Şal Kombin

7 Adımda Mavi Elbisenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider?

Mavi elbisenin üstüne hangi renk şal gider, elbise seçimini mavi veya mavi tonlarında yapanların araştırma ve ilgi konusu olmaktadır. Söz konusu mavi olduğunda birden fazla ton, uyum, kombin gibi durumlardan bahsedilebilmektedir. Günlük yaşantıda da özel durumlarda da mavi rengi tercih listelerinde yer almaktadır.

Alışılmışın dışına çıkmak isteyenler, farklılığı ve canlılığı sevenler, bunları denemek isteyenlere mavi veya tonları kolaylık sağlamaktadır. Farklı renk skalaları sayesinde mavinin tonlarında güzel bir yolculuğa çıkmak mümkündür.

Mavi Elbisenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider? Mavi İle Kullanılan Renkler

Tekstil sektöründe ve moda ile tesettür dünyasında mavi rengi gözde renklerden birisidir. Bundan dolayı da her türlü kıyafette mavi renk seçeneğini görebilmek yüksek bir ihtimaldir. Ton fazlalığı, renk güzelliği, her seçeneğinin olması da bu rengin kullanımını yaygınlaştırmaktadır. Mavi üstüne şal belirlerken renk seçeneklerinden yararlanmak da kolaylaşmaktadır.

mavi-elbisenin-ustune-hangi-renk-sal-gider

Ek olarak mavi renginin psikolojik açıdan kişilere güven, huzur, mutluluk gibi olumlu duyguları yansıttığı da gözlemlenebilmektedir. Günlük olayların gerginliğinden veya özel hayatın seyrini değiştirip etkilemek için de mavi tercih edilebilir. Uyum olaraksa mavi veya mavi tonlarıyla uyumlu renkler:

1-Siyah

2-Beyaz

3-Kırmızı

4-Pembe

5-Kahverengi

6-Gri olarak kısaca örneklendirilebilir.

1- Mavi Elbisenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider: Beyaz

Mavi elbisenin üstüne hangi renk şal gider diye sorulduğunda beyaz cevabını almak olasılık olarak çokça yüksektir. Beyaz renginin saflığı ve çoğu renkle uyumu göz önüne alındığında, her tondaki maviyle rahatça kombinlenebildiği görülebilmektedir. Mavi elbise üzerine beyaz şal kullanabileceğiniz bazı mavi tonlarına:

1-Lacivert

2-Gece mavisi

3-Saks mavisi gibi koyu tonlar örnek olarak verilebilir.

mavi-elbisenin-ustune-hangi-renk-sal-gider

Bu renkler, diğer tonlara göre biraz daha koyu yapıda oldukları için beyaz şalın kullanımı, keskin görüntüyü sevenler için rahat olacaktır. Beyaz şalı koyu tonlarda keskin bir geçiş, açık tonlarda ise daha yumuşak bir görüntü gösteren renk olarak tanımlamak mümkündür . Yine de istek dahilinde her maviyle kullanılabileceği de unutulmaması gereken bir noktadır.

2- Mavi Elbisenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider: Siyah

Her renkle kombine olanak sağlayan en nadide renklerden biri olan siyah ise, mavi elbisenin üstüne hangi renk şal gider sorusunun ilk üç cevaplarından belki de birincisi olabilmektedir. Siyah renginin kolay kullanımı ile mavinin inanılmaz renk tonları birleştiğinde ortaya şık görüntüler çıkabilmektedir.

mavi-elbisenin-ustune-hangi-renk-sal-gider

Koyu mavi bir tonla açık mavi ton arasında siyah kullanımı değişebilmektedir. Yani siyah şal kullanımı elbisenin tonuna göre de değişebilmektedir. Keskin bir geçiş isteyen kişiler açık mavi tonlarıyla, daha yumuşak bir geçiş isteyenler ise koyu tonlarla kombin yapmayı deneyebilirler. İsteğe göre şekillense bile siyah, mavi elbise ile uyumlu ve yakışan renklerdendir. Bu noktada açık veya koyu mavi elbiseye hangi renk şal sorusunun cevabı size kalmaktadır.

3- Mavi Elbisenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider: Krem

Krem rengi de mavi elbisenin üstüne hangi renk şal gider sorusuna verilebilecek cevaplardandır. Krem rengi, beyaza çalan bir renk olması sebebiyle beyazın çok zıt duracağı geçişlerde kullanılabilir. Keskin görüntüleri bir nebze kırması sebebiyle göz yorucu renklerde kullanılabilmektedir. Koyu mavi elbise üstüne takılacak krem renkli bir şal bu duruma örnek teşkil etmektedir.

mavi-elbisenin-ustune-hangi-renk-sal-gider

Koyu tonların aksine açık tonlarda da krem rengi kullanılabilmektedir. Krem rengi şalın kullanılabileceği açık tonlara gök mavisi, bebe mavisi örnek olarak verilebilir. Pastel görüntüler isteyenler için krem rengi tercihler dahilinde olabilmektedir. Kısacası krem renginin sahip olduğu yapı, ton farklılıklarına rahatlıkla uyum sağlayabilmektedir.

4- Mavi Elbisenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider: Bej

Bej renginin kullanıldığı parçalardan biri de şallardır. Oldukça hoş bir renk olan bej, maviyle de kolay bir şekilde uyumlanabildiği için mavi ile uyumlu renkler kategorisinde yer alabilmektedir. Bej renginin sadeliği ve mavi renginin hoş canlılığı birleştiğinde ortaya rahat görüntüler çıkmaktadır.

mavi-elbisenin-ustune-hangi-renk-sal-gider
Mavi Elbisenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider

Bej rengi sahip olduğu soluk ton sayesinde koyu tonları ve açık tonları kullanmaya imkan sağlar. Mavi elbisenin üstüne, siyahın ya da farklı renklerin uyum sağlamadığı durumlarda bej rengi denenebilmektedir. Odak noktasını sadece elbisesi yapmak isteyen kişiler de bej rengine fırsat verebilirler. Bu renk, seçimleri ve tercihleri size bırakmaktadır.

5- Mavi Elbisenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider: Pembe

Mavi elbisenin üstüne hangi renk şal gider sorusuna şaşırılacak bir cevap olan renklerden biri pembedir. Burada bahsedilen parlak ya da koyu renkli bir pembe değildir. Ton çeşitliliği olarak mavi rengine benzeyen pembenin de birçok alt ve üst tonu bulunmaktadır. Birbiriyle uyum sağlayabilecek olan renk tonları:

1-Bebe mavisi ile bebe pembesi

2-Gök mavisi ile fransız gül rengi pembesi

3-Berrak mavisi elbiseye hangi renk diye bakılacaksa da pers pembesi olarak sıralanabilir.

mavi-elbisenin-ustune-hangi-renk-sal-gider

Pembe şal kullanmak, kişilere göre riskli bir durum olabileceği için ilk olarak elbisenin rengine karar verilmesi daha sağlıklı olacaktır. Elbiseyi seçtikten sonra pembe şalın tonlarına bakmak ve mavi ile uyumlu renkleri bulmak ise mantıklı bir karar olmaktadır. Değişik veya özgün tasarımlı modelleri kullanmak için bu iki renkten yararlanabilirsiniz.

6- Mavi Elbisenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider: Gri

Siyahın ve beyazın orantılı karışımı ile elde edilen gri, mavi elbiseye yakışabilecek şal renklerinden biridir. Soluk tonda bir maviyle kullanılan gri bir şal geçiş olarak yumuşak bir geçişe olanak sağlamaktadır. Koyu gri ile de mavi rengini kullanmak rahat olabilmektedir. Bunlar dahilinde mavi üstüne şal olarak kullanılacak gri renginde dikkat edilmesi gereken şeylerden birkaçı:

mavi-elbisenin-ustune-hangi-renk-sal-gider

1-Gri renginin siyah beyaz oranı

2-Açık mavi elbise ile yakalayacağı renk tonu

3-Parlaklık ve solukluk olarak şekillendirilebilir.

7- Mavi Elbisenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider: Kahverengi veya Kiremit

mavi-elbisenin-ustune-hangi-renk-sal-gider

Mavi elbisenin üstüne hangi renk şal gider sorusuna verilebilecek cevaplar arasında alışılagelmişin dışında olan diğer bir renk ise kahverengi ve kiremittir Ayrı ayrıyken oldukça farklı olabilecek olan bu iki renk, ton ve sıcaklık uyumu yakalandığında güzel görüntüler ortaya çıkarabilir. Kahverengi ya da kiremit şal ile mavi elbisenin açık ve sıcak tonları değişikliklere olanak sağlamaktadır. Kullanmadan önce riskli  gözükse bile uygun şartlar sağlandığında oldukça stil sahibi görünümler yakalamaya fırsat verebilir.

İlginizi Çekebilir: 8 Adımda Siyah Abiyenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu