Moda Haberleri

6 En Şık Etek Kombinleri ile Hazır Olun!

Etek kombinleri hem kış günlerinin hem de yaz günlerinin bütün şıklığını oluşturmaktadır. Eteklerin rahatlığı ve kombin kolaylığı, kadınların vazgeçilmezleri arasına girmesine neden olmaktadır. Şıklığın temsilcisi olarak da bilinen etek kombinleri giy- çık yapısıyla uzun uğraş gerektirmeyen yapıdadır.

Tarzlarda Etek Kombinleri Şıklığı Nasıl Sağlanır?

Her kişinin kendine göre oluşturduğu ve beğenisine yönelik seçtiği tarzı bulunmaktadır. Durum böyle olduğundan özellikle moda dünyasında herkesin ilgisine yönelik kıyafetler oluşturulmaktadır. Bu kıyafetlerin kumaş yapısı, uzunluğu, rengi hatta desenleri bile değişiklik göstermektedir.

Farklı tarzları yansıtan etek kombinleri baştan aşağı şıklığın büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Birden fazla seçeneği içerisinde barındıran eteklerin kombinlenmesi de rahat olmaktadır. Modellerde ve tarzlarda etek kombinleri ve püf noktaları şöyledir:

1 – Uzun Etek Kombinleri ve Vazgeçilmez Parçaları Neler?

Uzun etekler veya midi boy etek son zaman kombinlerinde sıkça rastlanan parçalar arasındadır. Dizin altında biten bu etekler her duruma uygun, uyumlu ve konforlu bir kıyafet türüdür.Uzun kadın etek modelleri arasında yer alan beli lastikli etek, yüksek bel yırtmaçlı midi etek, etek kombinleri içinde ön plana çıkıyor. Genellikle bluzlarla veya tişörtlerle kombinlenen bu etek, farklı parçalarla da kombinlenmektedir.

etek-kombinleri
Etek Kombinleri

Kış günlerinde yün kazak, boğazlı bluzlar veya gömleklerle tercih edilen uzun etekler, her parçaya uyum sağlamaktadır. Diğerlerine nispeten uzun etek kombinleri için uzun tunikler veya bluzlar tercih edilmemektedir. Uzun üstler bu etekle uyumlu olsa bile pek tercih edilen parçalardan değildir. Uzun eteklerle kombinlenecek bluzlar şunlardır:

 • Kruvaze yaka bluzlar
 • Straplez bluzlar
 • Kol detaylı bluzlar
 • Bağlama detaylı şık bluzlar.

2 – Şık Etek Kombinleri Sayesinde Büyüleyici Görüntüler!

Şık etekler herkese farklı tarzı anımsatmaktadır. Şık etek kombinleri de bu noktada kişilerin algısına göre çeşitlenmektedir. Şık etekler denildiğinde ilk olarak burada kumaşlar ön plana çıkmaktadır. Şık etek kombinleri öncüsü kumaşlar şunlardır:

 • Saten kumaş etekler
 • Tül etekler
 • Drapeli etekler
 • etek-kombinleri
 • Desenli etekler
 • Deri etekler
 • Scuba etekler

Şeklinde uzayıp giden bir liste bulunmaktadır. Peki bu şık etekler nasıl kombinlenir? Bu sorunun cevabı çok basittir. Nasıl isterseniz! Evet nasıl isterseniz kombinleyebilirsiniz. Şık etek kombini kapsamında iddialı görüntüler yakalanmaktadır. Aksesuarla üst noktalara taşınan bu kombinler her ana damga vuracak değerdedir. Eteğin başlı başına şık olduğu göz önünde bulundurularak bu kombinde kullanılabilecek parçalar ise şöyledir:

BLUZLAR AKSESUARLAR
Transparan detaylı bluzlar Gold renkli halka küpeler
Fırfırlı detaylı askılı bluzlar Uzun zincir kolyeler
Asimetrik kesim gömlekler İşlemeli ipek şal bandanalar
Zincir askılı büstiyerler Hasır şapkalar
Kare yakalı bluzlar Saç küpeleri

 

3 – Tesettür Etek Kombinleri Nasıl Oluşturulur?

Etekler ve etek kombinleri tesettür modasında da ayrı bir yere sahiptir. Tesettürlü kadınların kullanımı için oluşturulan tesettür etekler, kombin noktasında da harika imkanlar sağlamaktadır. Şal, üst ve etek uyumunu gerektiren bu kombinlerde ufak detaylarla en tarz etek modelleri ve etek kombinleri oluşturulmaktadır.

etek-kombinleriTesettür etek kombinleri içerisinde etek türlerine göre tunik veya gömlekler de çeşitlilik göstermektedir. Spor etekler, şifon etekler, kemerli etekler, kat kat etekler tercih edildiğinde oluşturulabilecek kombinler şu şekildedir:

ETEK TÜRÜ ÜST TERCİHİ
Spor etek tercih edildiğinde Düz bir tunik, desenli gömlekler veya bluz üzerine ekose gömlek
Vazgeçilemeyen şifon etek tercih edildiğinde Beyaz gömlek, gömlek süveter ikilisi, balıkçı yaka bluzlar
Kendiliğinden şık olan kemerli etek tercihinde Düz gömlekler, bel detaylı balon kollu bluzlar, büzgülü gömlekler, yarasa kol tunikler
Cıvıl cıvıl kat etek tercih ediliğinde Gömlek yaka tunik, yarasa kol gömlekler, asimetrik tasarımlı düğmeli tunikler

4 – Etek Gömlek Kombin – Tesettür Modası Nasıl Özelleştirilir?

Etek ve gömlek kombin tesettür modasında sıkça kullanılan iki parçadır. Eteğe öncelikli olarak uyum sağlayan gömlekler, her tarzın beğendiği nadir kombinlerdendir. Sade bir gömlek ve düz kesim etekle oluşturulan bu kombini özgünleştirmek çok basittir. Bu etek kombinleri şal bağlama modelleriyle bile özelleştirilebilme güzelliğine sahiptir.

etek-kombinleriEtek kombini gömlekle oluşturulacaksa tercih edilebilecek gömlek modelleri son derece şıktır. Fırfırlı yaka gömlekler, inci işlemeli gömlekler, cepli gömlekler, ekose gömlekler olarak geniş bir yelpaze bulunmaktadır. Bu kombinde renklerle de kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz. Alışılmışın dışında turuncu, gül kurusu, mint yeşili gibi renkleri diğer renklerle kombinleyebilirsiniz.

5 – Kalem Etek Kombinleri Nerelerde Giyilir?

Kalem etek vücudu saran dar kesimli bir etektir. Kalem etek, uzun yıllardır kadınların dolabında başyapıt olarak yerini almaktadır. Genelde diz üstü veya diz altı uzunluğunda olan kalem etekler vücudu harika göstermektedir.

etek-kombinleriÖzelliği ve güzelliği saymakla bitmeyecek kalem etek her yerde ve her alanda giyilmektedir. Kısa veya uzun fark etmeyen kalem etekli kombinler kısıtlamalara ihtiyaç duymamaktadır. Düğünlerde şık pul payetli bluzlarla, toplantılarda krem dantel yaka gömleklerle, gündelikte tişörtlerle giyilen kalem eteklerle mükemmel bir gün geçirmeye hazır olun!

 

6 – Şıklığın Öncüsü Pileli Etek Kombinleri!

Pileli eteklerin modası asla geçmemektedir. Her sezonda pileli etek kombinine ve pileli eteğe sıklıkla rastlanmaktadır. Albenili olan pileli eteklerde sade kıyafetlerde bütün şıklık sağlanmaktadır. Pileli etekler düz katlanmalara uzanan ayrıntılı eteklerdir. Eteğin bu özelliğinden dolayı bluz seçiminde özenli olunması gerekir.

etek-kombinleriYanlış bluz seçiminde boğucu bir kombinin ortaya çıkma olasılığı artmaktadır. Pileli etek kombini için dikey veya yatay çizgili bluzlardan kaçınılmalıdır. Bununla beraber daha sade tasarımlı bluzlara yönelmek daha sağlıklı olmaktadır.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu