Moda Haberleri

Göz Alıcı Tesettür Mezuniyet Elbiseleri

Tesettür Mezuniyet Elbiseleri 10 Model

Tesettür mezuniyet elbiseleri bulmak da zorlanıyor musunuz? Mezuniyetler hayatınızın en önemli parçalarından biri. Bu önemli anlar için en uygun tesettür mezuniyet elbiseleri bulabilirsiniz. Tesettürsüz elbiseler gibi tesettür mezuniyet elbiseleri için de birçok seçenek var. İşte o seçenekler sizler ile…

Genç Tesettür Mezuniyet Elbiseleri Tesettür

tesettur-mezuniyet-elbiseleri

Tesettür mezuniyet elbiseleri için nelere dikkat edilmeli, hangi renkler birbirine uyumlu veya abartmadan şık nasıl olunur gibi sorular ile başınız belada olabilir. Mezuniyet elbiseniz hem bir kutlamaya uygun olmalı hem de gösterişli olmalı. Bütün bu özellikleri barındıran tesettür mezuniyet elbiseleri ve modellerini kolayca bulabilirsiniz.

Genel olarak tesettür mezuniyet elbiseleri için dikkat etmeniz gereken şeyler;

 • Renk uyumu
 • Rahatlık ve konfor
 • Mevsime göre, doğru kumaş seçimi
 • Rahat ve elbisenize uyumlu ayakkabı seçimi
 • Uyumlu makyaj
 • Şal veya başörtüsü için doğru kumaş
 • Doğru beden gibi konular önemlidir.

1 – Tesettür Mezuniyet Elbiseleri Sade Modeller

tesettur-mezuniyet-elbiseleri

Genelde tesettür modasında sade modeller en çok tercih edilenler arasındadır. Çünkü genelde rahat veya terletmeyen kumaşlar seçilir. Özellikle de bu modeller çok kabarık olmazlar ve mezuniyet balonuz esnasında sizi rahatsız etmezler. Bu nedenle sade modeller çok şık ve kullanışlıdırlar.

Bu tesettür mezuniyet elbiseleri modelleri genelde tek ve parlak renkleri içerir. Şalınız, elbiseniz ve ayakkabınız tek renk ya da ton sür ton olursa bütünleyici bir görünüş yakalayabilirsiniz. Elbiseniz sade ve tek renk olacağından çantalarınızda taşlı veya simli modeller seçmek abartılı bir seçim olmayacaktır. Aksine kombininize hareket katacaktır.

2 – Tesettür Mezuniyet Elbiseleri Yazlık

Yaz mevsimi, tesettürlü hanımlar için biraz zorlayıcı olabilir. Sıcak hava, yoğun makyaj, topuklu ayakkabı, kalın başörtü der iken kimse gününün mahvolmasını istemez. Bu nedenle yaz mevsiminde tesettür elbiselerinde olabildiğince en ince kumaşlı modelleri seçmenizde fayda var. Bu kumaşlar

 • Keten
 • Krep
 • İpek
 • Poplin
 • Tülbent kumaşlar
 • Vual
 • Pamuklu kumaşlardır.

Bu kumaşlar ile tercih ettiğiniz tesettür mezuniyet elbiseleri sizleri daha az terletecektir. Ayrıca şalınızı da bu gibi ince kumaşlardan seçerseniz kumaş görüntüsü de daha bütün duracaktır. Bu gibi yazlık elbiselerin altına da topuklu terlikler çok tercih edilir. Ayrıca sizler için çok da rahat bir seçim olur.

tesettur-mezuniyet-elbiseleri

3 – Kat Kat Elbise Modelleri

Bu elbise modelleri belden itibaren kat kat bir görünüm sergilerler. Bu tarz elbiseler enerjinize enerji katacaklar. Ayrıca sizi gerçekten de balonun veya mezuniyetin prensesi gibi hissettirecekler. Ayrıca bu elbise modeli de diğer elbise modellerine göre daha rahat olacaktır.

4 – A Kesim Tesettür Elbiseleri

Kesim olarak da a kesim elbiseler hem tesettür hem de her kadın modasında ziyaretler, düğün, nişan veya mezuniyet gibi etkinliklerde çok fazla tercih ediliyor. Bunun sebebi tabi ki yine rahat kesim modeller olmaları. Her ne kadar bir kadın görünüşüne çok dikkat etse de rahatlığına da bir o kadar dikkat ediyor.

Çünkü bu gibi programlarda eğlenememek ve keyif almadıktan sonra geriye pek bir anlam kalmıyor. Seçtiğiniz a kesim elbiseyi güzel ve ince bir kemer ile tamamlayabilirsiniz. Bu hem belinizi ince gösterir hem de belden aşağı doğru geçişi yumuşatır.

tesettur-mezuniyet-elbiseleri

5 – Prenses Modelli Tesettür Mezuniyet Elbiseleri

Bu elbiseler genelde çok kabarık ve tül kumaşı kullanılan modellerdir. Gerçekten prensesli ruhlu kişilerde bu elbiseyi görebilirsiniz. Kumaşın kaşındırmasına, modelin kabarıklığından dolayı verdiği rahatsızlığa asla takılmazlar. Ama gerçekten de bir prenses görünümünü yakalarlar. Bu modellerde sim veya pigmen gibi etkenlerde abartıyı arttırmak için fazlaca kullanılır.

6 – Tesettür Mezuniyet Elbiseleri Saten Modeller

Saten tesettür mezuniyet elbiseleri özellikle şık görünümler için çok fazla tercih ediliyorlar. Kumaşın verdiği parlaklık ve zariflik sizleri mezuniyet balonuzun gözdeleri yapacak. Hem şıklığı hem de rahatlığı bu tarz elbiselerde bulabilirsiniz.

7 – Balon Kollu Tesettür Mezuniyet Elbiseleri

tesettur-mezuniyet-elbiseleri

Bu modellerde elbisenin tasarım yoğunluğu genelde kollara verilir. Kol kısımları balon kol, fırfırlı döküm, taşlı, kalem omuzlar ve simli detaylar olarak değişebilir. Burada modeller sizin zevkinize göre değişmektedir. Kol detayları olan elbiseler genelde aşağıya doğru düz bitişli elbiselerdir.

8 – Pantolon Ceket Klasik Modeller

Bu modeller çok fazla tercih edilmemek birlikte aslında çok şık ve klasik görünüm sağlayan modelledir. Daha çok üniversite mezuniyetlerinde hatta en çok tıp öğrencileri tarafından tercih edilirler. Blazer ceket, kumaş pantolon ve stiletto ayakkabılar ile kombin tamamlayıcı olur.

9 – İki Parçadan Oluşan Modeller

Bu modellerde genelde etek tunik veya etek ceket şeklinde ikili parçalardan oluşurlar. Elbiselere göre daha rahat olurlar. Ama parçaların takım halinde alınıp kombinlemesi, görünüm açısından daha hoş duracaktır. Buna dikkat etmekte fayda var.

10 – Pliseli Tesettür Mezuniyet Elbiseleri

tesettur-mezuniyet-elbiseleri
tesettür mezuniyet elbiseleri

Pliseli elbiseler genelde saten kumaştan tasarlanırlar. Etek kısımları tek tek sütunlar halinde çevrelenir ki bu detaylar boyunuzu olduğundan daha uzun gösterecektir. Bu elbise modellerinde de yine kemer detayları çok sık kullanılır ve genelde elbise şal bütünlüğü adına tek renk seçilir.

Tesettür Mezuniyet Kombinleri Yaşa Göre

Ortaokul, lise ve üniversite fark etmeksizin her mezuniyete geçiş süreci çok önemlidir. Bu kutlamalar hayatınız boyunca bir kere olacağı için mezuniyet elbisenize çok önem vermeniz gayet normal. Bu mezuniyet kutlamaları için de yaşa ve ortama göre giyinmekte fayda var. Her yaşın kendine özgü modası ve kombini vardır.

1 – 14 Yaş Tesettür Mezuniyet Elbiseleri

Bu dönem liseye geçiş dönemidir. Aslında ortaokuldan mezun olan kişi için önemli ve heyecanlı bir süreçtir. Büyüyen yaş ile tercihleri genç tesettür abiyeleri çok abartmamak ama yine de hoş görünüm oluşturmak adına;

 • Sade desenli tesettür mezuniyet elbiseleri
 • Kabartılı olmayan kapalı tesettür mezuniyet elbiseleri
 • Tesettür mezuniyet elbiseleri ortaokul için tek ve parlak renkler tercihi

tesettur-mezuniyet-elbiseleri2 – 12.Sınıf Mezuniyet Elbiseleri Tesettür Modelleri

 

Üniversiteye geçiş dönemi liseye geçiş dönemi heyecanının iki katıdır diyebiliriz. Büyüdükçe kararlar gibi kişinin moda anlayışı da değişebilir ve mezuniyet için tam olarak akında bir model oluşabilir. Bu modeller;

 • Saten a kesim elbiseler
 • Prenses model elbiseler
 • İki parça etek ceket modeller
 • Çiçekli daha soft olan tesettür mezuniyet elbiseleri
 • Yazlık modeller

3 – Mezuniyet Elbiseleri Tesettür Üniversite

Eğitim hayatınızın son kademesi olan üniversiteden mezun olmak son derece duygusal olabilir. Bu duygusallık ile tesettür mezuniyet elbiseleri modellerinde sadelik gözünüze çarpabilir. Bu sade modeller dışında ceket kumaş pantolon stiletto kombinleri de oldukça üniversite mezuniyetine uygundur.

Mezuniyet Elbiseleri Tesettür Trendyol Fiyatları Nelerdir?

Trendyol’da birbirinden farklı ve istediğiniz fiyata tesettür mezuniyet elbiseleri modelleri bulmanız mümkün. Aşağıda bu tesettür mezuniyet elbiseleri için farklı fiyat aralıkları ve modelleri seçebilirsiniz. Bu tablo sayesinde kafanızda bazı fikirler oluşabilir ve karar verebilirsiniz.

Marka Fiyat Model
Ahsengiyim 330 TL Balık Elbise
Moda Derya 440 TL Abiye
Ruha Tesettür 650 TL Taşlı Elbise
Kağanbutik 750 TL Saten Abiye
Tuma 800 TL Pliseli Şifon Elbise
Rita 945 TL Pliseli Saten Elbise
Moda Reyhan 1100 TL Kalem Omuzlu, Fırfırlı Elbise
Damla 1100 TL Pileli Tulum
Marka Ala 1237 TL Saten Elbise
Tane 1300 TL Prenses Model Elbise
Gardırop 1500 TL Tesettür Mezuniyet Elbiseleri

Mezuniyet Elbisesi Tesettür Lise

Tesettür mezuniyet elbiseleri konusunda eğer mevzu lise mezuniyeti ise burada verilen modellerin birçoğunun uygun olduğunu söylemekte fayda var. Sizlerin istediği ve diğer yerlerde araştıracağı elbiseler aşağı yukarı buradaki modellere benzer olacaktır.

Tesettür Mezuniyet Fotoğrafları Nasıl Çekilmelidir?

Mezuniyetlerinizdeki anları ve görünümlerinizi bir anı olarak saklamak isteyeceksiniz. Bunun en güzel ve kolay yolu tabi ki de fotoğraf çektirmektedir. Sizlere yapılacak en iyi öneri kesinlikle arkadaş yardımı ile fotoğraf çekilmeniz ve bu fotoğraflarda genel de boydan poz vermenizdir. Böylece çok arayıp özenle bulduğunuz elbiseleriniz de görünmüş olur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu