Moda Haberleri

Pembe Kuvars Taşı İle Meditasyon: İç Huzuru Yakalamak

Pembe kuvars taşı faydaları özellikle doğal taş severlerin oldukça dikkatini çekiyor. Aşk ve sevgi taşı olarak bilinen pembe kuvars taşı mutluluk ve huzur getirmesi özelliği ile de sıklıkla tercih ediliyor. Gül kuvars veya aşk taşı olarak anılan bu taş hem zarif görünüşü hem de enerjisiyle gönülleri fethetmeyi başarıyor.

Pembe kuvars taşı genel özellikleri ve faydaları dışında hangi hastalıklara iyi geldiği konusu da oldukça dikkatinizi çekecektir. Kalp taşı denmesinin en önemli sebebi ise dünyanın birçok yerinde kalp çakrası ile olan bağlantısının bilinmesindendir.

Pembe Kuvars Taşı Genel Özellikleri Nelerdir?

pembe-kuvars-tasi

Pembe kuvars taşı faydaları bilmeden önce özelliklerine göz atmak faydalı olacaktır. Birçok özelliği ile göz dolduran pembe kuvars taşı aynı zamanda değerli taşların başında gelmektedir.

Güçlü feminen enerji ile dolu bir taştır.

 

Yunan mitolojisindeki tanrıçalardan Afrodit ve Adonis ile ilişkilendirilir.

 

Pembenin soluk tonları bulunduğu gibi daha canlı tonları da bulunmaktadır.

 

Sertlik derecesi 7’dir.

Pembe Kuvars Taşı Tarihte Önemi

Antik Yunan efsanelerinde oldukça fazla ismi geçen bir değerli taştır. İlk olarak ne zaman bulunduğuna dair tam bilgi bulunamamaktadır. İlk medeniyetlerden olan Asurlular zamanında sıklıkla kullanıldığına dair bulgulara rastlanmıştır. Bu da tarihinin çok eskiye dayandığı hakkında bilgi vermektedir.

Pembe Kuvars Taşı Psikolojik Etkileri Nelerdir?

pembe-kuvars-tasi

Pembe kuvars taşı birçok psikolojik iyileştirme esnasında kullanıldığı hatta meditasyon sırasında oldukça fazla yer verilen bir taş olduğu bilinmektedir. Psikolojik etkilerini sıralamak gerekirse;

 • İç barışınızı ve huzurunuzu dengeleme özelliği vardır. Kendinizi sevmenizi sağlar ve kendinizle barışmanıza büyük oranda katkı sağlar.
 • Aşkı, sevgiyi, huzur ve barışı çeker. Var olan ilişkinizin daha çok kuvvetlenmesini sağlar. İkili ilişkiler arasındaki huzursuzlukları ortadan kaldırır.
 • Depresyona iyi gelir. Yüksek enerjisi sayesinde sakinleştirici etkisi ön plandadır. Özgüven duygusunu pekiştirir. Kötü enerjileri bedeninizden uzaklaştırma konusunda oldukça başarılıdır.
 • Hayata bakış açınızı değiştirerek olumlu bir bakış açısına sahip olmanızı sağlayan pembe kuvars, kendinizi sevmenizi sağlayarak birçok güzel duyguları da hissetmenizi sağlar.
 • Duygusal dengeleyici bir taştır. Duygusal fonksiyonları oldukça fazla hissetmenizi sağlar v e duygusal ilişkilerde sevgiyi, huzuru arttırır.
 • Pembe kuvars faydaları arasında en çok bilinenlerden biri ise zihni temizleme özelliğidir. Konsantrasyon bozukluğu yaşayan kişiler için oldukça etkili bir taştır.
 • Pembe kuvars 925 ayar gümüş kolye ve pembe kuvars 925 ayar gümüş ayarlanabilir yüzük özellikle tene temas etme özelliği ile hem kalp çakranızı aktifleştirecek hem de enerjiyi tümüyle hissetmenizi sağlar.
 • Eğer pozitif ve sevgi dolu bir ortamdaysanız, taşınızı oldukça görünür bir şekilde takmanız önerilir. Bu pembe kuvars faydaları aktifleştirerek etrafınızdaki kişiler tarafından fark edilmenizi sağlar. Ayrıca ortamda bulunan iyi niyet ve sevgiyi üzerinize çekersiniz.
 • Duygusal dengeleyici özelliği oldukça ağır basan bir taştır. Duygusal dengeleme özelliği sayesinde aşırı öfke, aşırı stres ve bunun gibi olumsuz özellikleri bedeninizden uzaklaştırma konusunda yardımcı olur.

Pembe Kuvars Taşı Faydaları ve Fiziksel Etkileri Nelerdir?

pembe-kuvars-tasi

Pembe kuvars faydaları ruhsal ve zihinsel faydaları dışında özellikle fiziksel hastalıklara da iyi gelmesiyle ön plandadır. Birçok hastalığı bedeninizden uzaklaştırma konusunda pembe kuvars taşı enerjisinden faydalanabilirsiniz.

 • Enerji vererek canlılık sağlar ve güç kaybını önler. Gün içinde kendinizi enerjisiz hissetmenizin önüne geçer.
 • Pembe kuvars taşı cilde faydaları da oldukça fazladır. Cildiniz daha parlak ve enerjik görünmeye başlayacaktır.
 • Anti stres özelliği sayesinde stresin neden olduğu baş ağrısı gibi hastalıkların hafiflemesinde yardımcıdır. Özellikle migren hastalarının pembe kuvars taşı enerjisinden faydalandığı bilinmektedir.
 • Sindirim, kan dolaşımı gibi hastalıklarınız varsa yine pembe kuvars taşı sizi oldukça rahatlatacaktır.
 • Kartal görüşü gücü verdiği tarihten günümüze gelen bir inançtır. Bu sebeple göz sağlığını oldukça olumlu etkilediği söylenir.
 • Pembe kuvars faydaları arasında diğer bir madde ise kalp, böbrek ve akciğer hastalıklarına iyi geldiğidir. Bu konuda özellikle kan basıncını dengeleme özelliği ile kalp hastalıklarının önüne geçer.
 • Tüm hücreleri yenileme özelliği sayesinde bağışıklık kazanmanızı sağlar. Bu bağışıklık sayesinde hastalıklara yakalanma riskiniz azalır.
 • En önemli pembe kuvars faydaları ise; ortamda bulunan telefon, bilgisayar ve diğer teknolojik aletlerin yarattığı radyasyonu toplamasıdır. Böylelikle radyasyon etkisi ile hastalanma riskiniz de ortadan kaybolacaktır.

Pembe Kuvars Nasıl Arındırılır?

Her doğal taş bünyesine olumsuz ve negatif enerjileri toplaması sebebiyle zamanla arındırılmaya ihtiyaç duyarlar. Zamanla taşınızın tekrar aktifleşmesi ve enerjisini toplamak için bu temizleme ve arındırma ritüelleri oldukça işinize yarayacaktır. İşte en merak edilen pembe kuvars nasıl aktif edilir? Sorusunun cevabı

 • Akan bir suyun altında taşınızı yaklaşık 5 dakika süre ile yıkamanız taşınızın enerjisini arttırmaya ve pembe kuvars taşı faydaları aktifleştirmeye yardımcı olacaktır.
 • Tütsüleme yöntemi yine doğal taş arındırma yöntemleri arasında en çok tercih edilendir. Taşınızın yanında tütsü yakıp dumanıyla hem evinizdeki kötü enerjilerden arının hem de taşınızı arındırın.
 • Toprağa gömme yöntemi de taşınızı aktifleştirmek için oldukça etkili bir yöntemdir. Taşınızı 24 saat bir toprağa gömün ve toprağın taşınızın olumsuz enerjilerini çekmesini bekleyin. 24 saat sonunda taşınız arınmış olacaktır.

Pembe Kuvars Nasıl Aktif Edilir?

pembe-kuvars-tasi
Pembe Kuvars Taşı

Pembe kuvars taşı faydaları özellikle kişilerin enerjilerini yükselttiği için bu özelliklerden sıklıkla faydalanılır. Peki pembe kuvars taşı aktifleştirmek için neler yapmalıyız?

 • Pembe kuvars faydaları hissetmek için bu taşın aktif olması gerekmektedir. Niyetinizi içinizden veya yüksek sesle tekrarlayın.
 • Pembe kuvars faydaları hissedebilmek için taşı avcunuzun içinde sıkıca tutun ve hissedin.
 • Taşınız yavaş yavaş ısınmaya başlayacaktır. Isınmaya başlayan taşınızı kullanabilirsiniz.

Pembe Kuvars Taşı Faydaları Hakkında Merak Edilenler

Pembe kuvars faydaları oldukça fazladır. Fakat bu taşınızı nasıl aktifleştireceğinizi bilmekte en az faydalarını bilmek kadar önemlidir.

1 – Pembe Kuvars Hangi Burcun Taşı?

Pembe kuvars taşı faydaları özellikle diğer doğal taşlar gibi bazı burçlar ve bazı kişiler üzerinde oldukça fazladır. Pembe kuvars taşı burcu ise terazidir.

2 – Aslan Burcu Pembe Kuvars Kullanabilir mi?

Pembe kuvars taşı faydaları sadece terazi burcu değil her burç tarafından kullanılabilir. Aslan burcu hayat dolu ve enerjiktir. Bu enerjisini dengelemek istediği zaman pembe kuvars faydaları onun için oldukça yararlı olacaktır.

3 – Uyurken Doğal Taş Takılır mı?

Pembe kuvars gibi özellikle sakinlik veren taşlar tabii ki uyurken kullanılabilir.

4 – Pembe Kuvars Güzelleştirir mi?

Antik çağda kadınların cilt tonlarını eşitlemek ve güzelleştirmek için pembe kuvars taşından sıklıkla yararlandığı bilinmektedir. Bunun temeli ise kırışıklıkları gidermek için kadınların pembe kuvars tozundan yaptıkları maskeleri uygulamasına dayanıyor.

5 – Pembe Kuvars Evde Nereye Konur?

Pembe kuvars aşk ve sevgi taşı olduğu için evde yatak odasına konması en uygunudur. Bu odada kullanıldığında evin içindeki aşk ve sevgiyi arttıracaktır. Ayrıca feminen özellikleri canlandırdığını unutmamak gerekir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu