Şal Kombin

Taş Rengi Şal Kombini Nasıl Yapılır? Hangi Renkler Uyumludur?

Taş rengi şal, renginden dolayı her kadının sık kullandığı ve kombinlerinde yer verdiği şal türlerindendir. Başı örtmek amacıyla kullanılan şallar renkleri ve kumaşlarından dolayı birçok kombinin esas parçası niteliğindedir.

Son zamanın modasına uygun giyinmek için uygun renk kombinasyonları ve parçaların uyumu söz konusu olmaktadır. Burada taş rengi şal, her sezonun en gözde şal renklerinden biri olduğu için kombinlerde en çok kullanılan şallardan yalnızca biridir. Şahane bir taş rengi şal ile yapılacak kombinler ise sizlerledir!

Taş Rengi Nasıldır?

Taş rengi şal kombinlerini öne çıkaran elbette ki taş renkli şalın benzersiz rengidir. Taş doğada en çok karşılaşılan element olmaktadır. Taş rengi denildiğinde akla bej, gri veya vizon gelse de çakıl taşı, göktaşı rengi şeklindeki özel taş renkleri de bulunur. Ancak sadece taş rengi dendiğinde ise açık renkli ve krem tonları anlaşılır.

tas-rengi-sal
Taş Rengi Şal

Taş rengi ağırlıklı olarak nüde tonlarından oluşur. Dekorasyonda ve kıyafet seçiminde bu renkle birçok kombin oluşturulmaktadır. Birçok alanda açık renk kullanımının insanı rahatlattığı düşünülmektedir. Bundan dolayı da dekorasyon başta olmak üzere kombinlerde de taş rengi sıkça kullanılmaktadır.

Bej ve Taş Rengi Arasındaki Fark Nedir?

tas-rengi-salSadeliği ön planda tutan bej rengi, evlerde ve kombinlerde sıkça kullanılan hoş bir renktir. Açık toprak tonlarını içerisinde barındıran bej rengi, göze hitap eden duruşundan dolayı her renkle kombinlenmektedir. Bej rengi bu özelliklerinden dolayı taş rengiyle sıkça karıştırılır. Ancak bej rengi daha toprak tonluyken taş rengi şal daha açık taş rengindedir.

Taş Rengi Şal Kombinleri Nasıl Oluşturulmalı?

tas-rengi-salTaş rengi şal, kombinlerin esas parçası niteliğindedir. Sade ve şık renginden dolayı kombinlere zenginlik katan taş rengi şal, spor kombinlerde bile iddiasını ortaya koymaktadır. Taş rengi şal kombinlerinde renkler ve tonların önemi yadsınamaz düzeydedir. Oldukça şık bir kombin oluşturmak için taş rengi hangi renkle kombinlenir?

TAŞ RENGİ ŞAL İLE UYUMLU RENKLER  
Soft tonlu yeşiller Krem
Beyaz Bej
Kahverengi Kiremit
Pembe Gri
Gül kurusu Sütlü kahve rengi

Birçok renkle uyumlu olan taş rengi şal, neredeyse her renkte kendini belli etmektedir. Turuncuyla uyumlu renkler arasında bile yer alan taş rengi şal ile istediğiniz her kombini oluşturabilirsiniz. Yeter ki taş rengi şal kombininin adımlarını takip edin. İşte bu adımlar!

1 – Taş Rengi Şal Kumaşı Seçimi

tas-rengi-salŞallar birçok kumaş türünden oluşturulabilmektedir. Bu kumaşlar da şalın rengini ve özelliğini belirginleştiren önemli bir husustur. Taş renkli şallarla kombin yapmak istediğinizde en rahat hissedeceğiniz şal kumaşını seçmelisiniz.

  • Penye
  • İpek
  • Şifon

Şal kumaşları, taş renginin belirgin şekilde ortaya çıktığı şallar içerisindedir. Burada yapmak istediğiniz kombin ve tarzınız da önemlidir. Daha spor bir şıklık için penye şal veya özel gün şıklığında şifon şal kullanabilirsiniz.

2 – Şal ile Uyumlu Parçalara Karar Verin

tas-rengi-salŞalınız ile uyumlu parçalar, bir kombinin tamamlayıcısıdır. Görünüşün büyük kısmını oluşturan kıyafetler, şal ile uyumlu olduğunda bütüncül bir görüntüden söz edilmektedir. Sizlere kolaylık sağlaması adına taş renkli şallarla kombinleyebileceğiniz parçalar şu şekildedir:

  TAŞ RENKLİ ŞAL İLE KOMBİN  
PENYE ŞAL İLE YAPILACAK KOMBİNLER İPEK ŞAL İLE YAPILACAK KOMBİNLER ŞİFON ŞAL İLE YAPILACAK KOMBİNLER
Penye şalın rahatlığını destekleyecek gömlek tunik, penye tunik veya kazaklı gömlekler kullanılabilir. İpek şalın yapısı gereği burada şalı destekleyecek parçalar kullanılmalıdır. Blazer ceket takımları, gömlekler, süveterli kombinler ipek şalla tercih edilebilmektedir. Şifon şallar özel ve şık günlerin destekçisidir. Bundan dolayı da elbiseler, güpürlü tunikler, işlemeli gömleklerde şifon şal kullanılabilmektedir.
Pantolon seçiminde straight kesim pantolon ve bol kotlar yer alabilmektedir. İpek şal kullanıldığında kumaş pantolonlar kombini destekleyecek parçalardan olmaktadır. Şifon şal kombinlerinde etekler veya yine havuç kesimli kumaş pantolonlar kullanılabilmektedir.
Spor ayakkabılar bu kombinin biricik tamamlayıcısıdır. Blazer ceket gibi parçalar seçildiğinde stiletto topuklular veya topuğu açık babetler kullanılabilmektedir. Şifon şalı ve kıyafeti destekleyecek bir ayakkabı seçimiyle kombin tamamlanmalıdır.

3 – Ayakkabı ve Çanta Seçimi

tas-rengi-salBir kombinin önemli tamamlayıcılarından bir diğeri ise ayakkabı ve çantalardır. Taş rengi şal her ne kadar kombinde bütünleştirici olsa da şala uygun parçalarla desteklenmelidir. Örneğin taş rengi şal ve mavi kıyafet parçalarıyla bir kombin yaptıysanız, çantanızın ve ayakkabınızın da bu tonlarla uyumlu olması gerekir. Taş rengi şal ile tercih edebileceğiniz renklerden birkaçı şu şekildedir:

  • Bej renk
  • Çağla yeşili
  • Gri
  • Lila
  • Siyah
  • Camel rengi
  • Şeftali tüyü rengi

4 – Aksesuar ve Dış Giyimin Kararlaştırılması

Aksesuar ve dış giyime karar verildiğinde şahane bir kombin tamamlanmış olmaktadır. Taş renkli şal ile kullanılacak aksesuarlar gold renkli yüzük ve kolye olmaktadır. Boyun ve el bölgesine yoğunlaşan takılar sayesinde kombininize şık bir esinti katmış olursunuz. Aynı şekilde dış giyimde hava şartlarına uygun seçilmelidir.

tas-rengi-salBej kabanlar veya trençkotlar taş rengi şal ile uyumlu parçalardır. Pançolar, montlar ve yelekler de rengine göre taş renkli şal ile kombinlenebilmektedir. Burada kaliteli bir duruş için renkler ve desenler önemlidir. Sade şıklık için daha klasik modellere yönelebilirsiniz. Marjinal bir esinti için ise değişik tasarımlardan destek alabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Taş rengi şal gerek duruşu gerekse renginden dolayı sevilen ve kullanılan şallar içerisindedir. Bu doğrultuda bu şalın rengi ve detayları hakkında pek çok merak edilen bulunmaktadır. Taş renkli şal hakkında sık sorulan sorular şu şekildedir:

Taş Rengi Ne Renk?

Taş rengi denildiğinde bej ve gri tonları akla gelmektedir. Açık tondan koyu tona ulaşan taş rengi tonu bulunmaktadır.

Ekru Rengi Ne Renk?

Ekru rengini tanımlamada beyazın bir ton koyusu ve kremin bir ton açığı tabiri kullanılmaktadır. Beyaz renk skalasının yumuşak tonlarından olan ekru, her sezonda trend bir renktir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu