Moda Haberleri

En Yeni Lif Modelleri 2023

En Sevilen Yeni Lif Modelleri

Yeni lif modelleri çeyizlerin asıl parçalarından biri olmaya devam ediyor. Türk insanının en değer verdiği hazırlıklardan biri çeyiz hazırlığıdır. Anneler çocukları için küçüklükten itibaren hazırlığa başlar. El emeğiyle örülmüş yemeniler, patikler, havlu kenarları…

Tığ işi birbirinden güzel ürünler itina ile hazırlanır, naftalinlenir ve saklanır. Yıllar geçse de çeyiz listesinden eksik olmayan ürünlerden biri de liflerdir. Her örgü severin elinden illa ki geçmiştir. Tasarım yeteneğine sahip bayanlar lifler üzerinde maharetlerini göstermiş ve hala da göstermeye devam etmektedir.

Yeni Lif Modelleri Nelerdir? En Güzel Lif Modelleri Listesi!

Banyoların en kullanışlı ürünü olan lifler el emeği de eklenince daha da değerli ve uzun ömürlü olmaktadır. Nostaljik değeri bulunan bu ürünlerin yapım aşaması modeline göre değişiklik göstermektedir. İp çeşidi, tığ ve becerikli eller sayesinde birbirinden farklı yeni lif modelleri ortaya çıkmaktadır. Çıkan güzel modeller çeyizlerde hediye bohçalarında yerini almaktadır.

Tasarıma dayalı yapılan sayısız yeni lif modelleri vardır. Kullanılan rengarenk iplerle üzerinde verilen motifler birçok bayanın ilgisini çekmektedir. Model alma konusunda arayış içerisinde olan pek çok kişi vardır. Gelişen teknoloji nimetleri bu konuda da kolaylık sağlamaktadır. Örme meraklıları internet üzerinden istedikleri modeldeki liflerin yapılış şeklini öğrenebilmektedir.

1 – Uzun Lif Modeli

 

 Yeni Lif Modelleri
Yeni Lif Modelleri

Örmesi en kolay liflerden biridir. Fakat bir o kadar da kullanışlıdır. Düz şekilde örülür, isteğe göre motif eklenmektedir. Her iki ucuna halka eklenerek rahat kullanım sağlamaktadır. Hazır banyo lifleri arasında sıklıkla görülen bir modeldir. Sağlıksız ürünler almak yerine kendi lifinizi örmeye ne dersiniz?

2 – Kare Lif Modelleri

İlk defa lif örmeye başlayan hanımların alıştırma olarak yaptıkları örnektir. Tek ve ya daha fazla ip eşliğinde yapılan bu model, aralarda diğer renk iplere geçiş yapılarak hoş bir görüntü yakalanmaktadır. Kare yeni lif modelleri farklı tasarımlar görülmektedir. İp geçişleri motif verecek şekilde yapılmakta, sonuç olarak çiçek, kalp gibi simgeler oluşturulmaktadır.

3 – Yuvarlak Lif Modelleri

 Yeni Lif Modelleri

Çeyizlerde ve hediyelik bohçalarda sıklıkla rastlanan bir model de yuvarlak modeldir. Kare lifler gibi çok kolaydır. Örmeye orta kısımdan başlanır. Her katta belirli arttırmalar yapılarak yuvarlak şekil elde edilir. Maharetli hanımlar model üzerinde elbette farklı tasarımlar denemiştir. Yuvarlak yeni lif modelleri farklı örme geçişleri, motifleri sayesinde çeyizlerin dikkat çeken parçası olmuştur.

4 – Nazar Boncuğu Lif Modeli

3 renk ip ile örülen ele geçmeli bir modeldir. Nazar boncuğuna benzer şekilde mavi beyaz ve sarı ipler kullanılır. Düz bir örme düzeni yoktur. Bu nedenle yeni lif örmeye başlayan bayanlar videolu anlatımlar sayesinde kolaylıkla örebilir. Yeni lif modelleri arasında şekli ve güzel görünümü ile çeyizlik bir modeldir.

5 – Hayvan Figürlü Yeni Lif Modelleri

 Yeni Lif Modelleri

Ele geçmeli liflerde veya şekilli liflerde renk geçişlerine hayvan motifi vererek yapılan bir modeldir. Hayvan figürlü yeni lif modelleri motifinde genellikle kedi ayıcık yüzleri oluşturulur. Şirin görüntüsüyle çocukların banyo yapmalarını eğlenceli hale getirecek en güzel lif modelleri arasındadır.

6 – Çiçek Lif Modelleri

Bu modeller adından da anlaşılacağı üzere çiçek görüntüsü verilerek örülmektedir. Yapım tekniği modelden modele değişiklik göstermektedir. Kimi modeller ortadan başlanarak örme kolaylığı sağlarken kimileri parça şeklinde örülerek birleştirilmektedir. Yeni lif modelleri arasında modası geçmeyen bir modeldir. Neredeyse her kadının çeyizinde bulunmaktadır.

7 – Bal Peteği Lif Modeli

Yeni Lif Modelleri

2023 lif modelleri arasında yer alan bu modelin ismi gibi bal peteği şeklinde bir görüntüsü vardır. Farklı renkler eşliğinde örülür. Petek görüntüsünü elde etmek için renk geçişleri farklı bir renk ile desteklenir. Karışık lif modelleri arasında sayılabilir. Fakat Facebook, Youtube gibi paylaşım yapılan yerlerden örme tarifleri sayesinde gayet kolay örülecektir.

8 – Gelin – Damat Lif Modeli

Yeni gelinlerin çeyizinde bulunması manidar bir modeldir. Özellikle çeyiz için tasarlanmıştır. Yeni lif modelleri arasında tarifi aranan bir modeldir. Gelinlik ve damatlık detayı verilmiştir. Yakalı bir örnektir. Anlatımlı videolar eşliğinde örülebilmektedir. Düğünü olacak yakınlarınıza el emeği harika bir hediye olacaktır.

9 – Çiçek Motifli Lif Modeli

Kare yuvarlak ya da farklı şekillerde örülmektedir. Örme esnasında lif üzerinde belirli aralıklarla çiçek desenleri verilir. Lale gül papatya gibi çiçek görünümü eklenen lifler şirin ve sade görünümüyle tarifi aranan liflerdendir. Motifin nasıl yapıldığına dair birçok video bulunmaktadır.

10 – Kalpli Lif Modeli

 Yeni Lif Modelleri

Çeyizine ekleyecek değişik lif modelleri arayanlar için uygun bir modeldir. Yeni lif modelleri arasında yer alan bu model kalp şekli verilerek örülür. Kalbin dar kısmından başlanarak arttırma yapılır. Kalp kıvrımı oluşması için arttırma belirli aralıkla yapılmalıdır.

11 – Yazılı Lif Modeli

Bütün lif modelleri üzerinde önemli kısa kelimelerin yazılı olduğu liflerdir. Motifin işlenme kolaylığına göre Love, aşk veya isimler renk geçişleri doğru tasarlanarak eklenmektedir. Bu model yeni lif modelleri arasında yer almaktadır. Kullanacak kişiye özel isim motifli lifler güzel ve farklı bir seçenektir.

12 – Takım Lif Modelleri

Bu model 3 farklı parçadan oluşmaktadır. İçerisinde sırt lifi, ele geçmeli lif ve kare ya da yuvarlak lif bulunmaktadır. Aynı renk ve motiflerden örülen bu model yeni lif modelleri arasında en kapsamlı olanı denilebilir. Çeyizler için şık ve kullanışlı bir örnektir. Banyolarında uyum isteyen hanımlar tam da aranılan modeldir.

13 – Katlı Lif Modeli

 Yeni Lif Modelleri

Kat kat ve şık görüntüsüyle efsane lif modelleri arasındadır. Örme esnasında belirli yerlerde ip tek kat alınır. Tek kat alınan yerler ayrıca örülür. Bu sayede iç içe geçmiş havası veren bir model elde edilir. Uzun yıllardır örülmesine rağmen yeni lif modelleri arasında da yerini almıştır.

14 – Çiçek Sepeti Lif Modeli

En şirin modeller arasında çiçek sepeti görüntüsü verilen bu model olmaktadır. Adı gibi tam bir sepet şeklinde ve içerisi çiçek motifleriyle doludur. Yapım aşamaları diğer yeni lif modelleri arasında detaylara sahiptir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu