Şal Kombin

8 Adımda Siyah Abiyenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider?

Siyah abiyenin üstüne hangi renk şal gider sorusuna her renkteki şalı örnek verebilmek mümkündür. Siyah, kullanım açısından oldukça rahat ve çoğu renkle kolayca uyum sağlayabilmektedir. Tekstil piyasasında siyah renk, gözde olan ilk tercihler arasında yer alan bir renktir. Bu sayede de her kıyafette siyah rengini bulabilmek ve kullanabilmek büyük bir olasılıktır.

Renk tercihleri arasında ilk sıralarda yer alan siyah, abiye renkleri arasında da ilk tercih olabilmektedir. Siyah bir abiyenin asil görüntüsü ve şıklığı ile bütün olabilen bir şal dikkatleri rahatça üzerinize çekebilmektedir.

Siyah Abiyenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider? Siyah ile Kullanılabilecek Renkler

siyah-abiyenin-ustune-hangi-renk-sal-gider
Siyah Abiyenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider?

Nötr renk kategorisinde olan siyah rengi her renkle kullanıma imkan sağlar. Canlı, sıcak, soluk çoğu renkle kullanılabilen siyah, olanaklar dahilinde çoğu rengi öne çıkarmaya da yarayabilmektedir. Soluk bir renk tercihinde kullanılan siyah o rengi dikkat çekici hale getirebilmektedir. Siyah ile kullanılabilecek renkler kişiden kişiye değişen kullanım alanı sınırsız bir skala sunsa bile genel olarak:

 • Beyaz
 • Mavi
 • Kırmızı
 • Kahverengi
 • Mor olarak sıralanabilmektedir.

Sadece birkaç renkle sınırlanamayacağı gibi siyah renginin kullanımı da oldukça geniştir. Şallardan eşarplara, dış kıyafetlerden çoraplara kadar olan her parçada siyah seçeneği olmaktadır. Hayal dünyanız ve özgün düşüncelerinizle siyahı her renkle ve her şeyle kombinleyebilirsiniz. Siyah abiyenin üstüne hangi renk şal gider sorusunda ise sayısızca renk duymak büyük bir orandır.

Bundan ayrı olarak siyah tunikler, siyah beyaz elbiselerle kullanılabilecek ayakkabı ve şal renklerine:

 • Siyah tuniklerin altına krem ayakkabı
 • Siyah beyaz elbisede ise bu renklere yakın ya da daha farklı renklerde şal
 • Siyah tuniklerin üstüne mor eşarp
 • Siyah beyaz elbiselerin altına kırmızı bir ayakkabı örnek olarak verilebilir.

1- Siyah Abiyenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider: Beyaz

siyah-abiyenin-ustune-hangi-renk-sal-gider

Siyah abiyenin üstüne hangi renk şal gider diye birilerine sorduğunuzda duyabileceğiniz genel cevaptan bir tanesi beyazdır. Siyahla beyazın klasik uyumu hiç şüphesiz çoğu durumda kurtarıcı olmaktadır. Nötr renk kategorisine dahil olan bu iki renk birleştiğinde ortaya şık görüntüler çıkmaktadır.

Dantelli ya da tüllü siyah bir abiyenin üstüne takılacak olan beyaz renkli bir şal, özel günlerinizi rahatlıkla kurtarabilmektedir. Ayrıyetten her kıyafete de uygun olabilen bir renktir. Abiyenin yapısına göre beyaz şal ile yapılabilecek modeller:

 1. Dolamalı
 2. Tül şalla yapılacak bir model
 3. Çapraz olarak sınırlandırılabilmektedir.

Farklı kombinler açısından bakıldığında siyah tuniklerin ya da siyah beyaz renklerin bulunduğu elbiselerin üstüne şal, ayakkabı rengi olarak da beyaz kullanılabilir.

2- Siyah Abiyenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider: Gri

siyah-abiyenin-ustune-hangi-renk-sal-gider

Renk birleşimi olarak siyah ve beyazın eşsiz karışımı olan gri ise siyah abiyenin üstüne hangi renk şal gider sorusuna verilebilecek cevaplardandır. Abiyenin siyah oluşu ve şalın griliği ton olarak da uyumlu olmaktadır. Siyah abiyede tek bir renk istemiyorsanız gri bir şal ile yapılacak modeller:

 1. İki renkli çapraz
 2. Farklı renkli zikzak olarak verilebilir.

Ek olarak siyah abiye ve gri bir şal ile uyumlu olabilecek takıları da kullanabilirsiniz. Gümüş kolyeler, gümüş yüzükler ya da altın bir saat bu iki renkle kullanılabilecek takılardandır. Siyah beyaz rengin aynı anda bulunduğu elbiselerde ek olarak gri renkli ayakkabı da tercih edilirse kombin açısından güzel görüntüler elde edilebilecektir.

3- Siyah Abiyenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider: Kırmızı

siyah-abiyenin-ustune-hangi-renk-sal-gider

Siyahın karanlığı ve kırmızının canlılığı birleştiğinde ortaya renk cümbüşü çıkması yüksek bir orandır. Siyah ile kullanılan renklere bakıldığında kırmızıyı görmek de mümkündür. Kırmızı ve siyah asil renkler arasında gösterilebilmektedir. Bundan dolayı da siyah abiyenin üstüne gidebilecek kırmızı tonlarına :

 1. Kıpkırmızı
 2. Koyu Ateş Kızılı
 3. Gül kırmızısı gibi renkler örnek verilebilmektedir.

Kırmızı renginden tek şal olarak yararlanmak istemeyenlerin dikkatini çekebileceği farklı şekiller de vardır. Bunlar:

 • Siyah ve siyah beyaz olarak iki farklı renk bulunan elbiselerde ayakkabı
 • Siyah tuniklerde topuklu ayakkabı, pantolon ya da şal olarak
 • Siyah abiyenin üstüne hangi renk şal gider olarak bakıldığında ise şal ile birlikte ayakkabıyı da kırmızı kullanmak olarak şekillendirilebilir.

4- Siyah Abiyenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider: Zümrüt Yeşili

siyah-abiyenin-ustune-hangi-renk-sal-gider

Yeşilin güzel tonlarından biri olan zümrüt yeşili de siyah elbise ya da siyah tuniklerle kombinlenebilecek şallardandır. Siyah abiyenin üstüne hangi renk şal gider sorusuyla sınırlandıracak olunursa bu renk, koyu tonları kullanım açısından hoşluk ve zarafet sağlamaktadır.

Sadece şal olarak değil siyah abiyenin altına yakışabilecek ayakkabı renklerinden biri de zümrüt yeşili olabilmektedir. Abiye giyilmediği ama siyah tunik tercih edildiği zamanlarda da zümrüt yeşili şal tercih edilebilmektedir. Bu rengin güzelliğini tuniklerde, abiyelerde, elbiselerde, şallarda veya ayakkabılarda kullanabilirsiniz.

5- Siyah Abiyenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider: Kiremit

siyah-abiyenin-ustune-hangi-renk-sal-gider

Kiremit rengi, kahverengiye çalan kırmızı bir renktir. Bu renk de siyah abiyenin üstüne hangi renk şal gider sorusuna verilebilecek cevaplardandır. Sadece abiye olarak sınırlandırılmadığı durumlarda da kiremit rengini farklı kombinleme imkanı vardır. Bu kombinler:

 • Siyah tunik altına kiremit rengi pantolon
 • Siyah renkli elbise ya da abiyenin altına kiremit renkli bir ayakkabı
 • Yine aynı şekilde elbise veya abiye gibi tek parçalarda da kiremit renkli bir şal olarak sıralanabilir.

6- Siyah Abiyenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider: Lila

siyah-abiyenin-ustune-hangi-renk-sal-gider

Siyah ve lila uyumundan söz edildiğinde ortaya güzel görüntüler çıkabilmektedir. Siyah, her kıyafete uygun bir şal rengi olduğu için kolaylıkla lila ile de kullanılabilmektedir. Lila’nın eşsiz renk tonları ve siyahın uyum sağlayabilen yapısı, siyah abiye üstüne hangi renk şal gider sorusunda düşünülebilecek iki renktir.

Sadece siyah ya da siyah beyaz elbiselerde şal olarak da ayakkabı olarak da kullanılabilecek renk tonu olabilir. Siyah rengin kullanıldığı tuniklerde de bu renkten farklı şekillerde yararlanılabilir. Siyah tunik altına lila pantolon, şal veya farklı parçalarla lila rengini kullanabilirsiniz.

7- Siyah Abiyenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider: Bordo

siyah-abiyenin-ustune-hangi-renk-sal-gider

Siyah ile bordo uyumu göz önüne alındığında, iki güzel görünüşlü rengin cazip edici birleşiminden söz edilebilir. Siyah abiyenin üstüne hangi renk şal gider araştırılmasında bordo şal cevabı da yüksek olasılıkta görülebilmektedir.

Siyahın kullanıldığı her parçada bordo da rahatlıkla kullanılmaktadır. Siyah tunikleri, elbiseleri bordoyla kombinlemek basit olmaktadır. Siyah beyaz renklerinin kullanıldığı elbiselerde, abiyelerde kısacası tek parça kıyafetlerde bordo ayakkabılar veya şallar uyumlu olabilecektir.

8- Siyah Abiyenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider: Siyah

siyah-abiyenin-ustune-hangi-renk-sal-gider

Her kıyafete uygun olan şal renklerinden biri olan siyah da, siyah abiyenin üstüne hangi renk şal gider diye sorduğunuzda alacağınız belki de ilk üç cevaplar arasındadır. Abiye kombinlerinde de şal rengi tercihi olabileceği gibi farklı kıyafet türlerinde ve renklerinde de kullanılabilir.

Siyah şalın yakışacağı elbiselerden olan siyah beyaz elbise veya sadece siyah elbiselerde de tercih edilmektedir. Siyah renginin kullanım alanları ve şekilleri:

 • Siyah tuniklerde şal, ayakkabı veya pantolon rengi olarak
 • Siyah beyaz elbiselerde ayakkabı rengi olarak
 • Krem elbiselerde şal veya ayakkabı olarak
 • Bordo şalın altına siyah elbise olarak sınırlandırılabilmektedir.

İlginizi Çekebilir: 2 Farklı Siyah Beyaz Elbisenin Üstüne Hangi Renk Eşarp Gider?

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu