Alışveriş

Kız İçin Tek Kişilik Özel Yurt Fiyatları

Tek Kişilik Özel Yurt Fiyatları 2024 Yılında Ne Kadar?

Tek kişilik özel yurt fiyatları konusu daha çok konforuna düşkün öğrencilerin merak konusu olsa da özel yurt tercih edecek herkesi ilgilendiriyor. Lise maratonunu tamamlayan öğrencilerin hayatlarını istedikleri gibi yürütmeleri için tek kişilik yurt tercihi önemli rol oynuyor.

Üniversiteyi Ankara’da kazanan öğrenciler daha önce yaşamadıkları bu şehirde ev konforunu Ankara özel kız yurtları aracılığıyla buluyor. Ev konforunda eğitime hızlı bir şekilde adapte olmak için tek kişilik yurtlar en doğru seçimdir. Doğru yurt seçimi üniversite yıllarınızı rahat ve hayal ettiğinizden çok daha güzel geçirmenizi sağlayacaktır.

Tek Kişilik Özel Yurt Fiyatları Ankara

tek-kisilik-ozel-yurt-fiyatlari
Tek Kişilik Özel Yurt Fiyatları

Özel yurtlarda odadaki kişi sayısı isteğinize göre değişebilir. Tek kişilik oda fiyatları sağladığı konfor nedeniyle daha pahalıyken 2 kişilik özel yurt fiyatları ya da 4 kişilik özel yurt fiyatları daha uygundur. Devlet yurtlarında tek kişilik yurt imkânları daha sınırlı olduğu için böyle bir tercihte bulunamayabilirsiniz.

Tek kişilik özel yurt fiyatları 2000 TL ile 6000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Vakıf yurtları özel yurtlara göre daha uygundur. Ayrıca oda fiyatları kişi sayısı haricinde odada banyo ve tuvalet bulunması ve yemek hizmetlerine göre değişiklik göstermektedir.

Ankara Tek Kişilik Özel Yurt Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’nin üniversite öğrencisine en çok ev sahipliği yapan 2. şehri Ankara’da 2022-2023 yıllarında resmi rakamlara göre 302.183 üniversite öğrencisi öğrenim görmektedir. Bu yüzden Ankara yurt tavsiyesi çok ihtiyaç duyulan bir konudur.

Özellikle tek kişilik yurtlara son yıllarda talep oldukça fazladır. KYK Yurtlarının sınırlı kapasitesi dolayısıyla yetmemesi ve ev kiralarında yaşanan artış Ankara’da özel yurtlara olan talebi arttırdı. Ankara özel yurt fiyatları için erken kayıtlarda %50 ile %65 oranında artış yapılmıştır.

1 – 2022-2023 Döneminde Ankara Kız Yurtları Fiyatları Ne Kadar?

Ankara kız öğrenci yurtları fiyatları 2022-2023 Eğitim Öğretim yılında en düşük 24.000 TL olmuştur. Tek kişilik özel yurt fiyatları ise bu bantlarda daha yüksektir. Bilinen en yüksek fiyat 95.000 TL civarında değişkenlik göstermektedir. Ankara’da yer alan popüler kız yurdu fiyatları belirtildiği üzere genellikle 24.000-95.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

2 – Ankara Özel Yurt Erkek Tek Kişilik Fiyatları Nedir?

tek-kisilik-ozel-yurt-fiyatlari

2022-2023 Eğitim Öğretim yılında Ankara erkek yurdu fiyatları en düşük 24.000 TL olarak kayda geçmiştir. Tek kişilik özel yurt fiyatları biraz daha pahalı olabilmektedir. Ankara en pahalı yurt ise 68.000 TL civarında belirlenmektedir. Bu durumda Ankara erkek apart seçenekleri ise daha uygun fiyatlı olabiliyor. İlçe bazında güncel 2022-2023 yılı Ankara yurt fiyatları aşağıdaki gibidir.

 • Altındağ Yurt Fiyatları: 24.500 TL-52.500 TL
 • Çankaya Yurt Fiyatları: 24.000 TL-72.000 TL
 • Gölbaşı Yurt Fiyatları: 25.000 TL-45.000 TL
 • Yenimahalle Yurt Fiyatları: 26.500 TL-52.500 TL
 • Etimesgut Yurt Fiyatları: 35.500 TL-47.500 TL
 • Keçiören Yurt Fiyatları: 26.000 TL-27.000 TL

Ankara Tek Kişilik Özel Yurt Fiyatları 2024

Ankara tek kişilik özel yurt fiyatları belirlendi. 2022- 2023 erken kayıt durumuna göre hepsinde olduğu gibi tek kişilik özel yurt fiyatları da %50 ile %65 oranında artışa geçti. 2023-2024 yılında da üniversite öğrencilerinin büyük çoğunluğu maddi kaygılarla KYK yurtlarını daha çok tercih etmekte.

Fakat KYK Yurtlarının kontenjanlarının son yıllarda çok doluluk göstermesiyle birçok öğrenci özel yurt arayışına girdi. Öğrenciler dışında Ankara’da çalışan bayanlar için yurt arayışında da olmanız mümkün. Aynı zamanda Ankara’da memurların kalabileceği yurtlar da mevcuttur.

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Ankara Tek Kişilik Özel Yurt Fiyatları

tek-kisilik-ozel-yurt-fiyatlari

Ankara tek kişilik özel yurt fiyatları yönetmelik gereği ana fiyatlandırmayla birlikte değerlendirilir. Bir önceki öğrenim yılında yurda kayıtlı öğrencilerden alınan ücrete yeni dönem için en yüksek zam oranı belirlidir. Kayıt yenileme tarihinde belirlenmiş olan yıllık (Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi + Tüketici Fiyat Endeksi)/2 oranının yüzde beş fazlasından daha yüksek olamaz.

Ankara Tek Kişilik Özel Yurt Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Öğrenci yurtlarını otel anlamında değerlendirmek doğru değildir. Anne babanızın en değerli varlığınınım emanet edileceği ve başarılı eğitim ve sorunsuz özel yaşamını sürdürebileceği işletmeyi çok iyi seçmek gerekir.

Ankara tek kişilik yurt fiyatları ne kadar? Özel yurt fiyatları tek kişilik, tek kişilik, iki kişilik, üç kişilik oda, personel sayısı ve okul ile yurt arasındaki mesafe ve ücretsiz servis bulundurup bulundurmaması, kahvaltı ve yemek kalitesi, Üniversitelere yakınlığı gibi etkenlerin varlığına göre belirlenmektedir.

Ankara Yurtlar KYK Fiyatları

Ülke genelinde de olduğu gibi Ankara’da da artan fiyatlardan dolayı öğrenciler devlet yurtlarına yöneldi. Peki son durumda Ankara yurtları fiyatları ne kadar? Ankara tek kişilik özel yurt fiyatları ne kadar?  KYK ile ne gibi farklar var?

2021-2022 eğitim öğretim yılında KYK yurt fiyatları arasında en düşük fiyatlandırma 275 TL iken, 2022-2023 yılında ise 500 TL olarak belirlendi ve uygulandı. Güncel yurt tipleri ve ücretleri ise şu şekilde:

 • 1. Tip KYK Yurt ücreti 500 TL
 • 2. Tip KYK Yurt ücreti 550 TL
 • 3. Tip KYK Yurt ücreti 600 TL
 • 4. Tip KYK Yurt ücreti 650 TL
 • 5. Tip KYK Yurt ücreti 700 TL
 • 6. Tip KYK Yurt ücreti 800 TL

KYK Yurtlarında Tek Kişilik Oda Var mı?

Son yıllarda yapılan daha modern yurtlarda odadaki kişi sayısı en fazla üçken daha eski yurtlarda kişi sayısı ranzalı yataklarla beraber 8’e kadar çıkabilmektedir. KYK yurtları tiplerine göre ayrılmaktadır. 1.tip, 2. tip, 3.tip, 4.tip, 5.tip, 6.tip olarak 6 çeşit KYK yurdu bulunmaktadır.

Bu tipler odanın büyüklüğüyle alakalı olduğu kadar kalan kişi sayısı ve içerisinde tuvalet banyo bulundurması gibi özellikleri de içerir. En ucuz 1. tip eski yurtlarken en pahalı olanlar 6. tip yurtlar olarak bilinmektedir. 6. tip yurtlarda tek kişilik odalar da bulunmaktadır. Yine de tek kişilik özel yurt fiyatları ile karşılaştırıldığında daha uygun fiyatlardadır.

tek-kisilik-ozel-yurt-fiyatlari

Ankara’da Özel Yurtta Kalmanın Avantajları

Üniversiteyi kazandınız, belki de hiç bilmediğiniz Ankara’da evinizden uzakta yeni bir hayatınız olacak. Ankara erkek ve kız yurtlarında konaklayarak tek kişilik odalarda evinizde gibi hissedebilirsiniz.

Ankara’daki üniversitelerde okurken büyük bir şehir olması veya kültürel zenginliği sizi cezbedecektir. Ankara özel yurtlar bünyesinde kalarak toplu yaşamanın getirdiği sosyallikle edineceğiniz oda arkadaşlıkları çok sağlam dostluklar kurmanıza katkı sağlayacaktır.

Özel İdeal Öğrenci Yurtları

Ankara tek kişilik özel yurt fiyatları seçenekleri oldukça fazladır, bu seçimlerinizi daha rahat ve beklentinize göre yapmanıza olanak tanır. Doğal ihtiyaçların sorunsuzca karşılanabildiği fiyatları uygun Özel İdeal Öğrenci Yurtları, yurtta konaklayan öğrencilerime birçok olanak tanımakta.

Öğrencilerin ağız tadına hitap edecek akşam yemekleri ve kahvaltıları, tek kişilik oda seçenekleri, güzel ısıtılan odalarda kalmanın rahatlığını sizlere sunuyor. 24 saat sıcak su hizmeti olan banyoları, çok yakınılan KYK internetinin aksine sağlıklı interneti olan, konforlu bir yaşam süreceğiniz, hijyene ve can güvenliğine önem veren Özel İdeal Öğrenci Yurtları gönül rahatlığıyla tercih edilmelidir.

İlginizi Çekebilir: Göz Alıcı Tesettür Mezuniyet Elbiseleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu