Moda Haberleri

En Şık Sünnet Annesi Kıyafeti Modelleri için 9 Öneri!

Sünnet annesi kıyafeti ile görkemli sünnet törenlerinin en gözde ve iddialı annesi olmaya hazırlanabilirsiniz. Bilindiği üzere sünnet düğünün dikkat çeken iki ismi anne, çocuktur. Bunun için, giyeceğiniz kıyafeti oldukça özenle seçmelisiniz. Günümüzde gelişen ve değişen modayla birlikte, büyük bedenden tesettüre kadar her model ve çeşitte kombinasyon örnekleri vardır.

En şık sünnet annesi kıyafeti için; vücut tipine, yaşa ve ortam temasına göre elbise tercihi yapılmalıdır. Ayrıca, sezona ve ten rengine göre de seçim yapmalısınız.

Sünnet Annesi Kıyafeti Modelleri

Sezonun en gözde sünnet annesi modelleri arasında, abiyeler yer almaktadır. Sünnet annesi abiyeleri için; tarzınıza göre işlemeli, sade, saten, renkli, tesettürlü, büyük beden ve daha birçok modeli tercih edebilirsiniz. Renk olarak da; kırmızı, mavi, beyaz, krem, bordo, dore, gümüş ve altın renkleri fazlasıyla ilgi görür.

Sünnet anne kıyafet modelleri içinde genelde taş, payet, dantel, tül detaylar öne çıkmaktadır. Abiye modelleri sünnet için; kesim olarak da dar, A form elbiseler çok tercih edilen çeşitlerdendir. Eğer vücudunuza güveniyorsanız; sünnet annesi kıyafeti 2023 sezonundan balık abiye modelleri tercihinde bulunup, ortamın en zarif kadını olabilirsiniz.

1 – Sünnet Annesi Kıyafeti Beyaz

sunnet-annesi-kiyafeti
Sünnet Annesi Kıyafeti

Sünnet annesi abiyeleri beyaz; abiye modelleri içinde, en çok tercih edilen renktir. Yetişen yetmişe herkesin ilk tercihlerinden olan beyaz, sünnet annesi kıyafeti seçimlerinde, altın ve dore işleme detaylarıyla kullanılır. Örnek kombin üzerinden fikir edinebilirsiniz;

 • Beyaz taş işlemeli, salaş formlu sünnet annesi kıyafeti seçin.
 • Altına tek bant, ince topuk gümüş renkli bir ayakkabı tercih edin.
 • Minimalist küpe tercihinde bulunun.
 • Elinize gümüş detaylı bir portföy alın.

2 – Kırmızı Sünnet Annesi Kıyafeti

Sünnet anne kıyafeti tercihleri içinde en iddialı renk kırmızıdır. Lüks, gösteriş ve canlı görünmek isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Kırmızı sünnet abiye modelleri kombin örneği için;

Elbise Model ve Rengi Kırmızı, balık saten elbise
Ayakkabı Dore renkli stiletto
Çanta Kırmızı saten portföy
Aksesuar İnce, lame renkli, şık zincir kolye

NOT : İzmir sünnet annesi kıyafetleri kategorisinde, kırmızı renkli abiyelere sıkça rastlayabilirsiniz.

3 – Kır Düğünü için Sünnet Annesi Kıyafeti

Kır düğünü sünnet annesi kıyafetleri tercihinde bulunurken, doğanın renklerinden faydalanmayı unutmayın. Yeşil ve tonlarını, uçuş uçuş şifon elbiselerde kullanabilirsiniz. Kır düğünü sünnet annesi kıyafeti kombini örneği için;

 • Şifon, katlı, çağla yeşili maksi boy sünnet annesi kıyafeti tercih edin.
 • Altına; antrasit tonlarda, ince şerit bir ayakkabı tercih edin.
 • Çanta olarak, ayakkabı ile benzer tonda küçük bir el çantası kullanın.
 • Aksesuar seçiminde ise, küçük detaylı bileklik ve küpe kullanın.
 • Aksesuar olarak ayrıca, saçınıza minik çiçeklerden örülmüş krem bir taç takın.

4 – Sade ve Şık Sünnet Annesi Kıyafetleri

sunnet-annesi-kiyafetiSade sünnet annesi kıyafetleri; gösterişi sevmeyen, düz model ve renklerle modernlik yaratmaya çalışanların tercihleri arasında yer alır. Genelde, ev ortamı için planlanan sünnet törenlerinde giyilir. Hem sade; hem şık bir görünüm için, krem sünnet annesi kıyafetleri kombin örneği;

 • Krem rengi, detaysız, kruvaze yaka bohem tarzı sünnet annesi kıyafeti seçin.
 • Altına, nude tonlarda bir stiletto giyin.
 • Yaka kısmına hareket katması açısından gold, küçük taşlı bir kolye ve çoklu bileklik takın. Tasarım küpe modelleri de sade şıklığın öncüsüdür.
 • Çanta olarak, hasır bir portföy alın.
 • Saçınıza aksesuar olarak kahve tonlarında vualet( saç şapkası) takın.

5 – Dantel Detaylı Sünnet Annesi Kıyafeti

Dantel; her yaş ve tarza uygun olarak abiyelerde bulunan gösterişli, iddialı detaylardır. Tamamen elbise boyunca kullanılabileceği gibi kol, etek, bel, göğüs kısmında da kullanılabilir. Sünnet elbisesi olarak tasarlanan kıyafetlerde; genelde bölgesel olarak kullanılan dantel, elbiseye farklı bir zarafet katmaktadır. Dantelli sünnet annesi kıyafetleri kombini örneği için;

Elbise Modeli ve Rengi Sırtı açık, önü tamamen kapalı, dantel detayı sadece kollarda olan, dar kalıp sünnet annesi kıyafeti tercih edin.
Ayakkabı Siyah saten, ince topuk stiletto giyin.
Çanta Saten, siyah, kutu şeklinde minik çanta kullanın.
Aksesuar Gümüş renkli sırt zinciri ve sallantılı siyah bir küpe ile kombininizi tamamlayın.

6 – Sünnet Annesi Kıyafetleri Kabarık Model

Kabarık sünnet annesi kıyafetleri; hem tesettür, hem açık kıyafet modelleri içinde yer alır. Sünnet töreni büyük bir oteldeyse, bu tarz kıyafetler kullanılabilir. Bele oturan modeller sayesinde hem daha zarif, hem de gösterişli sünnet annelerinden olabilirsiniz. Yaşa uygun olarak kısa, uzun abiye modelleri vardır. Pudra pembe sünnet annesi kombini örneği için;

 • Pudra pembe, kabarık, kısa, tütü sünnet annesi kıyafeti seçin.
 • Altına kalın topuk, fuşya renginde dönem ayakkabısı giyin.
 • Kafanıza, kırık beyaz tüllü vualet takın.
 • Elinize, peluş bir el çantası alın.
 • Takı olarak sadece, incili küpe takın.

7 – Taşlı Sünnet Annesi Kıyafetleri

sunnet-annesi-kiyafetiKadife elbise gibi taş detayı, bir abiyenin olmazsa olmaz parçalarındandır. Eğer tarzınız gösteriş ve iddiadan yana ise; kesinlikle bu tarz kıyafetlerle, sitilinizi yukarı çıkarmalısınız. Tesettürlü ya da açık her modelde var olan bu elbiselerde; sünnet annesi kıyafeti ne renk olmalı? Diye merak ediyorsanız, zevklerinize kulak verin. Taşlı sünnet annesi kıyafetleri kombin örneği için;

 • Bel kısmı taş detaylı, kare yaka, bordo bir elbise seçin.
 • Altına krem tonunda, ince bant şeklinde, açık bir abiye ayakkabı tercih edin.
 • Taş detayından dolayı, kesinlikle gösterişli aksesuarlar kullanmayın. Minik bir küpe ve sadece zincirli bir kolye kullanın.
 • Elinize lacivert, saten yüzeyli, cüzdan şeklinde bir çanta alın.

8 – Sünnet Annesi Kıyafetleri Tesettür Modeli

Sünnet annesi kıyafeti tesettürlü, daha çok muhafazakâr giyim tarzına sahip bayanlar için üretilir. Bu giyim tarzında dikkat etmeniz gereken noktalar şunlardır:

Tesettür Sünnet Annesi Elbise Özellikleri
●       Vücudu aşırı sarmayan, daha salaş ve dökümlü kıyafetler tercih edin. Zarif kumaşlı elbise seçimine önem verin.
●       Ten rengine uyumlu renkler seçmeye çalışın.
●       Taşlı ve iddialı sünnet annesi kıyafeti seçimlerinde; şal modelini ve bağlama şeklini, sade ayarlayın.
●       Sünnet çocuğuna ve sünnet temasına uygun elbise kombinleri yapın. Örneğin kır düğünü temasında; taşlı, dar kalıp, sünnet annesi kıyafeti beyaz tesettürlü bir elbise tercih etmeyin.

9 – Büyük Beden Sünnet Annesi Kıyafetleri

sunnet-annesi-kiyafetiSünnet annesi kıyafetleri büyük beden bir anne, nasıl bir elbise tercihinde bulunmalı? Noktasında bu önerileri dikkatli okuyunuz. Hafif balık etli iseniz; aşağıdaki özellikleri dikkate alarak hem daha zarif, hem modern bir sünnet annesi olabilirsiniz;

 • Kilonuzu orantılı gösterecek formdaki sünnet annesi kıyafeti modellerine göz atın. Genelde belden oturan, aşağı doğru açılarak inen elbise tercihinde bulunun. Sünnet annesi kıyafetleri arasından dar kalıp elbise istiyorsanız; bu kesinlikle balık değil, mini olmalıdır.
 • Elbise boyunu iyi ayarlamalısınız. Ya tam maksi boy ya da mini tercih edin. Diz kapağında biten elbiseler, sizi olduğunuzdan basık ve kilolu gösterecektir.
 • Büyük beden abiye kumaşlarında; saten, ipek gibi tehlikeli kumaşları seçerken, dökümlü olanlara göz atın. Jarse kumaş kullanmamaya özen gösterin. Ya da kullanacaksanız, içine bir korse giyerek tercih edin.
 • Uzun, dar elbise kullanırken tesettürlü değilseniz; yırtmaç detaylı sünnet annesi kıyafeti abiye elbise modellerine bakın. Bu sayede dikkat, kilonuzdan çıkıp, başka yere kayacaktır.
 • Üst vücut kilolu ise; V yaka, kalın askılı, kare yaka gibi yakayı basık göstermeyecek modelde elbiselere göz atın.
 • Tesettürlü iseniz; yüz tipinize göre bağlama şekli ile, yüzünüzü olduğundan küçük gösterebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu