Moda Haberleri

En Güzel 20 Çikolata Kahve Saç Rengi Modeli

En Trend 20 Çikolata Kahve Saç Rengi

Çikolata kahve saç rengi kadınların sıklıkla kullandıkları saç renkleri arasındadır.  Çikolata kahve saç rengi birçok kadın tarafından artık sıkıcı bulunsa da eğer teninize uygun rengi bulursanız oldukça farklı ve modern görüntü yakalayabilirsiniz.

Birçok farklı tonuyla özellikle esmer tene çikolata kahve saç rengi oldukça yakışmaktadır. Kahverengi saç renkleri arasında sınırsız seçenek mevcut var demek yanlış olmayacaktır. Bu yazıda tam 20 kahverengi tonu inceleme fırsatı bulabilirsiniz.

Çikolata Kahve Saç Rengi Modelleri

Çikolata kahve saç rengi seçenekleri arasında çok seçeneğin olması kafa karışıklığına sebep olsa da ten renginize göre bir seçim yapabilmek için tüm tonları detaylı incelemeniz gerekebilir. Bu tonları sınıflandırmak gerekirse sıcak kahve tonları saç renkleri ve soğuk kahve tonları olarak ayırmak mümkün. Peki bu renkler en çok kimlere yakışır? Hangi ten rengi hangi kahve tonunu seçmeli? İşte cevabı

20-cikolata-kahve-sac-rengi-

1 – Karamel Çikolata Kahve Saç Rengi

Karamel çikolata kahve saç rengi özellikle sıcak alt tonlu yansımaları olan kahverengi saç boyalarının en sevilenleri arasındadır. Onu bu kadar popüler kılan ise hemen hemen her ten rengine uyum sağlaması ve saçlara ışıltı vermesidir.

Özellikle koleston çikolata kahve 6/7 kullananlar saçlarındaki mat görüntüden kurtulduklarını sıklıkla dile getirmektedirler. Yoğun ışıltı içeren bu ton beyazlarınızı komple kapatacak ve koyu saç renklerinde bile gözle görülür düzeyde fark ve ışıltı sağlamaktadır.

2 – Ceviz Kahvesi Saç Rengi

Açık kahve saç tonları arasında yer alan bu tonla tüm gözleri üzerine geçmen an meselesi! Özellikle üzerine kullanan sarı balyajlarla çok daha dikkat çekici hale gelebilir. Modern görüntüsüyle son zamanlarda oldukça trend bir renk.

20-cikolata-kahve-sac-rengi-

3 – Bitter Çikolata Saç Rengi

Bitter çikolata saç rengi kahverengi saç üzerine küllü ve altın yansımaları olan bir renk. Bu kahve tonundan açık renkler her ne kadar daha enerjik görünse de bitter çikolata içindeki yansımaları sayesinde her tene uyum sağlayabilir ve sombre ile birlikte cool bir görüntü sağlayabilir.

Bitter çikolata saç rengi, esmer ve buğday ten rengine sahip kadınlara çok daha fazla yakışsa da ,eğer açık ten rengine sahipseniz ve yine de bu rengi denemek istiyorsanız  bu saç renginin daha açık bir tonu olan çikolata kahve saç rengi denemelisiniz. Teninize daha çok uyum sağlayacaktır.

20-cikolata-kahve-sac-rengi-

4 – Tarçın Kahve Saç Rengi

Kahve saç renkleri içerisinde en sıcak alt tonlara sahip rengi tarçın kahvedir. Özellikle saç modasını yakından takip ediyorsanız bu boyayı mutlaka duymuşsunuzdur.  Tarçın bakır alt tonuna sahip olan bu çikolata kahve saç rengi tonu özellikle yüzünüze canlı ve enerjik bir görünüm sağlayacaktır. Özellikle güneşin altındaki yansımalarla ışıl ışıl parlayacaksınız.

Açık ve buğday tenli kadınlara şiddetle tavsiye edilen renk tarçın kahvedir. Sıcak alt tonuyla beyaz tenli kadınların yüzlerinin parlamasına sebep olacak ve çok enerjik bir görünüm yakalanacaktır. Esmer tenliler ise tarçın kahve yerine koyu kahve tonlarını tercih edebilirler.

5 – Kum Kahvesi Saç Rengi

Küllü koyu sarı renginden ilham alan kum kahvesi saç rengi özellikle yaz sezonlarında sıklıkla tercih edilen renklerin başında geliyor. Soğuk yansımalara sahip olmasına rağmen oldukça sıcak ve çekici bir renk olma özelliği taşıyor.

Her ten rengine kolaylıkla uyum sağlayabilen bu renk hem sıcak hem de soğuk alt tonuna sahip ciltlerde havalı ve çekici bir görüntü yakalar. Özellikle bu çikolata kahve saç rengi yine buğday tenlilere çok daha fazla yakıştığını belirtmek gerek.

20-cikolata-kahve-sac-rengi-

6 – Baharatlı Çikolata Kahve

Sıcacık görünümü ve sıcak yansımaları ile baharatlı çikolata kahve buğday tenli kadınların sıklıkla tercih ettiği renklerin başında geliyor. 2019 yılından bu yana çok tercih edilen ve sevilen bir renk olmayı başardı. Pekikimlere yakışır sıcak çikolata saç rengi? Eğer esmer tenliyseniz bu tondan daha koyu tonları tercih edebilirsiniz.

7 –  Buzlu Kahve Saç Rengi

Buzlu saç renkleri son yıllarda fazla trend olmayı başaran renklerdendir. Bunlar arasında buzlu çikolata kahve saç rengi saçlarınıza ışıl ışıl soğuk yansımalar katacaktır. Klasik renklerden sıkıldıysanız artık buzlu kahve saç rengine bir şans vermelisiniz.

Buzlu kahve saç rengi özellikle açık tenli kadınlara çok yakışan bir renk. Buzlu çikolata saç rengi özellikle açık cilt tonuna daha dinamik ve canlı bir etki kazandırmaktadır.

20-cikolata-kahve-sac-rengi-

8 – Kestane Kahve Saç Rengi

Her saç modasına ayak uyduran bir renk! Zamansız kabul edilebilen, çikolata kahve saç rengi arasında olan ve her dönem popülerliğini koruyan nadir renklerden biri olan kestane kahve saç rengi vazgeçilmeziniz olabilir. İçerisinde çok hafif sıcak yansımalar bulunan doğal bir renktir. Özellikle sıcak alt tonlu buğday tenli kadınlara oldukça fazlasıyla yakışan bu rengi beyaz tenli kadınlarında tercih ettiğini görebilirsiniz.

9 – Soğuk Kahve Saç Rengi

Soğuk yansımalara sahip, koyu bazlı çikolata kahve saç rengi kahve tonlarına soğuk kahve tonları denir. Herkesin favorisi olan küllü, doğal ve irize denilen yansımalara sahip soğuk kahveler yaz-kış demeden kullanılabilir. Yani soğuk kahve saçları hazır yükselişe geçmişken herkesten önce siz deneyip, bu trendlere öncülük etmelisiniz. Daha çok esmer tenlere yakışan bu renk buğday tenliler tarafından da tercih edilebiliyor.

20-cikolata-kahve-sac-rengi-

10 – Cool Mocha Kahve Saç Rengi

Büyüleyici kahve tonlarından birisi daha! Saç renginizle dikkat çekmek istiyorsanız bu renk tam size göre. Adından da anlaşılabileceği gibi soğuk yansımalarla oldukça cool bir görüntü yakalamanız mümkün.  Bu saç rengi yine buğday rengi ve beyaz tenli kadınlar tarafından oldukça tercih edilen bir saç rengidir.

11 – Kızıl Çikolata Saç Rengi

Çikolata kahve saç rengi tonları arasında kızıl yansımalarıyla kadınların en sevdiği renkler arasında yerini alan kızıl çikolata saç rengini genellikle beyaz tenli kadınlar tercih ediyor. Güneş altındaki sıcak ve kızıl yansıması ile tüm gözler üzerinizde olacak. Çok iddialı ve cildinize enerjik görüntü sağlayan bu renk oldukça kullanışlı.

20-cikolata-kahve-sac-rengi-

12 – Türk Kahvesi Saç Rengi

Çikolata kahve saç rengi tonları arasında en havalı tercih türk kahvesi saç rengi olabilir. Klasik ve alışılmış kahve tonlarından sıkıldıysanız bu renk tam size göre!  Saçlara ekstra bir parlaklık kazandıran parlak kahve saç rengi favoriniz olacak. Soğuk cilt alt tonlu herkese oldukça fazla yakışan bu renk beyaz tenli kadınların en sevdiği renkler arasındadır.

13 – Kahve Köpüğü Saç Rengi

Cesur renk tonları yerine kahve köpüğü renk seçerseniz oldukça doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.  Beyaz tenden ziyade esmer ve buğday tenli kadınların sıklıkla tercih ettikleri bu kahverengi güneşte sıcak ve hafif sarı yansımaları ile oldukça havalı bir görünüm sağlar.

20-cikolata-kahve-sac-rengi-

14 – Bal Karamel Saç Rengi

İçinde sıcak sarı yansımalar barındıran karamel tonudur. Mat ve solgun görünümden şikayetçi olan kadınların en favori rengi olacak bu karamel rengi vazgeçilmeziniz olacaktır. Çok soğuk alt tonlu kadınlarda biraz çiğ bir görüntüye sahip olacağı için daha çok buğday tenli kadınlara yakışmaktadır.

15 – Bakır kumral Saç Rengi

Çikolata kahve saç rengi tonları arasında olan bakır kumral saç rengi en çok kimlere yakışır? Kumral saç renkleri en çok buğday ten rengine yakışırken, bakır tonları daha çok açık ten ve beyaz ten rengine sahip olanlara yakışıyor. Böylece iki rengin karışımı olan bakır kumral saç rengi hem buğday ten rengine sahip olanlara hem de açık ten rengine sahip olanlara oldukça fazla yakışıyor.

20-cikolata-kahve-sac-rengi-

16 –  Koyu kumral saç Rengi

Çikolata kahve saç rengi tonlarından biraz daha farklı olan bu ton genelde kahverengi tonları ile karıştırılsa da koyu kumral kahverengi tonlarından çok daha açık bir renktir. Cilt tonuna uygun doğru kumral saç rengini seçmek için, cilt alt tonunu bilmelisin.

Örneğin nört bir cilt alt tonuna sahipsen, doğal koyu kumral saç renkleri size yakışacaktır. Eğer esmer veya buğday tene sahipseniz, sıcak yansımaları olan koyu kumral tonları tercih etmek sizin için doğru olacaktır.

17 – Bronz Kahve Saç Rengi

Yoğunluklu olarak altın ve bronz yansımaları olan çikolata kahve saç rengi tonlarının sıcak renkleri arasında yer alır. En çok sıcak alt tonlu buğday tenli kadınlara yakıştığı düşünülmektedir. Esmer tenlilerin ise daha koyu kahve tonlarına yönelmesi doğru olacaktır.

20-cikolata-kahve-sac-rengi-

18 – Dore Karamel Saç Rengi

Dore karamel saç renginin en çok sıcak alt tonlu kişilere yakıştığını söylemek mümkün. Sıcak alt tonlu buğday ve esmer tenlere dore karamel rengi çok yakışmakta. Ten rengini ortaya çıkaran ve yüzüne ekstra aydınlık bir ifade kazandıran dore karamel rengi genelde esmer ve buğday tenlilerin ilgisini çekmektedir.

19 – Gizemli Kahve Saç Rengi

Gizemli kahve saç rengi, sanki kendi saç renginizmiş gibi görünen ama doğal saçlardan daha havalı ve parlak duran bir çikolata kahve saç rengi tonu! Kendi saç renginizin daha parlağı, daha gizemlisi gibi düşünebilirsiniz. Kahve saç tonları arasında kendine has bir havası olan gizemli kahve saç rengini deneyenler bir daha vazgeçemiyor.

20 – Kadife Kahve Saç Rengi

Saçlarınızdaki mat ve solgun görünüm yerine ışıl ışıl parlayan kahve tonlardaki saç rengi için kadife kahvesi saç boyasını tercih etmeniz doğru olacaktır.  Kadife kahve koyu kahverenginin içinde ışıltılar olan saç rengine verilen isimdir. Kestane saç rengine benzeyen bu saç rengi saçlarda canlı ve sağlıklı bir görünüm yaratmaya yardımcı olur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu