Şal Kombin

3 Farklı Siyah Elbisenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider?

Siyah elbisenin üstüne hangi renk şal gider sorusu, kadınlar tarafından sıklıkla araştırılmaktadır.Bir çok kişi klasik cevaplar yerini farklı arayışlar içinde olmaktadır. Siyah elbise üzerine farklı ve trend renklerde ki şallar ile kombinlemeyi istemektedirler. Siyah elbise kombinlerken nelere dikkat etmeniz gerekiyor, siyah ile uyumlu olan renkler gibi bir çok sorunun cevaplarını merak ediyorsanız  bu yazıyı inceleyebilirsiniz.

siyah-elbise-ustune-hangi-renk-sal-gider

Siyah Elbisenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider?

siyah-elbise-ustune-hangi-renk-sal-gider

Siyah elbisenin üstüne hangi renk şal gider sorusu sıklıkla merak edilmektedir. Önemli olan hangi renk şal kısmı değil, kişinin ten rengi kıyafet deseni vs. gibi bir çok etkenler hangi renkte şal kullanılması gerektiğini belirlemektedir. Siyah elbise üzerine hemen hemen bir çok renk şal yakışmaktadır. Siyah elbiseye en çok yakışan renkler ise;

– Mavi

– Kırmızı

– Pudra

– Haki yeşil

– Gri

– Mor

– Bordo

– Beyaz

-Gri

Bu çok tercih edilen renkler, siyah elbise üzerine şal olarak kullanıldığında son derece şık ve zengin görünmektedir. Ayrıca siyahın sade ve soft renklerini de kullanarak kombinlerinizi tamamlayabilirsiniz.

1- Beyaz/Siyah Elbisenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider?

siyah-elbise-ustune-hangi-renk-sal-gider
Siyah Elbisenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider

Beyaz ve siyah elbisenin üstüne hangi renk şal gider sorusu sıklıkla merak edilmektedir. Bu renkteki elbise üzerine bir çok renkte ki şal yakışmaktadır. Ancak siyah ve beyaz elbise üzerine yakışacak renkler ise;

– İlk olarak yine siyah ve beyaz olmaktadır.

– Krem

– Zümrüt yeşili

– Kiremit tonları

– Taba

– Bordo

– Ekru

– Vizon

– Pudra

Renkte olan şal modelleri son derece siyah ve beyaz elbise üzerine şık bir görünüm yaratmaktadır.

2- Siyah Simli Elbise Üzerine Hangi Renk Şal Gider?

siyah-elbise-ustune-hangi-renk-sal-gider

Sadece siyah elbisenin üstüne hangi renk şal gider sorusu merak konusu olmamaktadır. Simli bir abiye üzerine de hangi renk şal tercih edileceği de merak edilmektedir. Ayrıca şal rengi değil seçmiş olduğunuz şal modeli desensiz ve düz olması karmaşık görüntüden uzak kalmanızı sağlamaktadır.

Pastel tonlarda renk seçimi yapmanız elbisenizi ön plana çıkarmakta oldukça yardımcı olmaktadır. Ayrıca koyu renkli elbise seçimlerinizin de seçmiş olduğunuz olduğunuz elbise renginin zıt olan rengini tercih etmenizde son derece uyumlu olmaktadır.

3- Siyah Abiye Üstüne Hangi Renk Şal Gider?

siyah-elbise-ustune-hangi-renk-sal-gider

Siyah elbisenin üstüne hangi renk şal gider sorusu yanı sıra bir diğer merak konusu ise abiye üzerine hangi renkte şal takılması gerektiği olmaktadır. Siyah abiye üzerine koyu tonlarda bir şal seçimi doğru olmadığı bilinmektedir. Şal renkleri ise şunlardır;

– Beyaz

– Marsala

– Gri

– Yeşil

– Kırmızı

– Bordo

Bu renkler arasından şal renginizi tercih ederek son derece uyumlu ve şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

Siyah Elbise Kombinlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Siyah elbisenin üstüne hangi renk şal gider sorusu yanı sıra önemli olan diğer bir husus ise siyah renk elbise kombinlerken dikkat edilmesi gereken birkaç adım bulunmaktadır. Bunlar;

– Siyah elbise ne kadar asil olsa da, tüm parçalar siyah olduğu zaman soluk bir görünüm oluşabilmektedir. Bu nedenle ayakkabı, çanta, ya da takı gibi aksesuar ile farklı bir görünüm yakalanmaktadır.

– Kombinlerinizde dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise elbisenin etek boyu olmaktadır. Uzun elbiselerde bilekten bağlamalı ayakkabı tercih edilmektedir.

– Siyah elbisenin üzerine kahverengi şal kombini yaparken koyu kahverengini kullanmamanız önerilmektedir. Nedeni ise renk çatışması olmaktadır. Bu nedenle siyah elbise üzerine açık pastel tonlarda kahverengi kullanımı daha şık bulunmaktadır.

– Siyah elbise kombinlerken en önemli konulardan birisi ise ten renginiz ile uyum sağlayan bir renk seçmeniz önerilmektedir.

Siyah elbisenin üstüne hangi renk şal gider sorusunun cevabından önce bu adımlara dikkat edilerek şal rengi tercih edilmesi gerektiği bilinmektedir.

Siyah ile Uyumlu Renkler?

siyah-elbise-ustune-hangi-renk-sal-gider

Siyah elbisenin üstüne hangi renk şal gider konusunun yanı sıra merak konusu olan bir diğer konu ise siyah ile hangi renklerin uyumlu olduğudur. Genellikle herkes tarafından sıklıkla kabul görmüş olan siyah renk kolay kombinlenmektedir. Kombin yaparken siyah elbise ile uyumlu olan renklerden yapmanız son derece bütün ve güzel bir görünüm sergilemektedir.

İşte siyah elbiseye hangi renk ve siyah renk kombinleri sorularına verilebilecek uyumlu renkler;

– Mor

– Mavi

– Yeşil

– Gri

– Turuncu

– Kırmızı

– Turkuaz

– Beyaz

– Sarı

– Gül kurusu

– Bordo

Bu renkler siyah ile son derece yakışmaktadır. Ayrıca çoğunlukla siyah renk elbise kombinlerinde bu renkler çok tercih edilmektedir.

İlginizi Çekebilir: 2022 Yılında Lila Rengin Üstüne Hangi Renk Şal Gider?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu