Moda Haberleri

Beyaz Tesettür Elbise ile Giyilebilecek Ayakkabı Modelleri

Beyaz Tesettür Elbise ve Ayakkabı Kombinleri

Beyaz tesettür elbise altına giyilebilecek, yüzlerce model ayakkabı vardır. İlkbahar ve yaz kombinlerinin en kolay tek parça şıklığından olan beyaz elbiseler ile ayakkabı tercihi noktasında, birbirinden farklı model ve renkte seçim yapabilirsiniz.

Beyaz Tesettür Elbise Altına Nasıl Ayakkabılar Tercih Edilir?

Hemen hemen muhafazakâr tarzda her kadının dolabında, beyaz tesettür elbisesi mutlaka vardır. Önemli olan nokta nerede, nasıl bir ayakkabı ile kombinlemeniz gerektiğidir. Beyaz elbise modelleri ile ayakkabı kombini oluştururken dikkat etmeniz gereken detaylar; vücut fazlalıklarını gizleyip, modern bir kombinasyon oluşturmak yönünde olmalıdır. Peki bu noktalar nelerdir?

●      Elbisenin türüne göre ayakkabı seçmelisiniz.
●      Elbisenin rengine göre ayakkabı kullanmalısınız.
●      Elbisenin desenine göre ayakkabı seçmelisiniz.
●      Ortama uygun ayakkabı tercih etmelisiniz.

beyaz-tesettur-elbise-

1 – Beyaz Tesettür Elbise :  Beyaz Nikah Elbisesi ve Ayakkabı Seçimi

Beyaz tesettür elbise nikah modellerinden birini tercih ettiyseniz, seçeceğiniz ayakkabı modeli ile şık ve modern bir görünüm elde edebilirsiniz. Sefamerve. beyaz nikah elbisesi gibi abiye kıyafetlerde, ayakkabı tercih ederken;

 • İddialı, gösterişli, daha dikkat çekici modellere göz atın.
 • Elbisenin beyaz tonuna uygun olarak ve modeline göre ayakkabı tercihinde bulunun.
 • Taşlı, pul, payet beyaz tesettür elbise seçti iseniz mutlaka, sade modelde bir ayakkabı bakın. Ya elbisenin rengiyle aynı ya da modaya uygun popüler canlı renklerden mavi, yeşil, pembe, nude tonlarında detaysız, topuklu bir ayakkabı kullanın.
 • Elbiseniz ipek ya da saten gibi ağır bir kumaşa sahipse; ayakkabı noktasında,elbise kumaşıyla aynı model bir ayakkabı tercihinde bulunun.
 • Beyaz tesettür elbise modeline uygun olarak; bilekten bağlamalı, ince topuk stiletto, tek bant ince topuk ayakkabı, boncuklu, taşlı rugan modeller, dolgu ya da platform topuklu ayakkabılar kullanabilirsiniz.

NOT: Bu noktada, nikah elbisesi tesettür Sefamerve sitesinden destek ve yardım alabilirsiniz.

beyaz-tesettur-elbise-

2 – Beyaz Spor Elbise Altına Ayakkabı Seçimi

Beyaz tesettür elbise günlük noktasında; gömlek, kot, keten, pamuklu elbiseler tercih edebilirsiniz. Beyaz tesettür elbise günlük için kullanabileceğiniz ayakkabı model ve renkleri hakkında daha detaylı bilgi için;

●      Kot beyaz tesettür elbise giydiğiniz zaman; altına tek renk spor ayakkabı tercih edeceğiniz gibi, karışık renkli spor da kullanabilirsiniz.
●      Gömlek elbise altına giyebileceğiniz ayakkabı seçiminde bulunurken, gideceğiniz mekana uygun seçim yapmalısınız. Yani ortamanız bir davet mekanı ise; stiletto, dolgu ya platform topuk ayakkabı kullanabilirsiniz.
●      Günlük için ise; bilek boy bot, spor ayakkabı, babet, sandaletle bile kullanabilirsiniz.
●      Keten beyaz tesettür elbise altına ayakkabı tercihinde bulunurken; ketene en çok yakışan nude ya da kahve tonlarındaki sandalet türünü tercih edin. Onun harici elbisenin sporluğuna uygun olarak; yani cep ya da fermuar detayı fazla olan modellerde, spor ayakkabı da kullanabilirsiniz.

beyaz-tesettur-elbise-

3 – Beyaz Dantelli Elbise Altına Ayakkabı Seçimi

Beyaz dantelli elbise tesettür seçimleri; son dönemlerde abiye tarz olmaktan çıkıp, sporla bile kombinasyon yapılabilir hale gelmiştir. Ancak, tesettür giyimde genel olarak daha özel gün ve davetlerde kullanılan dantelli beyaz tesettür elbise ile ayakkabı birleşimi noktasında;

 • Elbisenin kumaşına uygun olarak üretilen dantel detayları, ayakkabı seçimini etkiler. Yani ipek bir elbise üstünde dantel varsa; ayakkabı seçerken topuklu, dolgu topuk, bilekten bağlamalı, platform ya da yüksek formlu rugan, babet tarzı ayakkabı modellerinden birini seçebilirsiniz. Beyaz ya da nude, bu elbise altında çok sırıtmayacaktır.
 • Keten üstünde dantel detay varsa da sandalet, terlik, kalın topuk tek bant ayakkabı gibi daha spor şık modeller tercih edilebilir.
 • Vintage tarzı yaratmak adına, dantelli beyaz tesettür elbise ile kovboy çizmelerini de kullanabilirsiniz.

4 – Beyaz Abiye Altına Ayakkabı Seçimi

beyaz-tesettur-elbise-

Abiye beyaz tesettür elbise ile uyumlu ayakkabı noktasında; vücut hatlarını yanlış göstermemek adına, bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Peki bu konuda dikkate almanız gereken detaylar nelerdir?

 • Abiye beyaz bir elbise altına ayakkabı seçerken, mümkün mertebe zarif ve şık tasarımlı modellere göz atın. Bunun için bilekten çapraz bağlamalı, yüksek topuk platform, dolgu topuk, stiletto gibi boyu uzatan modellere göz atmalısınız.
 • Beyaz tesettür elbise abiye seçimlerinde, kullanacağınız kumaşa uygun ayakkabı modellerine bakmalısınız. Bu noktada;
 • Abiye elbiseniz ipek veya saten kumaşlı ise; kesinlikle hem elbiseyi yukarı kaldıracak, hem de beyaz renginin verdiği riski ortadan kaldırıp, sizi daha ince ve uzun gösterecek ayakkabı modellerine göz atın. Stiletto, ince bant, bilekten bağlamalı yüksek ve sivri topuk modeller uygundur.
 • Eğer abiye beyaz tesettür elbise daha tok kumaşlı bir yapıya sahipse; bu durumda da babet, kısa topuk stiletto ya da yüksek taban Makosen ayakkabı tercih edebilirsiniz.

NOT : Modanisa beyaz elbise tesettür abiye konusunda, oldukça geniş ürün yelpazesine sahiptir.

5 – Bohem Tarz Beyaz Elbise Altına Ayakkabı Seçimi

Nostaljik beyaz elbiseler ile bir kır düğününe katılacağınız gibi; günlükte, Yeşilçam karakterlerinin olduğu bir kafeye de gidebilirsiniz. Bunun için;

●      Şile bezi maksi boy beyaz ya da kırık beyaz tesettür elbise tercih edin. Elbise üzerinde, hasır ip detaylarının olmasına dikkat edin. Altına seçeceğiniz ayakkabı modeli; yüksek topuk sandalet, şık, şeffaf kalın topuk terlik ya da babet tarzı düz ayakkabılardan olabilir.
●      Bunun yanında kafe tarzı, ceket kumaşından seçilmiş bir beyaz tesettür elbise için; dolgu topuk spor ayakkabı, yüksek taban düz burunlu ayakkabı ya da kalın, kısa topuk, arkası açık ayakkabı seçebilirsiniz.
beyaz-tesettur-elbise-
beyaz tesettür elbise

6 – Maksi Boy Beyaz Elbise Altına Ayakkabı Seçimi

Uzun beyaz elbise, her kadının severek kullandığı ve dolabında bulunması gereken modeldendir. Peki beyaz uzun elbisede, ne tür ayakkabı seçmelisiniz?

 • Sefamerve beyaz elbise abiye olarak kullanacaksanız; stiletto, bağlamalı, bantlı, dolgu, ince ya platform topuk ayakkabı modellerine göz atın.
 • Günlük için tercih edeceğiniz noktada ise beyaz elbise modeline göre; spor, sandalet, terlik, klasik ayakkabı seçeneklerinden herhangi birini seçebilirsiniz.

7 – Kırık Beyaz Elbise Altına Ayakkabı Seçimi

Beyaz tesettür kıyafet noktasında, kırık beyaz da fazlasıyla tercih edilir. Modanın son yıllarında beyaz; artık, yerini farklı tonu olan kırık beyaza bırakmıştır. Kırık beyaz tesettür elbise tercihinde, hangi tür ayakkabı seçilmeli?

 • Kırık beyaz bir abiye elbise ise; kesinlikle, altına tamamen beyaz bir ayakkabı kullanmayın. Kombini çiğ ve rüküş gösterecektir. Bunun yerine kırık beyaz, nude pembe ya da kahve tonlarında ayakkabı modelleri tercih edin.
 • Kırık beyaz tatil elbisesi ise sandalet, hasır dolgu topuk ya da şeffaf kalın topuk terlik kullanın.
 • Günlük için beli lastikli, fermuar ya da cep detaylı elbise modellerinde; pudra pembe spor ayakkabı, babet ya da yüksek taban ayakkabı modellerine bakın.

beyaz-tesettur-elbise-

8 – Karışık Renkli Beyaz Elbise Altına Ayakkabı Seçimi

Beyaz çiğ yapısı ile bazen her ortama uyum sağlamayabilir. Bunun için; içinde küçük renk detayları olan, desenli elbise seçimlerine ağırlık verebilirsiniz. Bu noktada, ayakkabı modeli ve rengi seçerken dikkat etmeniz gereken hususlar;

 • Mavi beyaz tesettür elbise seçtiyseniz, altına nude ya aynı tonlarda bir ayakkabı tercih edin. Elbisenin günlük oluşuna göre; babet tarzı düz taban modeller seçebileceğiniz gibi, özel gün ve davetlere uygun olarak topuklu ayakkabı modellerine de yönelebilirsiniz.
 • Tesettür beyaz elbise kombini kategorisinde, genç kesim tarafından yoğun ilgi gösterilen modellerdir. Beyaz tesettür elbise noktasında; özel günden, günlüğe kadar uygun renkte elbiseye, uygun renkte ayakkabı seçilebilir.
 • Bu tarz elbiselerde, düz renk şal tercihinde bulunun. Karışık aksesuar kullanmamaya özen gösterin.

9 – Beyaz Fırfırlı Şifon Elbise ve Ayakkabı Seçimi

Fırfırlı şifon elbise, genelde yaz aylarında kendini ortaya çıkaran modeldir. Her yaş grubuna ve beden ( Size) ölçülerine uygun olan bu modelde, nasıl bir ayakkabı tercih edilmelidir?

●      Düğün ya da nikah gibi yerlere uygun model ise stiletto, bilekten bağlamalı, ince bant ya da kalın bant, dolgu ya da ince topuk ayakkabı ile kullanabilirsiniz.
●      Eğer günlükte kullanacaksanız; kalın topuk spor ayakkabı, babet gibi düz taban modellere göz atabilirsiniz.
●      Elbiseniz bir tatil elbisesi ise; gladyatör sandalet ve  renkli terliklerden, herhangi birini de kullanabilirsiniz.

beyaz-tesettur-elbise-

10 – Romantik Beyaz Tesettür Elbise Modelleri ile Ayakkabı Seçimi

Romantik beyaz tesettür elbise genellikle; akşam yemeği, özel günler ve davetler için tercih edilse de yerine göre, günlükte de kullanılabilir. Romantik beyaz tesettür elbiseler çiçek motifli, fırfır detaylı, uçuş uçuş şifon, ipek, saten, keten kumaşlı yapısıyla oldukça kullanışlıdır. Peki ne tür ayakkabılarla kombinlenebilir?

Eğer akşam yemeği için romantik beyaz tesettür elbise seçtiyseniz; hem iddialı, hem estetik açıdan gösterişli olsun istiyorsanız; mutlaka kurdeleli topuklu ayakkabılara göz atın.

 • Düğün için kullanacaksanız; küçük taş ya da payet, pul detayları olan stiletto modellerine bakın. Bunun yanında bilekten bağlamalı, platform yanında kalın topuk da işinizi görecektir.
 • Kır düğünü için seçtiyseniz; fiyonk detaylı kalın ve sivri topuk, arkası açık ayakkabılar da idealdir.
 • Günlük için kullanacaksanız, işlemeli keten modellere göz atın. Bu tür elbiselerin altına da spor ayakkabı ya da düz taban modeller tercih edin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu