Eşarp

7 Renk ile Fuşya Elbisenin Üstüne Hangi Renk Eşarp Olur?

Fuşya elbisenin üstüne hangi renk eşarp olur , fuşya gibi canlı renkte bir elbise tercih edenlerin ilk merak ettiği ve sorduğu soru olmaktadır. Fuşya, oldukça canlı ve renkli olan göze hoş gelen dikkat çekici bir renktir. Rengin kullanımı konusunda da bu noktada kafa karışıklığı yaşayıp fuşya elbisenin üstüne hangi renk eşarp olur araştırmaları yapılmaktadır.

Fuşya gibi iddialı ve dikkat çekici bir renk elbisede kullanılacaksa önemli sayılabilecek birkaç nokta vardır. Bu noktalar kişiden kişiye, durumdan duruma, kullanılan yerden yere bile değişebilmektedir. Tesettür dünyasına bakıldığında yeni moda anlayışında fuşya rengine rastlanılmaktadır. Tesettür modasında:

1-Tuniklerde

2-Elbiselerde

3-Ceket- pantolon takımlarında

4-Şallarda ve eşarplarda veya fuşya hangi renkle kombinlenir diye bakıldığında bu rengin kullanıldığı alanlar kısaca görülmektedir.

Fuşya Elbisenin Üstüne Hangi Renk Eşarp Olur? İşte Fuşya’nın Uyumlu Renkleri

Canlı bir renk olmasına karşın fuşya rengi hem yazlık kullanıma hem de kışlık kullanıma uygun olabilmektedir. Bununla birlikte fuşya, elbise dünyasında da tercih edilebilirliği yüksek olan bir renge sahip olmasının yanı sıra fuşya kombinleri tesettür açısından bol olanaklara sahiptir. Düğün, mezuniyet veya bu tarzdaki özel günlerde odak noktası olmak isteniyorsa fuşya renkli elbise bunu kolaylıkla sağlayabilmektedir.

fusya-elbisenin-ustune-hangi-renk-esarp-olur

Yaz günlerinde veya yaz akşamlarında gerçekleşecek özel günlerde kullanılabilecek olan fuşya, zıt olabilecek renklerle de kolayca uyumlanabilmektedir. Fuşyanın alışılmışın dışında gelen fakat uyumlu sayılabilecek birçok renkle kombinlendiğini görmek veya duymak şaşırtıcı olabilmektedir. Bu renklerden bazıları:

1-Sarı

2-Parlak yeşil

3-Lacivert

4-Turuncu olarak sıralanabilir.

Oldukça renkli ve değişik görüntüler sunmak isteyenler bu renkle kolayca bu isteği yerine getirebilmektedir. Kullanmaktan korkmayacağınız ve dolaplarda yer verilmesi gereken fuşya, eşarplarla kombinlendiğinde tesettür giyim dünyasında da severek yer edinebilir.

fusya-elbisenin-ustune-hangi-renk-esarp-olur

Pantolonlarda, tuniklerde gömleklerde bile fuşya rengi çoğalmaya başlamaktadır. Sınırlandırılmaması gereken ama tek parçalı elbise kombinlerinde bile fuşyayla uyumlu birçok renk kullanılabilmektedir. Fuşya elbise ya da abiye ile yapılabilecek kombinleri:

1-Fuşya elbise ve beyaz ayakkabı

2-Fuşya elbise üzerine takılacak açık fuşya ya da mor bir eşarp

3-Fuşyanın siyah ile birleştiği kombinler olarak örneklendirilmektedir.

1- Fuşya Elbisenin Üstüne Hangi Renk Eşarp Olur: Siyah

Tabii ki fuşya elbisenin üstüne hangi renk eşarp olur diye bakıldığında siyah rengini görmek oldukça yüksek bir olasılıktır. Siyahın zarafeti ve şıklığı fuşya ile birleştiğinde ortaya keskin görüntüler çıkabilmektedir. Ne kadar keskin bir görüntü olsa da bu iki canlı rengin uyumu denemeye değer olmaktadır.

fusya-elbisenin-ustune-hangi-renk-esarp-olur

Fuşya elbisenin üstüne takılacak bir eşarp daha çok kış mevsimine uygun gözükse bile yaz mevsiminde de tercih edilebilir. Siyah eşarp kullanılan fuşya elbisede, bu iki renge uyumlu olabilecek takılarla görsel şenlik sunulabilir.

Siyah ve fuşya nasıl kombinlenir diye bakılacak olunursa siyah eşarp, fuşya elbise ve siyah bir ayakkabı güzel bir örnek arasında yer alabilmektedir. Örnekleri çoğaltabilmek mümkün olsa da en genel fuşya elbise kombinlerinde gri ve siyah uyumundan yararlanıldığı da görülmektedir.

2- Fuşya Elbisenin Üstüne Hangi Renk Eşarp Olur: Beyaz

Fuşya renkli elbisenin üstüne takılacak olan sade beyaz ya da fuşyanın yakın renklerini de içinde barındıran beyaz desenli bir eşarp da fuşya elbisenin üstüne hangi renk eşarp olur sorusuna verilebilecek cevaplardandır.

fusya-elbisenin-ustune-hangi-renk-esarp-olur

Fuşya gibi oldukça göze çarpan bir renk ile nötr renk kategorisine giren beyazın uyumu oldukça rahat olacaktır. Canlı bir rengi göstermek için tercih edilmesi gereken eşarp rengi beyaz olabilmektedir. Bununla birlikte bu iki rengi üstte taşımak da konforlu sayılabilecektir. Görüntü açısından bakıldığında da rahatlıkla uyumlanabildikleri görülebilmektedir.

3- Fuşya Elbisenin Üstüne Hangi Renk Eşarp Olur: Lacivert

fusya-elbisenin-ustune-hangi-renk-esarp-olur

Soğuk renk kategorisine ait olan lacivert, eşarp olarak fuşya elbisenin üstüne tercih edilebilecek bir renktir. Bu iki baskın renk hem görüntü açısından hem de tercih etme bakımından oldukça iddialı sonuçlar verebilmektedir. Lacivertin soğukluğu ve fuşyanın canlılığı birleştiğinde görsellik açısından olumlu beğeniler alınabilmektedir. Fuşya elbisenin üstüne hangi renk eşarp olur sorusunda laciverti öne sunmak ve aynı tonda bir ayakkabıdan söz etmek kombin konusunda iyi yorumlara sebep olabilecektir.

4- Fuşya Elbisenin Üstüne Hangi Renk Eşarp Olur: Mint Yeşili

Fuşya elbiseye hangi renk gider sorusuna alışılmışın dışında gelen bir cevap fakat birbiriyle denenmesi gereken renklerdir. Mint yeşili, yeşilin soğuk, soluk ve açık bir tonudur. Fuşya ile bu iki renk düşünüldüğünde çok renkli görüntüler çıkmaktadır. Mint yeşili eşarp ve şallarla fuşya renkli bir tesettür elbise kullanılabilmektedir. Buna ek olarak zıtlıklardan yararlanmak isteyenler de bu iki rengin birleşimine izin vermelilerdir.

fusya-elbisenin-ustune-hangi-renk-esarp-olur

Yaz renkleri kategorisinde bulunan bu iki güzel renk, yaz günlerini şenlendirebilmektedir. Denenmeye değer olan bu kombinde beyaz bir ayakkabı ile kolayca dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

5- Fuşya Elbisenin Üstüne Hangi Renk Eşarp Olur: Aynı Ya Da Farklı Ton Fuşya

Modada ton sür ton olarak adlandırılan bu durum da fuşya elbisenin üstüne hangi renk eşarp olur sorusuna verilebilecek alternatif cevaptır. Aynı tonu bulabilmek zor olabileceği gibi açık ya da koyu tonu bulmak rahat olabilecektir. Fuşya renkli bir elbise modelleri arasından seçilecek fuşya elbise üstüne takılacak birkaç ton farkına sahip diğer bir fuşya bütünlük açısından bakıldığında yine dikkat çekici gelmektedir.

fusya-elbisenin-ustune-hangi-renk-esarp-olur
Fuşya Elbisenin Üstüne Hangi Renk Eşarp Olur

Açık fuşya rengi bir ceket ve altına fuşya pantolon kombini de günlük kullanımlar ya da toplantılar gibi özel olaylarda kullanılabilir. Fuşyanın ton kombinleri ya da yakın farklı renkleri de tercihler arasındadır. Fuşya ile mor renk kullanılabileceği gibi bunları elbiseye, pantolona veya tuniklere uyarlamak da basit olacaktır.

6- Fuşya Elbisenin Üstüne Hangi Renk Eşarp Olur: Altın Sarısı

Fuşya ile kullanılabilecek ve yakışabilecek bir diğer renk ise altın sarısıdır.  Parlak görüntüye sahip olmayan altın sarısı bir eşarpla kullanılacak fuşya, renk cümbüşüne kolayca yol açabilir. Altın sarısı fuşyayla kullanılan ve fuşya ile uyumlu renklerden birisidir. Bu yüzden de tercih edilebilirliği yüksek olan renklerin başında rahatça yer alabilmektedir.

fusya-elbisenin-ustune-hangi-renk-esarp-olur

Bu iki rengi duymak kulağa şaşırtıcı gelebilmektedir. Fakat altın sarısının doğru tonu bulunduğunda fuşya ile uyumlu oldukları görülmektedir. Bu iki renge eşlik edebilecek diğer bir renk ise siyah olmaktadır. Üç renkli kombin planlıyorsanız fuşya elbise, altın sarısı bir eşarp ve siyah bir ayakkabı ile şıklık yakalamak oldukça basittir.

7- Fuşya Elbisenin Üstüne Hangi Renk Eşarp Olur: Gri

fusya-elbisenin-ustune-hangi-renk-esarp-olur

 

Fuşya ile gri de uyumlu renkler arasındadır. Gri ile fuşya kullanımında gri tonuna dikkat edildikten sonra renkler açısından sıkıntı yaşanmayabilmektedir. Soluk sayılabilen açık tonlu bir gri ve canlı fuşya, elbise ya da eşarp olarak veya farklı parçalarda da dikkatleri üzerine çekmektedir.

İlginiz Çekebilir: 7 Adımda Mavi Elbisenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu