermemektedir. Özellikle kısa sürede gözeneklerin tıkanması, boşa enerji ve zaman kaybı gibi durumların yaşanmasına neden olmaktadırlar. Ancak Libelle temizlik robotu parçaları su filtrasyonu ile birlikte %99’luk bir filtreleme oranı sunmaktadır.

Ayrıca bu robotta herhangi bir toz torbası bulunmamaktadır. Çünkü bu robot su hazneli sistemle çalışmaktadır. Böylelikle bütün toz parçalarını su haznesine toplar.

Tüm bunların yanında temiz bir havanın oluşmasını sağlar. Seperatör ise hazneye gelen bütün tozları su ile çarpıştırarak, toz parçalarının suya yapışmasını sağlamaktadır. Derin temizleme aparatı ve hepa filtre ile temizlikte suyun gücü daha etkili olmaktadır.

Son yıllarda giderek popüleritesi artan bu robota dair diğer aksesuar ve yedek parça listesi şu şekildedir;

Libelle Temizlik Robotu Aksesuar ve Yedek Parça Listesi

Kumanda paneli Ana gövde
Hepafiltre Köşe, kenar temizliği için uygun temizleme ucu
Gövde kilidini çözme düğmesi Lamelli seperatör
Mobilya fırçası ve tıkanmış tahliye ızgaralarının temizlemek için sökülebilir fırça bölümü Açma kapama anahtarı
Aksesuar taşıyıcısı Suyu emmek için sökülebilir fırça
Parfüm seti Libelle temizlik robotu hortumu
Tank kapağı mandalları Kuru emiş için elektro fırça
Emiş deliği ve hortum bağlantısı Elektro fırça için paslanmaz kablo kanalı
Somun sökme aparatlı temizlik fırçası Halı yıkama pompası ve elektro fırça
Duvar ve tavan fırçası Su kabı
Emiş boruları Libelle temizlik robotu su tankı
Elektrikli yürütme şasesi Halı ve halı tabanları için kombi fırça
Vakum poşeti Hava akımı kontrol halkası

Libelle Temizlik Robotu Özellikleri Nelerdir?

Libelle Temizlik Robotu

Halı, yatak ve kanepe gibi birçok alanda derinlemesine temizlik yapma imkânını sunan Libelle robot, boş enerji ve zaman kaybını oradan kaldırılmaktadır. Bu noktada robotun öne çıkan özellikleri şu şekilde açıklanabilir;

  • Sert yüzeylerde etkili bir temizlik yapma
  • Halı yıkama
  • Hava yıkama
  • Vakumlama ve yüksek emiş

1 – Sert Yüzey Temizliği

Separatör ile sert yüzeyler kolay bir şekilde temizlenmektedir. Robotta seperatör oldukça önemlidir. Çünkü bu sistem hem ayırıcı hem de ayrıştırıcı anlamına gelmektedir. Libella’nın seperatörü dakikada 26.500 kez dönmektedir. Özellikle çift tribünlü minyatürize edilmiş uçak motoru, etkili bir temizlik yapılması imkân sunmaktadır.

Seperatörün görevi kısaca; kirli havadan tozu ayırıp suya hapsetmektedir. Böylelikle iç mekânlar tozlardan kurtularak evin daha temiz olması sağlamaktadır. Sert yüzeylerde bulunan sular bu sistem ile havayla birleşerek suya çarpıyor. Böylelikle hava temizlenmiş olarak dışarı çıkıyor.

2 – Halı Yıkama İmkânı

Su filtrasyonlu Libelle robot %99’luk bir filtreleme oranına sahiptir. Böylelikle halıların ve kanepelerin yıkanmasını sağlamaktadır. Özellikle eski sistemlerde kullanılan filtreleme, toz torbalarına oranla tekrar toz bırakma ve kısa sürede gözeneklerin tıkanması gibi bir durum; bu robotta söz konusu değildir.

3 – Temiz Bir Havaya Sahip Olmak İçin Hava Yıkama Fırsatı

Temizlik yaparken havada uçuşan bütün toz ve partiküllerin %97 oranında temizlenmesini sağlayan robot, temiz bir alan oluşmasını sağlamaktadır. Özellikle halı ve mobilyalardaki tozları arındırarak havanın daha temiz olmasını sağlayan Libelle robot; iç mekânlarda oluşan tüm toz kaynaklarından en iyi şekilde kurutulmaya imkân sunar.

4 – Vakumlama ve Yüksek Emiş Gücü

Libelle dakikada 26.500 devirle dönen bir motora sahiptir. Özellikle pass sistemli küçültülmüş küçük motoru sayesinde, temizlik yapılma sırasında yüksek vakum ve emiş gücü sunar.

Libelle Temizlik Robotu Motoru Fiyatı Ne Kadar? Nereden Alınır?

Libelle Temizlik Robotu

Libelle temizlik robotu fiyatı ve diğer Libelle temizlik ürünleri ile ilgili tüm fiyat bilgileri için, firmanın web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Libelle temizlik robotu fiyatı GittiGidiyor, Cimri ve Trendyol gibi sitelerde de farklı seçeneklerde bulunmaktadır. Eğer bu robot hakkında net bir fiyat bilgisi almak istiyorsanız, online alışveriş platformlarını da inceleyebilirsiniz.

İkinci el olarak tercih edeceğiniz Libelle temizlik robotu – Letgo ve sahibinden gibi birçok sitede almaktadır. Uygun fiyat seçeneklerine sahip olan ikinci el robot çeşitleri, detayları ve özellikleri ile net bir şekilde açıklanmaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Suyun gücü ile çalışan Libelle temizlik robotu ile ilgili her detay merak edilmektedir. İşte bu ürünle ilgili en sık sorulan sorular şu şekildedir;

1 – Libelle Temizlik Robotu Hangi Ülkenin?

Libelle Alman markasıdır.

2 – Libelle Temizlik Robotu Kaç Lira?

Libelle robot diğer temizlik robotları ile sıklıkla karşılaştırılmaktadır. Libelle sulu süpürge fiyatı ve Libelle elektrik süpürge fiyatı sektöre bakıldığında oldukça uygundur. Diğer akıllı robot süpürgeleri oranla bir tık daha uygun fiyata satılan bu ürün akıllı çöp istasyonlu bir modeldir. Net fiyat bilgisi için firmanın web sitesi ve online alışveriş platformlarını takip edebilirsiniz.

3 – Libelle Temizlik Robotu Neden Alarm Verir?

Genellikle Libelle robotlarda kırmızı ışık yanmakta ve sönmektedir. Bu durum bir hatanın işaretidir. Alarm ışığının yanması durumunda robotta herhangi bir arıza durumu söz konusu olmaktadır. Ya da süpürgenin tam oturmaması durumunda da, bu ışık yanmaktadır.

4 – Libele Temizlik Robotu Kaç Watt?

Yüksek teknoloji ile üretilen Libelle temizlik robotu 1200 watt değerindedir. Robotun kullanma talimatlarını uyarak kullanılması, yüksek verim alınması açısından önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu