Eşarp

2023 için Bordo Elbisenin Üstüne Hangi Eşarp Gider?

Bordo elbisenin üstüne hangi eşarp gider, tesettür dünyasında elbisesini bordo seçenlerin araştırma konularından biridir. Bu renkte sınırlandırma yapmak zor olacaktır çünkü bordo rengi erkeğe de kadına da yakışan renklerden biridir.

Koyu renk kategorisinde yer alan bordo, canlı renklerle de soluk renklerle de kullanılabilmektedir. Bordo her ten rengine yakışabilen nadir renklerden birisi olduğu için bu tarz renklerle daha da fazla tercih edilmektedir.

Bordo Elbisenin Üstüne Hangi Eşarp Gider? Bordo İle Yapılabilecek Kombinler

Bordo renginin asaletinden yararlanmak istenildiğinde her parçada bu rengi kullanabilmek mümkündür. Her ten rengine uygun olmasının yanı sıra her cinsiyetin de tek olarak ya da farklı renklerle kullanabileceği bir renktir. Buna göre ilk olarak erkek ve kadınların bordo ile kullanabileceği ve hangi renk yakışır diye sorduğunda alabileceği bordoyla uyumlu renkler:

Bordoyla Uyumlu Klasik Renkler

Siyah

Beyaz

                                                                                      Gri

bordo-elbisenin-ustune-hangi-sal-giderBordo rengini birçok renkte de kullanabilirsiniz kısacası sınırlama yapılması zor olacaktır. Her alanda karşılaşılan bordo rengi ayakkabıda, ojede, eşarplarda, elbise ve abiyelerde de kullanım olanağı sunar. Bordo elbisenin üstüne hangi eşarp gider ya da bordo elbise kombinleri olarak bakıldığında:

 • Tesettürde bordo bir elbise tercihinde krem renkli bir pamuklu şal
 • Bordo renkli düz kesim bir elbisenin üstüne lacivert renk şal veya bir eşarp
 • Bordo elbise giyildiğinde sürülebilecek siyah oje ve ayakkabı
 • Bordo elbisede gri bir ayakkabı şeklinde örnekler verilebilir.

Bordo Elbisenin Üstüne Hangi Eşarp Gider: Krem

Bordo elbisenin üstüne hangi eşarp gider olarak tesettür alanında sınırlandırma yapıldığında, krem renkli eşarp  verilebilecek cevaplardandır. Bordo elbise kullanıldığında eşarp olarak şifon, penye ya da ipek kumaşlar tercih edilebilmektedir. Bu kumaşlar ve bordo renk birleştiğinde ortaya oldukça zarif görüntüler çıkmaktadır.

bordo-elbisenin-ustune-hangi-sal-giderKombin oluşturmak açısından bu iki renk birbiriyle uyumlu olabilmektedir. Bordo renginin koyu güzelliği ve kremin sadeliği bütünlük açısından da seçilebilecek renklerdir. Bordo elbise üstüne hangi renk şal ya da eşarp sorusunda da krem bir eşarp ve yine krem renkli bir ayakkabı yapılabilecek kombinler arasında yer almaktadır.

 

Bordo Elbisenin Üstüne Hangi Eşarp Gider: Yeşil

Bordo ile yeşil uyumundan söz edildiğinde farklı görüşler ortaya atılmaktadır. Yeşil renk kategorisinde birçok farklı ton yer almaktadır. Bordo ile uyumlu olabilen ve kullanılan yeşil tonları bulunmaktadır. Konu sınırlaması yapılıp bordo elbisenin üstüne hangi eşarp gider diye bakıldığında bordo ile uyumlu yeşil tonları:

Bordo Elbisenin Üstüne Hangi Eşarp Gider?

Haki

Orman Yeşili

Koyu Pastel Yeşil

Zümrüt Yeşili

bordo-elbisenin-ustune-hangi-sal-gider
Bordo Elbisenin Üstüne Hangi Şal Gider

Yeşilin bordo ile uyumlanabildiği birçok kombin bulunmaktadır. Gerek elbise gibi tek parça kombinlerde gerekse parça parça kombinlerde bordo ve yeşil kullanılabilmektedir. Yeşil kullanabileceğiniz bordo kombinler:

Bordo Kombinlerde Yeşil Nasıl Kullanılır?

Kıyafet

Aksesuar- Renk Önerileri

Bordo tesettür elbise Yeşil eşarp- yeşil ayakkabı
Bordo elbise Zümrüt yeşili oje
Bordo elbise Yeşil taşlı şal

Kısacası yeşilin doğru tonları kullanıldığında bordo ile çok rahat uyumlu olup kullanılabilecektir.

Bordo Elbisenin Üstüne Hangi Eşarp Gider: Siyah

Bordo elbisenin üstüne hangi eşarp gider sorusunda ya da araştırmasında alınan net cevaplardan biri de siyahtır. Bu iki klasik renk her şekilde birbirine uyum sağlamaktadır. Siyah ve bordo bir arada kullanıldığında ortaya asil görüntüler çıkmaktadır.

bordo-elbisenin-ustune-hangi-sal-giderBordo ile uyumlu olan siyahı kadınlar ve erkekler de kombinlerinde kullanabilir. Siyahın asil şıklığını bordo kombinlerde şu şekillerde :

 

 • Bordo elbise altına topuklu ayakkabı olarak
 • Tesettür kategorisinde bulunan bordo elbiselerde siyah eşarp veya yine ayakkabı olarak
 • Erkekler açısından bordo bir gömlek yaka tişörtün altına şort ya da pantolon olarak
 • Bordo renkli elbiselerde oje olarak kullanabilirsiniz.

Bordo Elbisenin Üstüne Hangi Eşarp Gider: Bej

Bordo ile bej renginin uyumuna bakıldığında ise birbiriyle uyumlu oldukları görülmektedir. Bejin kalıpları sokulamayan beyazımsı sarımsı rengi ve bordonun netliği kombinlerde kullanıldığında olumlu sonuçlar verebilmektedir. Bordo ve bej renginin beraber kullanıldığı kombinlerden birkaçı:

bordo-elbisenin-ustune-hangi-sal-gider

 

 • Bordo elbisede bej renkli ayakkabı
 • Bordo elbisede bej eşarp ve yine bej renk ayakkabı giyilir
 • Erkek kombinlerinde de bordo tişört, gömlek veya kazakların altına bej pantolonlar renk olarak uyumlu olabilmektedir.

Bordo Elbisenin Üstüne Hangi Eşarp Gider: Beyaz

bordo-elbisenin-ustune-hangi-sal-giderBordo elbisenin üstüne hangi eşarp gider olarak ya da bordo elbiseye hangi renk diye sorulduğunda en çok karşılaşılan bir diğer renk ise beyazdır. Beyaz rengi de siyah gibi çoğu renkle kolaylıkla uyum sağlamaktadır. Bu yüzden de bordo ile kolay kombinlenip şık görüntülere imkan sağlamaktadır. Beyaz rengini bordo ile kullanmak sınırsız olabilmektedir. Genel kullanımda:

 

 • Bordo elbiselerde beyaz eşarp, şal
 • Bordo tuniklerde beyaz pantolon
 • Bordo elbiselerde, abiyelerde topuklu ayakkabı ve oje olarak
 • Erkek kombinlerinde ise yaz günleri pantolonlarında beyaz pantolon olarak bordoyla kombinlenebilir.

Bordo Elbisenin Üstüne Hangi Eşarp Gider: Gri

Gri rengi de bordo ile uyumlu bir renk olmaktadır. Bordo kombinlerinde özellikle bordo elbise üstüne hangi eşarp gider diye sorulduğunda gri de olanaklar arasındadır. Gri renginin sahip olduğu ton sayesinde bordo ile kombinlendiği zaman ortaya soğuk ya da sıcak görüntüler çıkabilmektedir. Bu noktada nasıl bir görüntü oluşturmak istediğiniz size kalmaktadır.

bordo-elbisenin-ustune-hangi-sal-giderBordo ile uyumlu renklerden olan gri renginin de doğru tonları kullanıldığında değişik görüntüler ortaya çıkmaktadır. Sıcak görüntüler için daha canlı bir gri, soğuk görüntüler için ise daha soluk gri tercih edilebilir. Yine her şekilde kullanılabilecek bu renk ile bordo kombinler merak dahilindeyse:

Gri Kullanılabilecek Bordo Kombinler Neler?

Elbise

Diğer Parçalar

Bordo elbise Gri eşarp, şal veya aksesuar
Bordo elbise Gri renk ayakkabı
Bordo elbise Elbiseye uygun tonda gri oje
Erkek kombini Gri şort, pantolon veya eşofman

Bordo Elbisenin Üstüne Hangi Eşarp Gider: Sarı

Sarı renginin alt tonları da bordo elbisenin üstüne hangi eşarp gider sorusuna verilebilecek yanıtlar arasında olabilmektedir. Özellikle altın sarısı ya da gold olarak bilinen sarı tonu bordo ile kombinlenebilmektedir.

bordo-elbisenin-ustune-hangi-esarp-gider

Tek parça olan bordo elbiselerde eşarp, ayakkabı olarak kullanılabilmektedir. İlave olarak sarı parıltı içeren ojelerle ve sarı renk takılarla da bordo elbiseyi kombinleyebilirsiniz. Bu rengin kullanım tercihi elbise modellerine ve size göre şekillenmektedir. Bu kombinlerde sarı ve bordo tonu renklerden yardım alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: 7 Renk ile Fuşya Elbisenin Üstüne Hangi Renk Eşarp Olur

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu