Moda Haberleri

Genç Tesettür Abiye Modelleri ve Şal Kombinleri için 8 Tavsiye

Genç tesettür abiye elbise modellerinde kombininizi tamamlayan en önemli öğelerden biri, kullanacağınız şal ya da eşarptır. Doğru renk ve bağlama stiliyle; hem modern, hem zarif olabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta; ortama uygun abiyeyi seçip, ona göre şal rengi ve modeli belirlemektir.

Birbirinden farklı tarzlarda tesettür abiyeler vardır. Bunlardan bazıları saten, taş, tül ve dantel detaylı, kabarık, uzun, renkli, vazgeçilmez siyahtır. Abiyenizin kumaşına, rengine, modeline uygun renkte ve modelde şal tercihinde bulunmalısınız.

Genç Tesettür Abiye Modelleri ile Şal Kombinleri Yapma

Genç tesettür abiye modelinde şal seçimi yaparken, dikkat etmeniz gereken pek çok ayrıntı vardır. Bunlara dikkatlice göz atarsanız, size en uygun tesettür elbise modelleri ve şal kombinasyonunu oluştururken sıkıntı yaşamazsınız;

 • Ten renginize uygun tesettür abiye ve şal rengi seçin. Esmer tenli iseniz; daha çok açık, beyaz tenli iseniz koyu renkleri tercih edin.
 • Vücudunuza uygun kumaşlı, abiye ve şal bağlama tekniğini uygulayın. Örneğin büyük beden iseniz saten, ipek tarzı kumaşları doğru formda kullanın. Ya da yüzünüzü ince gösterecek şal bağlama stili uygulayın.
 • Desenli, taşlı, payetli, dantelli vs. detaylı abiyelere; karışık şal seçiminde bulunmayın.
 • Genç tesettür abiye renginde ton sür ton uyguladı iseniz; şalda aynı renklere yakın tonlar seçin ki, kombinasyonunuz sırıtmasın.

1 – Genç Tesettür Saten Abiye İle Şal Kombini

genc-tesettur-abiyeGenç tesettür abiye saten serisinde bu sezon, çok sevilen elbiseler kategorisinde yerini almıştır. Saten tesettür abiyenin asil, ipeksi, hem romantik hem de net duruşu; renkli bir şal ile taçlandığında vazgeçilmez olabiliyor. Saten genç tesettür abiye için, nasıl bir şal kombini yapabilirsiniz?

 • Öncelikle, ateş kırmızısı, saten, modern tesettür abiye tercih edin.
 • Bu abiyenin hiçbir detayı olmasın. Etekleri yere kadar açılan, boğazı yarım balıkçı formda olsun.
 • Bunun üstüne gidebilecek, en iyi şal rengi kremdir. Şal bağlama stili ise, bone tarzı bağlamadır.
 • Altına ince topuk kırmızı stiletto ve krem portföy ile kombininizi tamamlayın.

2 – Genç Tesettür Uzun Abiye ile Pileli Şal Bağlama Kombini

Genç tesettür abiye uzun modellerinde, maksi boy ve midi boy aralığı vardır. Uzun abiyelerle kombinleme yaparken; daha çok abiyenizin boyuna ve modeline uygun olarak, bağlama şekli tercih edin. Genelde uzun abiye elbise modelleriyle; ipek, simli, saten, krep kumaş şal seçilmelidir. Uzun abiye şal kombini için pileli şal nasıl bağlanır?

●       Genç tesettür abiye kırmızı ve A form tercihinde bulunduktan sonra; tül şalınızı biraz ucundan katlayarak, başınızın ortasına iki ucu eşit gelecek şekilde yerleştirin.
●       Şalın uç kısımları, aynı boyda kalsın.
●       Şalınızı, çeneden iğne yardımıyla sabitleyin.
●       Şalın sağ uç kısmını, ters yöne doğru başınızın üstüne getirin. Üç adet ileri geri yöntemiyle pile yapıp, sabitleyin.
●       Bu işlemi, sol uç için de uygulayın. Toplamda üç sağda, üç solda olacak şekilde 6 pile olsun.
●       Son olarak kalan uç parçalarını, ensede gizleyerek iğneleyin.

3 – Genç Tesettür Kabarık Abiye ile Şal Kombini

Kabarık genç tesettür abiye, muhafazakâr giyimin en rahat kullanılan modelidir. Bele oturan modelleri sayesinde; hem beliniz ince görünür, hem de gösterişli kombinlere imza atabilirsiniz. Her yaşa uygun renk ve model seçeneği ile yapacağınız genç tesettür abiye kombinlerinde, şal tercihi konusunda dikkat etmeniz gerekenler;

 • Kabarık model elbiseler giydiğinizde; alt kısım hareketli olduğu için, daha sade bağlama şekillerine önem verin.
 • Bu modellere en iyi giden bağlama tarzı; pileli, katlamalı, arkadan, çapraz bağlama stilleri ile hazır türban kullanma tarzıdır.
 • Bu modeller genelde; genç tesettür abiye taş işlemeli, dantel ya da tül detaylı olduğu için, şal seçiminde sade renkli ipek ya da krep kumaş tercihinde bulunabilirsiniz.
 • Kabarık model kesimler; üst vücudu olduğundan daha orantılı göstereceği için, şal bağlarken boyun ve omuz kısmını kapatmayan modeller tercih edin.

4 – Büyük Beden Genç Tesettür Abiye ile Şal Kombini

genc-tesettur-abiye
Genç Tesettür Abiye

Büyük beden genç tesettür abiye modelleri, daha çok aşağı doğru açılan uzun dış giyim parçalarındandır. Kumaş seçiminde ipek, saten gibi tehlikeli kumaşlara yer vermemeye dikkat edin. Kullanacaksanız da, vücudunuza uygun formlarına bakın. Büyük beden abiye ile şal kombinlerken nelere dikkat etmelisiniz;

 • Büyük beden genç tesettür abiye modeli tercih ederken daha salaş, şifon tesettür abiye kumaşlı, uçuş uçuş modellere yer verin. Bu, sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecektir. Bu modeller üstüne yapacağınız şal tercihinde de, muhakkak gevşek bir bağlama yoluna gidin. Göğüs kısmını örten bir bağlama tercih edin.
 • Büyük beden abiye seçerken V yaka abiyeler seçmeye önem verin. Üst vücudu daha dar gösterecektir. Bunun üstüne de arkadan, çapraz, bone tarzı bağlama şekillerinden birini asla seçmeyin. Desenli ve hareketli şal seçimini şalın ucunu ve kenarlarını gevşeterek bağlama yoluna gidin.
 • Genç tesettür abiye seçiminde, midi boy elbise tercihinde bulunmayın. Giyerseniz bile üstüne takacağınız şal renklerinde de tek renk şal seçmemeye özen gösterin. Desenli parçalar dikkati yüze değil, şala çevirir.

5 – Genç Tesettür Romantik Dantelli Abiyeler ile Şal Kombini

Her yaş ve tarza uygun olarak genç tesettür abiye modellerinde de kendini gösteren dantel detaylı tesettür abiye ile, oldukça şık ve zarif olabilirsiniz. Abiyenize uygun şal rengi ve modeliyle de, bu şıklığı katlayabilirsiniz. Peki bu tarz abiye ve şal kombinleri nasıl olmalıdır?

●       Siyah, kol ve bel kısmı dantelli, maksi boy, balık genç tesettür abiye tercih edin.
●       Aynı renk tonunda, şifon bir şal kullanın. Bu şekilde tek çapraz bağlama stili ile; hem şık, hem de modern bir kombin elde edin.
●       Çapraz bağlama için; şifon şalınızın ucunu katlayıp başınıza yerleştirin. İki ucu çenede sabitleyin. Bir ucu ters yönde, başınızın ortasına getirin ve iğneleyin. Diğer uca da aynı işlemi yapın.
●       Son olarak, kalan parçaları arkada ya da tepede iğneyle gizleyin.

6 – Taş İşlemeli Genç Tesettür Abiye ile Şal Kombini

genc-tesettur-abiyeGenç tesettür abiye seçimlerinde taşlı modeller, son dönemlerde oldukça revaçtadır. Taşlı bir krem abiye üstüne; sade, düz renkli, hareketsiz bağlama tercihinde bulunmalısınız. Örnek kombinden yola çıkarak, alafranga bir görünüm elde edebilirsiniz:

Bohem Tarzı Genç Tesettür Abiye ile Şal Kombini Yapma
●       Krem, taşlı bir salaş tül abiye seçin.
●       Aynı tonlarda düz, krep bir şal tercih edin. Şalı olabildiği kadar gevşek ve omuzlara salık şekilde bağlayın.
●       Şalınızı ve kombininizi sadeleştirmek adına aksesuar yerine nude tonlarında bir çiçek taç kullanın.

7 – Genç Tesettür Tafta Kumaşlı Abiyeler ile Şal Kombini

Romantik genç tesettür abiye serisinin en özel dokularından biri olan tafta kumaşlar ile yapılan kombin tasarımları, yükselmektedir. Tafta kumaşlar daha çok gece elbisesi formunda üretildiği için, gündüz abiye tercihleri içinde yer almaz. Elegan görüntüsünü bozmamak adına, ona en uygun şal kumaşı ve modelini seçmelisiniz.

 • Zamansız ve iddialı tafta kumaş genç tesettür abiye modelleri üstüne uygun şal kumaşı olarak, şifon ve krep en iyi tercihtir.
 • Sade tafta kumaşlı, orta kabarık, balon kol abiye, zümrüt yeşili elbiseye; simli, krem, krep kumaş şal seçin.
 • Bu şalı uçları, sağ omuza ya da sol omuza düşecek şekilde bağlayın.
 • Bu şekilde, oldukça naif görüntülere ortam hazırlayacaksınız.

8 – Genç Tesettür Renkli Abiye ile Şal Kombini

genc-tesettur-abiyeRenkli genç tesettür abiye, son dönemlerin trendine uygun olarak tasarlanmıştır. Artık birbirinden renkli abiyeler ile, daha cesur pozlar verebilirsiniz. Abiyenizi renkli seçerseniz; şal kombinasyonlarında bazı şeylere dikkat ederek, modern bir kombin oluşturabilirsiniz. Hangi renk abiyeye hangi renk şal gider?

Abiye Şal
Kırmızı Abiye Gümüş, beyaz, krem, bej, abiye lacivert tonlarında başörtüsü şal kullanın.
Yeşil Abiye Hardal, mor, siyah, krem, vizon, pudra, somon rengi şal rengi arasından seçim yapabilirsiniz.
Siyah Abiye Kırmızı, mavi, beyaz, gold, gümüş, mor, krem, vizon şal kullanın.
Mürdüm Abiye Uçuk mavi, beyaz, yeşil, gri şal kullanın.
Pudra Pembe Abiye Gümüş, mor, füme, açık kahve, su yeşili, krem, vişne çürüğü, bej , eflatun şal kullanın.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu