Şal Kombin

2023 Yılında Lila Rengin Üstüne Hangi Renk Şal Gider?

Lila rengin üstüne hangi renk şal gider merakı lila sevenler ya da lila rengini kullanmak isteyenlerin odak noktasıdır. Lila rengi soluk bir mor tonudur. Soluk olmasına rağmen yumuşak bir görüntü sunmaktadır. Lila rengi eğer kullanacağınız diğer renkle uyumlanabilirse ortaya çok güzel ve bir o kadar da şık görüntüler çıkarmaktadır.

Renk seçimlerini cilt tonuna göre tercih edenlerdenseniz buğday tenli kişiler kolayca bu rengi şallarında ya da kıyafetlerinde kullanabilir. Lila rengi tam bir yaz rengidir diyebilmek oldukça olasıdır. Yumuşak renk görünümü, kullanımı, göze güzel gözükmesi bakımından yaz günlerinde veya gecelerinde kullanımı tercihler arasındadır.

 Lila Rengin Üstüne Hangi Renk Şal Gider? İşte Lila Renginin Kullanıldığı Şallar!

lila-rengin-ustune-hangi-renk-sal-gider

Yıldan yıla gelişen tekstil sektörü ve değişen moda anlayışıyla lila rengi çoğu kıyafet parçasına aktarılmaya başlamıştır. Kumaş pantolondan bluzlara, elbiselerde, tuniklerde hatta başörtülerinde bile lila rengi kullanımı yaygınlaşmıştır. Piyasada birbirinden farklı tonda lila parçaları bulmak artık mümkündür.

Lila rengi bazı kumaş türlerine daha çok yakışmaktadır. Lila, kullanmak istediğiniz bazı durumlarda ya da kıyafetlerin üstüne takılacak şallarda kumaş türüne dikkat ettirmek isteyen bir renktir. Lila rengiyle uyumlu olabilecek ve sıklıkla kullanılan kumaşlar kısaca:

  • Şifon kumaş
  • Medine İpeği kumaşı
  • Penye kumaş
  • Tül olarak örneklendirilebilir.

Sadece şallarda değil tuniklerde, uzun gündelik elbiselerde kısacası tesettür alanında da lila ve tonları kullanılmaktadır. Tesettür alanında lilanın farklı tonlarına ve nasıl kombinleneceğine bakılacak olunursa:

1-Soğuk lila rengi tunik ve beyaz bir kalem pantolon

2-Açık lila elbisenin üstüne takılacak koyu tonlu lila bir şal

3-Tunik kombinlerinde lila etekler veya pantolonlarla karşılaşmak mümkündür.

Lila Rengin Üstüne Hangi Renk Şal Gider: Beyaz

Lila rengin üstüne kesinlikle beyaz renkli bir şal çok rahat uygulanabilir. Beyazın saflığı ve göz yormamasıyla lila renginin yumuşaklığı birleşince ortaya şık görüntüler çıkabilmektedir.

Lila bir elbisenin üstüne takılabilecek şifon ya da penye bir şal, sıradan veya özel bir günün kurtarıcısı olabilir. Aynı zamanda lila bir tuniğin altına yine uyumlu bir renkteki pantolon ve üstüne beyaz medine ipeği şal da kurtarıcı olabilmektedir.

Açık ya da koyu renkli bir lilayı daha da güzelleştirmek için beyaz renk tercih edilebilmektedir. Koyu ya da açık lila bir elbise çoğu renkle kolayca ön plana çıkmaktadır. Bu renkteki elbiseler beyazla ön plana çıkabileceği gibi siyah, mor, mavi gibi renkler de buna yardım edebilmektedir. Yine koyu renkteki lila rengi elbiseye hangi renk sorusunun cevabı da beyaz olabilmektedir. Lila bir tunik ya da elbise için beyaz , daha kolay tercihler arasında yer alabilmektedir.

Lila Rengin Üstüne Hangi Renk Şal Gider: Siyah

lila-rengin-ustune-hangi-renk-sal-gider

Siyah renginin asillliği ve her renkle kullanılabilir oluşu da lila rengin üstüne hangi renk şal gider sorusunun cevaplarından biri olmaktadır. Bu iki renk kullanılacaksa dikkat edilmesi gereken şeylerden biri  lila renginin renk tonu olmaktadır.

Siyah koyu bir renk olduğu için kullanılan lila tonunun da siyaha uyum sağlaması gerekmektedir. Tamamen açık tonda bir lilanın üstüne siyah şal takılması net, keskin bir renk geçişi görüntüsü verebilmektedir. Siyah şal kullanıp yumuşak bir geçiş isteniyorsa ton olarak koyu bir lila bu isteği yerine getirebilmektedir.

Lila Rengin Üstüne Hangi Renk Şal Gider: Gri

Lila ile uyumlanabilen renklerden biri de gri olmaktadır. Gri ve lila rengi ton farklılıklarını bünyesinde barındıran iki renktir. Soğuk ya da sıcak tonları bulabileceğiniz bu iki renk kombinleme açısından rahat sayılabilmektedir. Bu sebepten lila rengin üstüne hangi renk şal gider sorusunun da cevapları arasında olmaktadır.

Yumuşak tonlu bir lila gömleğin üstüne takılacak aynı oranda yumuşaklığa sahip gri bir şal her olaya ve duruma uyum sağlamaktadır. Şıklık, zarafet olarak bakıldığında da bu iki rengin uyumu dikkatleri üzerine çekmektedir.

Lila Rengin Üstüne Hangi Renk Şal Gider: Bej

lila-rengin-ustune-hangi-renk-sal-gider

Bej rengi, sarımsı gri olarak adlandırılabilen bir renktir. Çoğu renkle kolayca uyum sağlayabilen bej, lila rengiyle de uyumlu olan bir renktir. Soft olarak adlandırılan yumuşak görüntüler isteyenlerin denemesi gereken renk kombinlerinden biridir.

Normal tonda lila bir bluz  ile bej rengi pantolon ve şal, şık sayılabilecek kombinlerden biridir.Özel günde ise lila simli bir tül elbisenin üstüne yine tül ya da penye kumaştan yapılmış bir şal tercihler arasındadır. Bej renginin kullanımı oldukça rahattır. Bu iki rengin göz yormuyor oluşu da birlikte kullanmayı kolaylaştırmaktadır. Bununla birlikte lila ile buluştuğunda bu renk daha da güzelleşmektedir. Lila rengi elbise altına ayakkabı olarak da bej renk ayakkabı seçilebilmektedir.

Lila Rengin Üstüne Hangi Renk Şal Gider: Koyu Tonlu Mor

Lila rengin üstüne hangi renk şal gider diye bakıldığında, bu durum aynı rengin farklı tonlarını kullanmak isteyenlerin dikkatini çekmektedir. Lila rengini kendi tonları arasında kullanmak oldukça basittir. Basit olmasına rağmen aynı zamanda şıklık da sunmaktadır. Bu iki renk kullanılırken sevimli ve hoş görüntüler de ortaya çıkabilmektedir.

Günlük kullanımda da özel olaylarda da bu renkleri kullanmak gözleri üzerinize çekmeyi sağlamaktadır. Günlük kullanımda, düz bir lila tesettür elbise üstüne dolama modeli yapılmış koyu tonlu mor bir şal sizi oldukça rahat hissettirebilir. Özel olaylarda ise lila rengi elbiseye veya abiyeye rengi

Lila Rengin Üstüne Hangi Renk Şal Gider: Lacivert

lila-rengin-ustune-hangi-renk-sal-gider

Lila rengin üstüne hangi renk şal gider diye bakıldığında şaşırtıcı renklerden biri de laciverttir. Lacivertin kendine has renk güzelliği ile lila buluşması dikkat çekici bir görüntüye olanak sağlamaktadır. Açık ton lila rengin üstüne lacivert seçimi değişik ve güzel bir şıklık yaratmaktadır. Açık lila rengin aksine koyu lilada da lacivert şıklığından yararlanmak tamamen isteğe bağlıdır. Yani kısacası lacivert rengi ile lila uyum açısından birbiriyle uyumlu renklerdir.

Aynı tondaki ceket ve pantolonun üstüne takılacak lacivert bir şal, kombin açısından tercih edilebilirliği yüksektir. Tek parçalı elbise kombinleri yapıldığında lacivert şal tercihi daha uygun olabilmektedir. Kullanımı riskli gözükse bile ton seçimi doğru yapıldığında risk ortadan kalkabilmektedir. Tesettür kombinlerinde lila ve lacivertin beraber kullanıldığı modelleri kısaca  bu şekilde özetlenebilmektedir. Kullanımı isteğe göre şekillense de lacivert ve lila uyumlu renklerdir demek doğru olabilmektedir.

İlginizi Çekebilir: 2023 Yılında Bordo Elbisenin Üstüne Hangi Eşarp Gider?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu