Alışveriş

2. El Çamaşır Makinesi Fiyatları En Uygun Nerede?

İçindekiler

2. el çamaşır makinesi fiyatları makinenin kullanım durumuna göre değişiklik gösteriyor. İkinci el pazarı için önemli bir kriter olan kullanım süresi alım satımlarda ön plana çıkıyor. Bunun yanı sıra ürünün garanti süresinin dolmamış olması hem alıcı hem satıcı avantaj olarak görülüyor.

Bu yazı ile birlikte ikinci el ihtiyaçlarınızı nasıl karşılayabileceğiniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

2-el-camasir-makinesi-fiyatlari

Letgo 2. El Çamaşır Makinesi Fiyatları

2. el çamaşır makinesi fiyatları gibi birçok alanda ziyaret edebileceğiniz sitelerden birisi şüphesiz ki Letgo sitesidir. Bu site 2015 yılından beri ikinci el piyasasında faaliyet gösteriyor. Site üzerinden alışveriş yaparken filtreleme seçeneklerini kullanarak aramalarınızı daha hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Letgo 2.el kurutma makinesi gibi sınırlamalarla sadece ilgilendiğiniz ürüne de yönelebilirsiniz. Peki ikinci el makine alışverişi yaparken nelere dikkat etmelisiniz?

1 – 2. El Çamaşır Makinesi Fiyatları Araştırmasını İyi Yapmalısınız

Ticaretin olduğu her alanda olduğu gibi ikinci el pazarında da bir rekabet söz konusudur. Bu konuda en önemli görev alıcıya düşer. 2. el çamaşır makinesi fiyatları hakkında araştırma yaparken mutlaka birden fazla satıcı ile görüşmeli veya internet siteleri arasında bir karşılaştırma yapmalıdır.

Bu fiyatları inceleyebileceğiniz birçok site bulunur. Örneğin İzmir için bir araştırma yapmak isterseniz 2. el çamaşır makinesi letgo izmir şeklinde bir internet araması yapabilirsiniz. Böylece hem konumuza en yakın satıcı ile iletişime geçebilir hem de fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

2-el-camasir-makinesi-fiyatlari
2. El Çamaşır Makinesi Fiyatları

2 – Fonksiyonların Tam Çalıştığından Emin Olun

2. el çamaşır makinesi fiyatları araştırması yaparken en önemli noktalardan biri makinenin tam anlamıyla çalışıyor olmasıdır. Yani yıkama, durulama, suda bekletme gibi fonksiyonları sırasıyla yerine getirmelidir. Aksi takdirde alacağınız üründen memnun kalmanız imkansızdır. Kısa bir süre sonunda tekrar yeni bir ürüne ihtiyaç duyma olasılığınız yüksektir.

3 – Makine Kazanının Ses Çıkarıp Çıkarmadığını Kontrol Edi

2. el çamaşır makinesi fiyatları kadar önemli olan bir başka konu makinenin çalışırken ses çıkarıp çıkarmamasıdır. Eğer makine kazanından ses çıkıyorsa bu kazanın sorunlu olduğu anlamına gelir. Böyle bir durumda;

  • Çevrenizdekiler rahatsız olabilir.
  • Çamaşırlarınız temiz bir şekilde yıkanmaz.
  • Çamaşırlarda koku problemi meydana gelir.

4 – Sıkma Devrini Kontrol Edin

2-el-camasir-makinesi-fiyatlari

Bu tarz ürünlerin sahip olması gereken bazı temel fonksiyonlar vardır. Bunları tablodan inceleyebilirsiniz.

                                                      Çamaşır Makinesi Temel Donanımları
Yıkama Durulama
Sıkma

Tüm makinelerde bu özelliklerin bulunması ve otomatik bir sıra şeklinde tamamlanması gerekir. Yani dışarıdan bir müdahale olmaması makinenizin doğru bir şekilde çalıştığını gösterir. 2. el çamaşır makinesi fiyatları incelemesi esnasında bu maddeyi göz önünde bulundurmanız faydanıza olacaktır.

5 – Garanti Süresini Gözden Geçirin

Her ne kadar ikinci el piyasında işlem yapıyor olsanız da 2. el çamaşır makinesi fiyatları araştırma aşamasında garantisi henüz dolmamış ürünlerle karşılaşmanız mümkündür. Eğer alacağınız ürünün servis tarafından sağlanan garanti süresi dolmamış ise bu avantajlı bir durum olacaktır. Böyle bir durumda 2.el çamaşır makinesi sahibinden alım noktasında garanti belgesini talep edebilirsiniz. Bunun dışında servisin sunduğu garanti bitmiş ise alacağınız firma ya da sitenin de garanti sunabiliyor olması önemli bir konudur.

6 – Makinenin Yıkama Kapasitesini Kontrol Etmeyi Unutmayı

2-el-camasir-makinesi-fiyatlari

2. el çamaşır makinesi fiyatları araştırma esnasında makinenin yıkama kapasitesi de dikkate alınmalıdır. Çünkü özellikle yalnız yaşayan kişiler için büyük bir makine tercih etmek ekonomik olarak daha masraflı olabilir. Bu yüzden en fazla 5 kilogram kapasiteli bir ürünü işinizi görür. Ayrıca tam tersi şekilde kalabalık aileler içinse küçük makine tercih etmek çok sağlıklı olmayacaktır. Bundan dolayı 2.el 17 kg çamaşır makinesi gibi 7 ve üzeri kapasitedeki makineleri tercih etmeniz daha faydalı olur.

7 – Kararınızı Vermeden Önce Program Seçeneklerini İnceleyin

Günümüzde üretilen makinelerin çoğu dijital göstergeye sahip ürünlerdir. Hızlı, yavaş, yorgan, bebek, narin gibi farklı yıkama seçenekleri bulunan makineler kıyafetleriniz için daha sağlıklı bir yıkama yapmanızı sağlar. Örneğin  dolabınızdaki siyah elbisenin kumaşına göre bir yıkama programı seçmek isteyebilirsiniz. Bu yüzden makinede ne kadar çok sayıda program yer alırsa giysilerinizin yıpranma süresi o kadar azalacak anlamına gelir. Bu yüzden 2. el çamaşır makinesi fiyatları incelemesi yaparken bu maddeyi göz önüne almayı ihmal etmemelisiniz.

Sık Sorulan Sorular

Konu ile ilgili soruları aşağıdan inceleyebilirsiniz.

1 – İkinci El Çamaşır Makinesini Kimler Tercih Edebilir?

İkinci el ürünler arasında sağlam hatta yeni ürünler olabilir. Özellikle;

  • Mesleğinden dolayı sık yer değiştirmek zorunda kalanlar
  • Henüz bir aile kurmamış olanlar
  • Maddi imkanı kısıtlı olanlar el çamaşır makinesi fiyatları hakkında araştırma yaparak ürün almayı tercih edebilir.

 

2 – 2.El Çamaşır Makinesi Spot Mu Yoksa İnternetten Mi Alınmalıdır?

Bu tamamen kişisel bir tercihtir. Ancak internet alışverişi yapmadan önce makinenin detaylı videosunu istemek sizin için daha sağlıklı olur.

3 – 2.El Çamaşır Makinesi Fiyatları Adana İçin Ne Kadardır?

Fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Bu tamamen makinenin durumu ile alakalıdır. Günümüzde birçok spotçu internet üzerinden iletişim sunar. Arayarak veya ziyaret ederek 2. el çamaşır makinesi fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

4 – 2.El Bosch Çamaşır Makinesi Fiyatları Ne Kadar

2. el çamaşır makinesi fiyatları makinenin performansına ve satıcını ihtiyaç durumuna göre farklılık gösterebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu