Moda Haberleri

Alyans Yüzük Modelleri İle Parmaklarınızı Şenlendirin!

Alyans Yüzük Modelleri ile Harika Anlar!

Alyans yüzük modelleri nişan ve sözün en önemli parçasını oluşturmaktadır. Birbirini seven bir çiftin aynı yuvaya baş koymalarının öncelikli adımıdır. Nişan ve sözlerde takılan alyans yüzük modelleri bu ebedi mutluluğun taçlandırıcısı niteliğindedir.

Evlenecek çiftler için alyans önemli bir yere sahiptir. Alyans dünyanın neredeyse her tarafında sürdürülen evlilik geleneğinin vazgeçilmez parçasıdır. Asırlardır birlikteliği temsil eden alyanslar üzerinde derinlemesine düşünülmesi gereken konulardan birisidir.

Birbirinden Çarpıcı Alyans Yüzük Modelleri!

Bu denli önemli olan alyans yüzükler model açısından da göze hitap etmelidir. Nişan veya sözde sağ yüzük parmağına takılan alyanslar sonsuz beraberliği simgelerken şık da olmalıdır. Kuyumculuk sektöründe bu amaca hizmet birden çok alyans yüzük modelleri bulunmaktadır.

Geniş yelpazesi olan alyans yüzük modelleri parmak boyutunda, kalınlığında veya ten renginde bile değişmektedir. Farklı kesimli alyans yüzükler başta olmak üzere kullanılan maddenin değiştiği türler de bulunmaktadır. Piyasada bulunan zamana meydan okuyan şık alyans yüzük modelleri şu şekildedir:

1 – Farklı Alyans Modelleri

Klasik alyansların aksine farklı alyans yüzük modelleri de bulunmaktadır. Alyanslar ağırlıklı olarak altından yapılmaktadır. Düz model olan klasik alyanslar, farklı işlemeler veya kesimlerle farklılaştırılmaktadır.

alyans-yuzuk-modelleri
Alyans Yüzük Modelleri

Farklı alyanslar, düz kesim klasik alyansın haricinde kalandır. Tanımı ve bilinen şekli bu şekilde olsa da farklı alyans modellerinin birçok türü bulunmaktadır. Kesim, ekleme, renk veya boyutlarla farklı alyans yüzük modelleri kısaca şöyledir:

Taşlı Alyanslar

Alyans yüzük modelleri her tarzda farklılık göstererek değişik seçenekleri sunmaktadır. Gösterişten hoşlanan, albenili görüntüleri seven kadınların ilgisini taşlı alyanslar çekmektedir. Taşlı alyans modellerini tam tur tektaş alyans, yarım tur veya ince taşlı alyanslar oluşturmaktadır.

Tam Tur Tektaş

Tam tur alyanslar, adından da anlaşılacağı gibi tektaştan oluşan alyanslardır. Tektaş yüzükle de takılabilen bu alyanslar parıltılı ve iddialı bir aşkın simgesi olmaktadır. Farklı karatlardan yapılan bu tam tur tektaş alyans zarif görüntülerde de idealdir.

Yarım Tur Alyans

alyans-yuzuk-modelleriYarım tur alyans ise pırlanta işlemelerin yüzük halkasının sadece yarısında bulunduğu modeldir. Bu modelde pırlantanın olmadığı diğer kısım işlemeli veya sade altın şeklinde ilerlemektedir. Yine tektaş yüzükle beraber kullanılabilecek şık bir modeldir.

İnce Kesim Alyans Yüzükler

Alyanslarda çeşitli kalınlık seçenekleri de bulunmaktadır. Parmak kalınlığına göre tasarlanan modeller kişilerin ellerine daha çok yakışmaktadır. İnce kesim alyans yüzük modelleri ise parmağı ince olan kadınların tercihi arasındadır. Bu model diğer klasik alyansın aksine daha ince kesime sahiptir. Zamansız tasarıma sahip bu modelle yıllar boyu zerafetli duruş sergilenmektedir.

Kalın Kesim Alyanslar

İnce kesim alyansları parmağı ince kadınlar kullanmaktadır. Kalın kesim alyanslar da parmağı kalın sayılabilecek kadınlar için tasarlanmıştır. Bu model alyans parmağı zarif göstermektedir. Belirli çapta üretilen bu alyansta sadelik, şıklık ve yenilik her zaman ön plandadır.

Bombeli Alyans Yüzük Modelleri

Bombeli alyans yüzük modelleri ağırlıkla söz ve nişan merasiminde tercih edilmektedir. Klasik modelin bombeli hali olan bu model oldukça zarif ve şıktır. Tektaş yüzükle de mükemmel uyumu yakalayan bu model modası geçmeyen efsane alyans yüzük modelleri içindedir.

2 – Çift Alyans Modelleri

Eş adayları genellikle birbirleriyle uyumlu çift alyans yüzük modelleri kullanmaktadır. Özellikle sarmal, burgu ve sonsuzluk işaretli alyanslar son zamanlarda daha çok gündeme gelmiştir. İçerisine isim yazılan alyanslar ilk tercih olsa bile bu modeller de sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır.

İsim Yazılı Çift Alyansları

alyans-yuzuk-modelleriEn bilinen çift alyans modelini oluşturmaktadır. Bu modelde erkeğin takacağı alyansa müstakbel eşinin ismi yazılmaktadır. Kadının takacağa yüzüğe de müstakbel eşinin ismi yazılır. Tarih yazılı şekilde de kullanılmaktadır.  Kadın ve erkeğin parmak ölçüsüne göre oluşturulan senelerdir modasını yitirmeyen alyans modelidir.

Sonsuzluk İşaretli Alyanslar

İçerisine isim yazılan alyanslara benzemektedir. Yüzüğün içerisine sonsuzluk işareti işlenerek oluşturulmaktadır. Sadece bu işaretli olabileceği gibi çiftin isminin yanına da işlenebilmektedir. Sonsuz aşkı simgeleyen alyansın içerisine işlenen bu işaret hem çok şık hem de oldukça anlamlıdır.

Burgu Çift Alyans Modelleri

Özel gün çift alyansları denildiğinde göze çarpan bir diğer model burgulu modellerdir. Bu modelde birden fazla seçenek bulunmaktadır. Kalın alyansın üzerine işlenen iki çift burgu ve sadece burgulu modeller önceliği oluşturmaktadır.

İlk modelde kalın alyansın üzerine ince burgular işlenmiştir. Şık ve hoş tasarımlı bu alyans çiftlerin uyumunun neredeyse bir niteliğini oluşturmaktadır. Bir diğer sadece burgulu model ise yıllara meydan okuyan yeniliğe sahiptir. Bu modelin zarifliği ve şıklığı çiftlerin yıllar boyu sürecek beraberliğinin bir temsili niteliğindedir.

3 – Kare Alyans Modelleri

Alyans yüzük modelleri içerisinde yeniliğiyle cezbedici kare alyanslar şıklıkta bir numaradır. Özellikle kare tasarımıyla parmakta harika görüntüler sunmaktadır. Köşeli alyans olarak da adlandırılan kare alyanslar farklı tasarımlara sahiptir.

Pırlantalı Kare Alyanslar

Pırlanta, alyans yüzük modelleri içinde sıkça kullanılan maddeler arasındadır. Hal böyle olduğunda elbette kare alyanslarda da pırlanta işlemeler bulunabilmektedir. Kare tasarımıyla göz alan bu alyanslara işlenen pırlantalar modeli ön plana çıkartan unsurlardandır.

alyans-yuzuk-modelleriKare alyansın belirli bir yerine veya tamamına pırlanta işlenebilmektedir. Belirli yerine işlenen pırlantalar genelde alyansın orta hattına işlenmektedir. Bu sayede hem altın görüntü hem de pırlantalar gözükmektedir. Sadece altın alyansta değil gümüş alyansta da pırlantalara rastlamak mümkündür. Gümüş kare alyansta işlenen pırlantalar albenili görüntülere olanak sağlarken zariflik de sunmaktadır.

4 – Erkek Alyans Modelleri

Çift alyansı kullanılmak istenmediğinde sadece erkeklere yönelik oluşturulan alyans yüzük modelleri de vardır. Erkek alyansları da gümüş, altın ve elmas taşlarla oluşturulmaktadır. Bu denli model olmasına rağmen ağırlıkla erkekler gümüş alyansı tercih etmektedir. Birbirinden seçenekli olan erkek alyansları diğer kadın alyanslarla uyum sağlayacak şekilde üretilmektedir.

Klasik Erkek Alyans

alyans-yuzuk-modelleriKlasik erkek altın alyansı, beyaz altın ve gül altın olarak iki şekle ayrılmaktadır. Bu alyans klasik bilinen erkek alyansını oluşturmaktadır. Sade tasarımlı olabileceği gibi çeşitli işlemeler de üzerinde yer alabilmektedir. Parmak boyutuna göre ayarlanan modası yıllardır geçmeyen erkek alyans modelidir.

5 – Kadın Alyans Modelleri

Kadınlar için de ayrı alyans yüzük modelleri bulunmaktadır. Bu evlilik yüzükleri modellerinin başında klasik alyans yer almaktadır. Klasik alyans istenmiyorsa, tek bayan altın alyans modelleri ve fiyatları burada devreye girmektedir.

Desenli Kadın Alyanslar

Kadın alyans yüzük modelleri içerisinde desenli modeller değişiklikte idealdir. Kalem, kesme, sim desenli, kabartmalı desenler bu türdeki en bilinen modellerdir. Hepsi birbirinden şık olan bu desenlerle gösteriş sağlanmaktadır.

alyans-yuzuk-modelleriAltın, gümüş veya çift alyansı da bulunan desenli modelde uyum sağlamak da kolaydır. Gümüş modelde desenin yanında pırlanta da kullanılabilmektedir. Tektaşa da uyum sağlayan bu desenler ve pırlantalar aşkın yansımasını sunmaktadır.

6 – Gümüş Alyans Yüzük Modelleri

Alyanslarda altın dışında gümüş materyalle oluşturulan türler yer almaktadır. Gümüş alyans yüzük modelleri, altın modellere benzemektedir. Tek fark alyansın oluşturulduğu materyaldir. Gümüş alyanslarda da pırlantalar, işlemeler ve desenler yer almaktadır.

Ağırlıkla gümüş alyansları erkekler kullanmaktadır. Kadınlar için oluşturulan tam tur, yarım tur pırlantalı gümüş alyanslar da bulunmaktadır. Burada günlük uyumu sağlamak açısından gümüş alyanslar da kullanılmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu