Bone

10 En Güzel Dikişsiz Bone Modelleri Listesi!

Dikişsiz bone, tesettürlü kadınlar tarafından şal, eşarp veya başörtüsü gibi örtülerin kaymamasını ve güzel durmasını sağlayan bir parçadır. Doğru bone seçimi yapıldığında kullanan kişiye her açıdan rahatlık sağlayabilmektedir. Günümüz modasında seçebileceğiniz  birbirinden farklı türlerden sadece biri bu bonedir. Kombin oluşturma veya kullanılacak alan farklılığı açısından seçebileceğiniz birçok model, kumaş , renk seçeneği vardır.

Modern Dikişsiz Bone Modelleri Neler? 

Değişmiş moda anlayışı ile gelişmiş tekstil firmalarının birleşmesiyle modernlik, şıklık ve en önemlisi de rahatlık açısından kolayca yeni tarzlar denenebilmektedir.  Bu türün en çekici olan tarafı uzun süre takılıyor olmasına rağmen dikişsiz olduğundan alında belli oranda iz yapmamasıdır.

Ne kadar sıkı bağlanıldığına göre değişebilse bile baş ağrısı yapmama özelliği de bulunmaktadır. Sağlık ve günlük yaşamı sekteye uğratmıyor oluşu bu tarz bonelerin kullanımını daha da sıklaştırmaktadır. Renk, model ya da bağlanış şekli olarak farklı kombinler yapmaya da imkan sunmaktadır.

1- Dikişsiz Bağlamalı Bone

dikissiz-bone

Ön kısmı dikişsizdir ve değişkenlik gösterse de çift katlı penyeden yapılmaktadır. Kullanımı oldukça rahattır. İlave bir enerji harcamadan sadece bonenin kulak kısmının altından çıkan uzun parçaları birleştirildiğinde kısa sürede bağlanmaktadır.

Günlük kullanımda en sık tercih edilen dikişsiz bone olmaktadır. Her türlü şal, eşarp kullanımına uygundur. Farklı renk seçenekleri sayesinde günlük veya özel kombinlerde harika görüntüler elde edilmesini sağlamaktadır.

2- Silikonlu Dikişsiz Bone

dikissiz-bone

Bonenin alın kısmında bulunan silikon şeritler sayesinde kaymamaktadır. Yorucu işlerde uğraşan kişilerin veya bone kaymasından rahatsızlık duyan kişilerin tercih edebileceği bone türüdür. Rahat kumaştan yapılmış olması kullanım açısından sıkıntı yaşatmamaktadır. Bone çok fazla sıkı bağlandığında iz bırakabilmektedir.

Silikonlu bonelerde de birçok farklı renk türü bulunmaktadır. Şal kullanan tesettürlü doktorlar, hemşireler veya farklı sağlık personelleri üniformalarına uygun silikonlu boneyle daha rahat iş görebilmektedirler.

3- Dantel Topuzlu Bone

dikissiz-bone

 

Bonenin arkasında bulunan kabarık danteller sayesinde saç topuzu yapılmasına pek gerek bırakmayan bonedir. Arka tarafında bulunan danteller kullandığınız örtünün daha düzgün, yapılı ve orantılı gözükmesini sağlamaktadır. Danteller sadece arka kısmı olarak adlandırılan, topuz yapılan kısımda bulunmaktadır. Tamamı dantelli modeller de bulunmaktadır.

Gündelik hayatta, ev veya iş ortamında, hazır yapılı bir görüntü istediğiniz zamanlarda rahatlıkla seçilebilir. Özel günlerde dantelli, güpürlü elbise üstüne çok rahat seçilip kullanılabilir. Çok fazla efor sarf etmeyi istemeyen bir bonedir. Topuzunuzu beğenmediğiniz veya böyle kabarık boneye ihtiyaç duyulduğu zamanlarda imdada yetişmektedir. Bu sebeple sevilerek tercih edilen bonelerdendir.

4- Silikonlu Dikişsiz Bandana Bone

dikissiz-bone

 

Alın kısmında bulunan silikonla kaymaz özellik kazandıran dikişsiz bonenin bandana türüdür. Kulağın arka kısmını yarım kısımda örten, bağlama gerektirmeyen bonedir. Renk seçeneğiyle birlikte pratiklik açısından tercih edilebilmektedir.

Bağlamalı bone sevmeyen, başını ağrıtan veya vakti olmayan kişilerin severek kullanabileceği modeldir. İsteğe bağlı olarak kullanımı değişse bile her alanda kullanıma olanak sağlamaktadır.

5- Hazır Geçmeli Dikişsiz Bone 

dikissiz-bone

 

Genel olarak arkası açık olan bu bone türü hız kaybettirmeyen, pratik bir formdadır. Arkası kapalı olarak da bulabileceğiniz bonedir. Arka kısmı açık olanı seçecekseniz topuz yapımını gerektirebilir.

Günlük ve spor kullanımda oldukça tercih edilen türdedir. Dileğe bağlı önü çapraz şekilli olarak da alınabilmektedir. Doğru kullanımla farklı şekillerde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

6- Önü Çapraz Modelli Bone 

dikissiz-bone

 

Gözle görülebilen ön kısmında çaprazlık bulunan oldukça şık tasarımlı bonedir. Dış kullanımda da farklı model ve dokularda bulunabilir. İç bone türünde daha rahat, esnek bir kumaş tercih edilir. Dış bone türüne bakıldığında ise karşınıza taşlı, tülümsü kumaşlar dahil olabilmektedir.

Düğünler, kına geceleri, doğum günleri gibi özel günlerde mükemmel bir görüntü sunmaya fırsat vermektedir. Gündelikte de kullanılabilmekle birlikte tek renkli kombinlerinizde çeşitli renklerle dikkat çektirebilir. Uğraş gerektirmeyen kısa sürede şıklık sunan nadide bonelerdendir.

7- Dikişsiz Fileli Bone

dikissiz-bone
Dikişsiz Bone

 

Önü diğer bonelerle aynı olan fakat arka kısmında saçın hava alması için file bulunan bonedir. Fileli yapısı sayesinde terletme yapmamaktadır. File kısmı topuzu tamamen içine alacak kadar geniştir. Arka kısmından bağlama gerektirir.

Her şekilde kullanıma imkan sunar. Saçı bone kullanımıyla hava alamayan, yağlanan veya saç derisinde rahatsızlık bulunan kişilerin doktor haberi dahilinde tercih edebileceği bir dikişsiz bone türüdür.

8- Boyunluklu Bone

dikissiz-bone

Boyun kısmını örten geniş, esnek ve terletmeyen bir kumaştan yapılmış geçirmeli bonedir. Eğilme ve kalkma durumunda boyun, kulak gibi yerlerin kapalı kalmasını sağlar.

Sportif aktiviteleri olanlar, sporcular, eğilme durumunun çok olduğu işte çalışan kişiler için kurtarıcı bir parçadır. Gündelik bir şıklık isteyen kişilerin de farklı aksesuarlarla rahat kullanıp, kombin yapabileceği bone türüdür. Şapkalar, berelerle değişik tasarımlara olanak sağlar.

9- Saten  Dikişsiz Bone

dikissiz-bone

 

 

Ön kısmın saten arka kısmının penye kumaştan yapıldığı bir bone türüdür. Genellikle arkadan bağlamalı olarak bulunmaktadır.

Parlak renk kullanmayı seven veya şıklık açısından mat bir kombine sahip kişiler farklılık açısından tercih etmektedirler. Özel günlerde kıyafetlerle kolaylıkla uyumlanabilir.

10- Pamuklu Dikişsiz Bone

dikissiz-bone
Dikişsiz Bone Modelleri

Penye kumaşın aksine pamuklu kumaşla üretilmiş bonelerdir. Esnekliği penyeye göre daha azdır. Saç topuzunu güzelce kavrar ve kaymayı önler. Pamuklu kumaşlar, penye ve naylon kumaşlara göre daha az terletme yapmaktadır.

Kullanım olarak dilediğiniz zamanda, mekanda ve olayda kullanım sunmaktadır. Saç topuzunu güzelce sardığı için uzun süreli kullanımlarda tercih edilebilir. İyi bir görünüş fırsatı yakalama olasılığınızı arttırıp, konfor konusunda sıkıntı yaşatmayabilir.

İlginizi Çekebilir: Bone Nedir? 2022 Bone Modelleri ve Fiyatları

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu