Moda Haberleri

Tofisa Çocuk Seccade Modelleri

Tofisa çocuk seccade modelleri, çocuklar için tasarlanan özel seccadelerdir. Çocuklar bir davranışı en iyi taklit ve gözlemle öğrenir. Durum böyle olduğundan çocuğunuz sizi namaz kılarken gördüğünde o da kılmak isteyecektir.

Seccade, genellikle üzerinde tek kişinin namaz, dua gibi ibadetlerini gerçekleştirdiği namazlıklardır. İslam dininde büyük yeri olan seccade, Tofisa çocuk seccade modelleri ile çocuklara da büyük bir teşvik edicidir.

İbadete Teşvik Edici Tofisa Çocuk Seccade Modelleri!

Tofisa tunik modelleri gibi giyim sektörüne hizmet etse bile çocuklara yönelik ürünleri de üretmektedir. Seccadeler, yetişkinlere yetecek ölçüde üretilmektedir. Tofisa çocuk seccade ise küçük yaştaki çocukların ölçüsüne uygun tasarlanmıştır. Seccadelerin işlemesinde canlı renkler, teşvik edici görsellerle çocuklar ibadete yöneltilmektedir.

Aynı model farklı renklerle her iki cinsiyetteki çocukların hizmetine sunulmuştur. Bu sayede çocuğunuzun en sevdiği rengi seccade rengi olarak seçebilirsiniz. Çocukların severek namaz kılma ibadetine alıştırılacağı Tofisa çocuk seccade modelleri şu şekildedir:

1 – Karikatürlü Pembe Çocuk Seccadesi

Üzerinde güneş, uçak, dünya ve camii karikatürlerinin yer aldığı pembe bir çocuk seccadesidir. Canlı renklerle oluşturulan bu Tofisa çocuk seccade modeli, püskülleriyle de dikkat çekmektedir. Çocukların rahat kullanacağı ölçüde oluşturulan bu seccade sayesinde dini ibadetlerinizi çocuklarınızla gerçekleştirebilirsiniz.

2 – Kaligrafili Fuşya Çocuk Seccadesi

Kaligrafili bir yarım ay, üzerinde camii ve basma yerinde de kaligrafi olan sade ama çok güzel bir Tofisa çocuk seccade modelidir. Fuşya rengin canlılığı kırmızı, turuncu, sarı, pembe ve grilerle donatılarak çocuklar için son derece ilgi çekici hale getirilmiştir. Net belirli olan ölçülerle çocuklar zorluk çekmeden seccade kullanabilmektedir.

3 – Çiçekli ve İşlemeli Yeşil Tofisa Çocuk Seccade

tofisa-cocuk-seccade
Tofisa Çocuk Seccade

Yemyeşil çiçeklerin alta işlendiği ve çocukların ilgisini çeken işlemelerle bu seccade ön plana çıkmaktadır. İslam dininin en kutsal yeri olan ve namaz kılınırken Müslümanların kıblesi olan Kabe’nin görüntüsü yer almaktadır. Tam secde edilecek yerde bulunan Kabe görseli sayesinde çocuklar inançlarını net şekilde anlayabilmektedir.

4 – Sandal Görselli Çocuk Seccadesi

Yeşil bir gök, masmavi bir göl, kahverengi sandal ve tahta köprüyle Tofisa çocuk seccade modelleri içerisinde en canlısıdır. Bu görseller Müslümanların kıblesi olan Kabe önünde çizilerek Kabe’ye ulaşılma anlamı taşıyabilmektedir. Bu seccade ile çocuklarınıza manevi yönden dini sevdirerek öğretebilirsiniz.

5 – Mavi Gökyüzü Desenli Çocuk Seccadesi

Mavi renginin çocuğunuzu hem sakinleştirmesini hem de ibadeti öğrenmesini kolaylaştırmasını isterseniz bu Tofisa çocuk seccade modeli tam sizlik! Koskocaman mavi bir gökyüzü, küçük bir gökkuşağı, sapsarı güneş ve kalplerle sevecen bir çocuk seccade modelidir. Üzerinde Kabe işlemesiyle taçlandırılan bu seccade, çocuklar için vazgeçilmezdir.

6 – Lila Renkli Kuran Alfabeli Tofisa Çocuk Seccade

tofisa-cocuk-seccadeBu Tofisa çocuk seccade yaşı biraz daha büyük çocuklar için harika bir öğretici olabilecek niteliktedir. Bir camiinin yer aldığı orta bölüm oldukça sadedir. Seccadenin yan kısımlarında Kur’an alfabesi işlenmiştir. Yaşı biraz daha büyük çocuklara hem namaz kılma hem de Kur’an okuma alışkanlığı kazandırmak için öncelikli olarak kullanılabilmektedir.

7 – Camii İşlemeli Çocuk Seccadesi

Camii görüntüsünün çiçeklerle süslenerek çocuklar için oluşturulan bir diğer Tofisa çocuk seccade türüdür. Farklı renk seçeneklerinin de olduğu bir modeldir. Her yaştaki çocuğun seveceği bir seccadedir. Çiçeklerle donatılan camii, çocuklara İslam’ı kolaylıkla öğretebilmenize fırsat sunmaktadır. Çocuklar için oyuncak neye göre seçilir araştırması bile yapılırken, seccadenin de bu tarzda olması gerekmektedir.

8 – Çiçek Bahçeli Tofisa Çocuk Seccade

Mor çiçekler ve sarı gülümseyen güneşle çocuklarınızın içi bu seccadeyle sıcacık olacaktır. Beyaz ışık yansımasının kullanıldığı Kabe ile çocuklar manevi boyutu iyice kavrayabilecektir. Desenlerin, renklerin, ışıkların ve yansımaların yer aldığı bu seccade çocuklarınızın seveceği tarzdadır.

9 – Uzay Figürlü İslami Çocuk Seccadesi

tofisa-cocuk-seccadeCamii, uçak ve üzerinde yolların olduğu küçük bir dünya sayesinde maceracı çocuklar namaza kolayca alıştırılabilmektedir. Tofisa çocuk seccade modelleri içerisinde maceracı, hayal dünyası geniş olan çocuklar bu seccadeyi severek kullanabilecektir. Namaz ibadetini çocuklar için maceraya dönüştürüp, severek öğretmek için birebirdir.

10 – Trenlerle Donatılan Eğlenceli Çocuk Seccadesi

Çocuğunuzla bir tren yolculuğu yapmak ister misiniz? Bu yolculuk yemyeşil çimen, masmavi bulutlar ve kırmızı kelebekler de görmenizi sağlayacaktır. Camii baskısının olduğu bu çocuk seccadesinde çocuklarınız eşsiz bir yolculuğa çıkmaktadır.

Çocuğunuzla beraber namaz kılmadan önce ona güzel bir yol gösterirseniz, namaz ibadetini severek öğretebilirsiniz. Çocuklara namaz kılma alışkanlığı kazandırılmak istenildiğinde de bu seccade sizlere harika bir yardımcı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu