Moda Haberleri

En Yeni Bebek Battaniye Modelleri (+20 Model)

Yeni Model Bebek Battaniye Modelleri Özellikleri Nelerdir?

Bebek battaniye modelleri seçimlerinde alıcılar genellikle bebek cinsiyetine önem vermektedir. Müşteriler erkek çocukları için mavi rengini tercih etmektedir.

En Yeni Bebek Battaniye Modelleri (+20 Model)

Bebek battaniye modelleri seçimlerinde alıcılar genellikle bebek cinsiyetine önem vermektedir. Müşteriler erkek çocukları için mavi rengini tercih etmektedir. Ayrıca kız çocukları için genellikle pembe rengi tercih edilir. Ayrıca modellerin mevsime uygunluğuna da dikkat edilir. Örneğin kış aylarında yünlü ve sıcak tutan battaniyeler tercih edilir. Yaz mevsimlerinde daha ince astar tarzı battaniyeler tercih edilir.

Örgü Bebek Battaniyeleri Modelleri (19)

Yeni model bebek battaniye modelleri birçok farklı tarzda bulunmaktadır. Yeni modeller o senenin trend renklerine göre ve ihtiyaçlara uygun olarak hazırlanır. Bu modeller arasından müşteriler ihtiyaçlarına uygun olanı seçmekte ve ona göre alışverişlerini yapar. Ayrıca 19 model çokça aratılmakla beraber 19 dan fazla örneğe ihtiyaç duyulur.  Yeni model bebek battaniye modelleri bazıları şu şekildedir;

 • Polar Battaniye
 • Popcorn Bebek Battaniyesi
 • Muslin Pike Bebek Battaniyesi
 • Alize Pufy Fine
 • Mozaik Battaniye
 • Zikzak
 • Tığ İşi Pötikareli
 • Cooki Handmade
 • Flowers Peluş
 • Kundak Battaniye
 • Kiraz Bebek
 • Beyaz El Örgüsü
 • Baykuş Poplin
 • By Nihalce Ayıcık Polar
 • Leylace Peter
 • %100 Pamuklu Muslin
 • Nakışlı Battaniye
 • Yeşil Çizgili El Örgüsü
 • Tice Co Sarı Four
 • Nako Baby Battaniye
 • Tomurcuk Battaniye
 • Bej Kundak Battaniye

Yeni Model Bebek Battaniye Modelleri Özellikleri Nelerdir?

Yeni modeller üretim aşamaları mevsimden mevsime ve yıldan yıla göre değişiklik gösterir. Yılın hangi mevsimine göre üretileceği üretim aşamasında karar verilir. Modeller kalınlıktan kullanılacak malzemeye göre birçok noktada farklılık gösterir. Ayrıca yıldan yıla değişimin sebepleri arasında değişen trendler ve renk kategorileri yer alır. Üretimler genellikle müşterilerin taleplerine ve ihtiyaçlarına uygun olmaktadır.

bebek battaniye modelleri

Tığ İşi Bebek Battaniye Modelleri Tercih Edilme Nedenleri Nelerdir?

Tığ işi bebek battaniye modelleri eski dönemlerde çokça yapılan bir uygulamadır. Bu uygulama bazı evlerde hala devam etmektedir. Eskiye göre daha az yapılan bu uygulama el emeğini temsil etmektedir. Tığ işi bebek battaniye modelleri tercih edilme nedenlerinden bazıları ise şu şekildedir;

 • El emeğine verilen değerden dolayı
 • Tığ işi dikimlerde daha kalın yünlerin tercih edilmesi
 • Dikim yapan kişinin tercihlerine uygun olarak dikilebiliyor olması

Bebek Battaniye Örgü Modelleri – Youtube Videolarıyla Öğrenilebilir mi?

Bebek battaniyelerinde örgüye meraklı kişiler örgü örmek için yardımcı kaynaklara ihtiyaç duymaktadır. Bu kaynaklardan biri de Youtube video kanalı uygulamasıdır. Bu kanal ile birçok konu hakkında uygulamalı eğitim videoları izlenebilir. Ayrıca daha sonra işlerinde uzmanlaşan kişiler kendi eğitim videoları kayda alıp diğer insanların izlenimine sunabilir.

En Güzel Bebek Battaniye Modelleri ve Yapılışı Hakkında Önemli Noktalar Nelerdir?

Bebek battaniye modelleri ve günlük kullanıma uygun örtü dikimlerinde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Bu önemli noktalar işlemelerin güzelliği ve kullanılabilirliği açısından büyük önem arz eder. Dikim yapacak olan kişilerin dikkat etmesi gereken ilk şeylerden biri örgü sırasını atlamamaktır. Ayrıca kullanılacak örgü ipliklerinin de birbirine uygun renklerden seçilmesi gerekir.

Örgü Bebek Battaniye Modelleri ve Yapılışları

Örgü bebek battaniye modelleri çok çeşitlilik gösterir. Kişiler beğendikleri modeller arasından istediklerini kendi evlerinde örebilir. Bu şekilde kişiler kendilerine yeni hobiler edinmiş olur ve ihtiyaçlarını karşılaşmış olurlar. Örgü modellerinde ne kolay olarak tasarlanabilen modeller arasına düz renkler ve kare battaniye modelleri yer alır.

Ayrıca yapılış için ilk olarak iplik örgü şişine bağlanmalı sonra çapraz geçirmeler yapılmalıdır. Bazı kişiler koltuk üzeri oturarak örgü yapmayı tercih ederken bazıları masa üzerinde tercih edebilir. Bununla birlikte kişiler ördükleri örgüleri ara ara kontrol etmeli ve kumaş çıkıntısı veya atlama yapmamaya dikkat etmelidir.

Kolay Bebek Battaniyesi Modelleri Öğrenmek Ne Kadar Zaman Alır?

Örgü örme günümüze eski dönemlerden kalma bir gelenek olarak gelir. Bununla beraber bazı insanlar örgüyü evdeki boş vakitlerini değerlendirmek için kullanır. O nedenle örgü örmeyi öğrenmek ve başarılı eserler çıkarmak için öğrenim aşaması oldukça önemlidir. Meraklıları bu öğrenim için bazı durumlarda kurslara başvurabilmektedir. Ortalama öğrenim süresi 28-40 gün arasını bulabilir.

2023 Bebek Battaniye Modelleri Fiyatları

2023 yılı fiyatları birçok farklı etken tarafından belirlenmektedir. Bu etkenler arasında kullanılan malzeme kullanıma uygun mevsim ve tercih edilen markalar büyük önem arz etmektedir. Kış mevsimine uygun üretilen kalın battaniyeler ile bahar ve yaz ayları için üretilen daha ince battaniye fiyatları bir olmamaktadır. Bazı bebek battaniye modelleri fiyatları şe şekildedir;

Bebek Battaniye Modelleri 2023 Yılı Ortalama Fiyatlar
Kabartmalı Peluş Battaniye 180 TL
Tomurcuk Battaniye 195 TL
Muslin Bebek Battaniyesi 200 TL
Valentina Vizyon 210 TL
Bej Kundak Battaniye 300 TL

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça sorulan sorular kısmında kişilerin bebek battaniye modelleri hakkında çokça merak ettiği bazı sorular cevaplanır. Bu şekilde kişiler alışveriş öncesi konu hakkında bilgi sahibi olmakta ve ihtiyaçlarına uygun şekilde alışveriş yapabilmektedir. Bebek battaniye modelleri hakkında sıkça sorulan sorulardan bazıları şu şekildedir;

1 – Bebek Battaniyesi Kaça Kaç Olur?

Bebek battaniyesi modelleri genellikle ortalama bebek boyunda biraz daha uzun olarak tasarlanır. Bu şekilde bebekler hem battaniye içerisine sığabilir hem de rahat bir şekilde sarılabilir. Genel olarak tercih edilen uzunluk 75 X 75 yada 90 X 90 ölçülerinde olur.

2 – Bebek Battaniyesi İçin Kaç Yumak İp Gider?

Bebek battaniyesi ölçütleri genel olarak iki farklı şekilde seçilmektedir. Ayrıca bazı kişiler kendi ellerinde diktikleri battaniyeler için özel şekiller de tercih edebilir. Bu nedenle kesin bir top sayısı yoktur. Ancak ortalama olarak 5 yumak normal ölçüler için yeterli gelmektedir.

3 – Örgü Bebek Battaniyesi Hangi İple Dikilir?

Örgü bebek battaniyesi hem elde hem de makina üzerinde dikilebilir. Birçok farklı modelleri bulunan bebek battaniye modelleri için çeşitli ipler kullanılabilir. Kullanıcılar tarafından en popüler olan ve çokça tercih edilen iplik türü Alize puffy örgü ipliği olmaktadır. Ayrıca bu ipliklerle birçok farklı patik ornekleri de oluşturulabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu