Bone

2022 Yılı Sefamerve Bone Çeşitleri ve Kullanım Şekilleri

Sefamerve bone çeşitleri ilgilenenler için birçok farklı modelleri bünyesinde barındırmaktadır. Boneler iç kullanıma dahil olabileceği gibi dış kullanıma da uyarlanmaya başlanmıştır. İç boneler, daha görünmeyen planda kalırken dış boneler ise tam tersi daha görünür plandadır.

Gelişen ve çeşitlenen moda algısı boneler, şallar, eşarplar üzerine de etkisini göstermektedir. İsteklere ve ihtiyaçlara göre şekillendiği için boneleri seçmek bu noktada önemlidir. Hangi tarzda veya türde boneyi kullanmak istediğinizi iyice düşünmelisiniz. Günlük yaşamda veya özel olaylarda hem rahatlık hem de güzel görüntüler açısından bone önem teşkil etmektedir.

Sefamerve Bone Çeşitleri

Büyük oranda tesettür kıyafetleri gibi tesettüre dair ürünler ortaya sunan Sefamerve bone çeşitleri olarak birbirinden farklı olanaklara sahiptir. Renkler, modeller, bonede kullanılan kumaşlar gibi çeşitlerce hizmet sunmaktadır. Özel ya da günlük şıklık olarak bakıldığında da çok farklı tarzlar denemeye imkan sağlayan bir firmadır.

1- Sefamerve Dış Bone

sefamerve-bone-cesitleri

Dış bone olarak bilinen boneler daha çok dışarıya yöneliktir. İç bonelerin sıradanlığının aksine dışta farklılar yaratmayı amaçlar. Bu bonenin tek bir modeli yoktur. Sefamerve bone çeşitleri kapsamında birkaç model şu şekilde örneklendirilebilir:

  • Büzgülü
  • Çift renkli
  • Piliseli
  • Burgu

Bu sayılan boneler bu türün sadece kısıtlı örnekleridir. Günlük şıklık için uygun olabilmekle birlikte özel olaylarda da fark yaratacak görüntülere imkan vermektedir. Tek renkli ve şekil olarak düz bir kombinde kullanılan bir burgu model dış bone sadece basit bir örnektir. Kullanımının oldukça rahat oluşu da bu bonenin olumlu katkı yapan bir diğer özelliğidir.

2- Sefamerve Bone Şal

Boneye ihtiyaç duyulmayan şal olarak da tanımlanabilmektedir. Ne kadar bone olarak anılsa da görünüş açısından şal şeklindedir. Bağlanış şekli olarak basit oluşu günlük kullanımda zamandan ve enerjiden tasarruf sağlamaktadır.

Bone türleri arasında her alanda şıklık ve pratiklik sağlayan türden biridir. Günlük kullanımda farklı renkleriyle değişiklik yapmak isteyenlere kolaylık sağlamaktadır. Özel şıklık gerektiren olaylarda da rahatça kombinlere uyum sağlamaktadır. Özgünlüğe olanak sağlaması da tercih edilme olasılığını arttırmaktadır.

3- Sefamerve Hazır Bone Şal

Kendiliğinden boneli bu bone şallar başa geçirmeli olarak kullanılmaktadır. Takıp çıkmalık olarak nitelendirilen bir türdür. Yine farklı modelleri ve renkleri bulunan bir bone şaldır. Gündelik hayattan basit sportif faaliyetlere kadar olan her alanda kullanıma uygundur.

Kullanımının basit oluşu kombin bütünlüğü olarak bakıldığında zarif bir şıklık sunmaktadır. Özellikleri  saymakla bitmeyeceği gibi kullanılacak alanları da sıralamak oldukça güçtür. Her alanda kullanıma imkan vermektedir. Basit bir örnek olarak sade, şık bir abiyenin üstüne takıldığında dikkatleri rahatça çekebilecek bir parça olması verilebilir.

4- Pratik Bone

sefamerve-bone-cesitleri
Sefamerve Bone Çeşitleri

Genel bilinen ve kullanılan iç bonelerden biridir. Penye ya da pamuklu bir yapısı ve geniş bir renk yelpazesi vardır. Dış bone kullanmak veya şal, eşarp şeklini kendi belirlemek isteyen kişilerce tercih edilmektedir. Her şekil ve amaç için sıkça kullanılmaktadır. Pratik boneler, Sefamerve bone çeşitleri alanında birçok rengi bünyesinde barındırmaktadır.

5- Sefamerve Tesettür Bone

sefamerve-bone-cesitleri

Hijab bone olarak da adlandırılan genellikle boynu, kulağı ve bir miktar göğüs tahtasını kapatan bonedir. Geçirmeli olarak kullanıldığı için esnek kumaştan yapılmıştır. Kullanımı rahat ve isteğe göredir.

Bazı meslek mensupları, sportif faaliyeti olan kişiler veya çok hareketlilik gerektiren şeylerle uğraşan kişilerin kolayca kullanımına uygundur. Şıklık açısından da ufak birkaç aksesuar ya da dış boneyle marjinal tasarımlara olanak sağlar.

6- Çapraz Kot Bone

Sefamerve bone çeşitleri arasında kulağa veya göze dikkat çekici gelmesi yüksek olasılığa sahiptir. Diğer bilinen kot kumaş türleri gibi olmayıp esnek ve rahat kumaştan yapılmıştır. Rahatlık ve konfora uygun olup kullanışta sıkıntı yaratmamaktadır.

Günlük yaşamda tamamen siyah veya beyaz gibi tek renkli kombinlerde şıklık yaratacağı şüphesizdir. Bununla beraber kot görünümünü ya da kullanımını seven kişilerin tercihleri arasındadır. Alışılmışın dışına çıkmak için de mükemmel bir alternatif olabilmektedir. Çapraz bone kategorisine girebilecek mu bone çeşidi denemeye değer olabilecektir.

7- Payetli Sefamerve Bone Çeşitleri

Üzerine pulların işlenmiş olduğu , bakışları ve dikkatleri oldukça üzerine çekebilen bir modeldir. Farklı renk çeşitliliğine sahip olmasına ilave yine bu model de kolayca başa takılma özelliğine sahiptir. Özel ve gündelik hayatta kullanım alanı ve isteği kişilere göre değişebilecek bir bonedir.

Özel günlerde şıklık yaratmak veya gündelik yaşantıda dikkatleri üzerine çekmek isteyen kişilerin tercih alanına girebilir. Sefamerve bone çeşitleri alanında bulunabilecek, tercih edilebilecek en şıkır şıkır görünüme sahip olan bir parçadır.

8- Kuşaklı Penye Sefamerve Bone Çeşitleri

sefamerve-bone-cesitleri

Genellikle ön kısmında çapraz modelli ve diğer kalan kısımlardan farklı renge sahip kuşak bulunan modeldir. Önden bakıldığında arkadan bağlanılmış görüntüsü bulunmaktadır fakat tek parça bir bonedir. Başa takımı oldukça kolay ve rahattır.

Kuşaklı Sefamerve bone çeşitleri olarak yine her alanda kullanılabilecek bir bonedir. Ön kısmının farklı renge sahip olması, arkadan bağlamalı görüntüsü görenlerin ilgisini çekmektedir. Dört mevsim kullanılsa da yaz mevsiminde elbiselerin veya başka kıyafetlerin üzerine çok yakışabilmektedir.

9- Fiyonklu Sefamerve Bone Çeşitleri

Başın ön kısmında veya biraz yukarısında fiyonk bulunan kaymayan fiyonk bone türüdür. Genellikle tek renkli, bütün bir bonedir. Pratiklik konusunda ve rahatlıktan yana sıkıntı yaşatmayacak bir türdür. Buna ek olarak tatlı bir görünüme de olanak sağlamaktadır.

Sportif kombinlerde veya sevimli bir görüntü için ideal olabilmektedir. Kullanımı tek noktada sınırlanmamakla birlikte özel günler için de tercih edilebilmektedir.

10- Polarlı Sefamerve Bone Çeşitleri

Sadece kumaş yapısı olarak değişmektedir. Diğerlerinin aksine penye, pamuklu bir kumaş değil de yumuşak polarlı kumaştan yapılmıştır. Ne kadar polarlı bir kumaş olsa bile kafa derisi ve saç için nefes aldıran bir formdadır. İsteğe göre tercih edilen alanlar değişse bile kullanımı rahattır.

Sefamerve bone çeşitleri arasında :

  • Şapka görüntülü
  • Üzeri çiçek kalıplı
  • Maskeli gibi birkaç seçeneği bulunmaktadır.

Tarz yaratmak, dikkatleri çekmek için en uygun olabilecek model türleri arasında yer almaktadır.

11- Farklı Renkli Sefamerve Bone Çeşitleri

Ön kısmı iki farklı koyu ya da açık renkli çapraz, kalan kısmı ise değişik desenli bir dış bonedir. Birbiriyle uyum içerisinde olan renkleri ve desenleri sayesinde göz yormayan görüntüsü vardır. Kullanımı her alana uyarlanabilir. Arzular ve istekler dahilinde isterseniz iş toplantıları, arkadaş buluşmaları, doğum günleri gibi her durumda kullanabilirsiniz. Oldukça naif ve güzel bir görüntü yakalamak için tercih edilebilecekler arasındadır.

12- Kadife Bone

sefamerve-bone-cesitleri

Son zamanların değişen moda anlayışıyla kadife ve kadife görünümlü parçalar dolaplarda yer almaya başlamıştır. Kadife kumaşının yapısı ve yumuşaklığı da bone alanında kullanılmasına imkan vermiştir. Fiyonklu, önü üç katlı veya düz olmak üzere belirli modelleri vardır. Rahat kullanıma ve çok renk seçeneğine uygun olması bu bone türünün başlıca tercih edilme sebepleri arasındadır. Her alana uyarlanabilirliği sayesinde seçimleriniz sayesinde farklı tarzları kolayca oluşturabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: 10 En Güzel Dikişsiz Bone Modelleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu