Bone

2024 Bone Fiyatları Ne Kadar? Uygun Bone Nereden Alınır?

Bone fiyatları, çeşitli amaçlar ve faaliyetler doğrultusunda bone kullanan kişilerin ilgilendiği bir konu olmaktadır. Çeşitli hammaddeden üretilen boneler, saçın zarar görmesini veya gözükmesini önlemek adına kullanılmaktadır.

Bone kategorisi denildiğinde birçok bone türünden bahsedilmektedir. Havuz boneleri, tesettür boneler, cerrahi boneler gibi türler bu kategorinin başlıca ürünlerindendir. Sağlık ve önleme amaçlı kullanılan bonelerin fiyatları da bu doğrultuda değişmektedir. Bone fiyatları denildiğinde türlerdeki fiyat aralıkları şu şekildedir!

Bone Fiyatları ve Çeşitleri Nasıldır?

bone-fiyatlariBone kategorisinde birçok çeşit ve seçenek yer almaktadır. Bu seçenekler ile güzel görünüm ve şıklık arka plana atılmadan istenilen kullanım sağlanmaktadır. Farklı renk, yapı ve desenle sunulan bu boneler kadın ve erkek müşteriler için çeşitli tasarımlardadır. Bone çeşitleri denildiğinde akla gelenler ise şu şekildedir:

BONE ÇEŞİTLERİ  
Tesettür bonesi Silikon boneler
Yüzücü boneleri Cerrahi boneler

Kişisel kullanım için sunulan boneler, birçok meslek grubu tarafından da kullanılmaktadır. Amaçlar doğrultusunda oluşturulan bonelerin kullanım nedenleri, yapıları ve bone fiyatları ise:

1 – Tesettür Bone Fiyatları Ne Kadardır?

bone-fiyatlariPek çok kişiye hitap eden tesettür boneler kullanışlı ve avantajlı yapısıyla günlük yaşamda sıkça kullanılmaktadır. Bu kategorideki modeller sayesinde günlük hayatta rahatlık ve ihtiyaçların karşılanması ön plandadır. Klasik modellerin başta yer aldığı tesettür bone kategorisinde farklı tarzlar da yer almaktadır.

 • Üçgen bone
 • Çıtçıtlı bone
 • Kadife bone
 • Saten bone
 • Boyunluklu bone
 • Fırfırlı bone
 • Tokalı bone

Kadınlar tarafından beğenilerek kullanılan bonelerdendir. Sevilerek kullanılan bu bone modelleri günlük kullanıma uygun modellerdendir. Kafa içerisinde terleme veya kaşıntı yapmayan bu tasarımlar ile rahat kullanım mümkündür. Tesettür bone fiyatları da bu doğrultuda farklı fiyatlandırılmaktadır. Kullanılan kumaşlar, tasarımlar ve desenler tesettür bone fiyatları üzerinde etkilidir.

2 – Silikon Bone Fiyatı Nasıldır?

Silikonlu boneler ise havuz ve denizde kullanılmaktadır. Saçlar klorlu sudan etkilenmesin ve sağlık sürdürülsün diye kullanılan bu boneler, önemli bir ekipmandır. Havuz ya da deniz gibi toplu alanlarda kullanılan silikon boneler steril etme açısından da kolaylık sunmaktadır.

bone-fiyatlariNefes alan kumaş yapısıyla saçlara zarar vermeyen silikon bone fiyatları, kalitesinden dolayı fiyat açısından değişmektedir.Bonede kullanılan silikonun yapısı ve kalitesi, bone fiyatını etkileyen en önemli unsurdur. Havuzun içerisinde saçlarınızı ve derinizi koruyan silikon boneler, renk ve tasarımlarından dolayı da farklı fiyatlarda sunulabilmektedir.

3 – Yüzücü Bonesi Fiyatları Nasıldır?

Terleme yapmayan yüzücü boneleri, likralı kumaşıyla dikkat çekmektedir. Konforlu bir kullanım sunan yüzücü boneleri, kafa bölümünü rahat hissettirmesiyle kendinden söz ettirmektedir. Saatler boyu sürebilecek yüzme faaliyetini kolaylaştıran yüzücü boneleri, su geçirmez özelliktedir.

bone-fiyatlari
Bone Fiyatları

Su geçirmemesinden dolayı havuzda ve denizde saçların kuru kalmasını sağlamaktadır. Saçları işlem görmüş kişiler saçlarını klorlu ya da tuzlu sudan sakınmak isteyebilmektedir. Böyle durumlarda da yüzücü bonesi en çok kullanılan modellerden olmaktadır. Yüzücü bonesi avantajları kısaca şu şekildedir:

YÜZÜCÜ BONESİ FİYATLARI  
Saçın klorla temasını doğrudan keser. Saç şeklinin bozulmasını engeller.
Dar ve sıkı olmasından dolayı suyun içerisinde kafadan çıkmaz. Hızlı ve rahat hareket sağlar.

4 – Cerrahi Bone Fiyatları Nasıldır?

Steril ortamlarda uzun süre çalışan sağlık personelleri kendi bedenlerine uygun medikal ve cerrahi boneleri tercih etmektedir. Cerrahi bone modelleri söz konusu olduğunda kalite oldukça önemlidir. Ameliyat veya cerrahi müdahalelerde hijyeni korumak adına takılan bu boneler, kumaştan veya steril içeriklerden üretilmektedir.

bone-fiyatlariSaç sağlığını temele alan cerrahi bone fiyatları da her bütçeye uygun olacak ölçüde değişmektedir. Tek kullanımlık çoklu paket cerrahi boneler fiyat performans ürünüyken, özel kumaşlardan üretilen boneler nispeten daha yüksek fiyatlıdır. Ancak sağlık personelleri kendileri için en uygun boneyi seçerek bütçelerine uygun tercih yapabilmektedir.

Bone Nerede Satılır?

Bone fiyatları kadar bonelerin nerede satıldığı da merak edilmektedir. Tekstil piyasasında yer edinen boneler, modellerine göre farklı mağazalarda veya yerlerde satılmaktadır. Örneğin tesettür bonesi fiyatları ve modelleri tuhafiyeden, internet uygulamalarına kadar uzanan geniş bir pazara sahiptir.

bone-fiyatlariİlginç ve farklı tarz tesettür bonelerini ağırlıklı olarak internet üzerinden satın alabilirsiniz. Bunun yanı sıra şal ve eşarp satan mağazalarda da tesettür bone çeşitleri bulunmaktadır. Peki diğer bone türleri nerelerde satılır?

Havuz Bonesi Nerede Satılır?

bone-fiyatlariHavuz bonesi, plastik ve kauçuk maddelerden üretilmiş özel bir tasarımdır. Su altında saçı korumak ve yıpratmamak için tasarlanan bu boneler, havuz malzemeleri satan yerlerde satılmaktadır. Bununla birlikte spor malzemeleri veya bazı mağazalarda da havuz bonesine rastlanmaktadır. Havuz için tasarlanan bone fiyatları da satıldığı yere ve tasarıma göre değişmektedir.

Tesettür Bonesi En Uygun Nerede Satılır?

bone-fiyatlariTesettür bonesi, bone kategorisinde en çok satılan ve satın alınan modellerdendir. Tesettürlü kadınlar tarafından kullanılan bu boneler şal ve eşarpların altına bağlanan bir tür iç başörtüsüdür. Boyunluklu, fırfırlı veya tokalı şekilde türlere ayrılan tesettür bonesine:

 • Butiklerde
 • Pazarlarda
 • Mağazalarda
 • İnternet uygulamalarında

Rastlayabilirsiniz. Tesettür bone fiyatları genellikle kullanılan kumaşlar ve model bazında değişiklik göstermektedir. Düz bir tesettür bonesi daha uygunken işlemeli veya çapraz bağlama hazır bone modelleri daha pahalı olabilmektedir. Detaylı araştırmalar doğrultusunda ihtiyaç duyduğunuz tesettür bonesine uygun şekilde ulaşabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Bone fiyatları başta gelmek üzere boneler hakkında birçok merak edilen bulunmaktadır. Çeşitli alanlarda tercih edilen boneler kullanımından dolayı pek çok soruyu da beraberinde getirmiştir. Bu doğrultuda bone fiyatları dahil olmak üzere boneler hakkında sık sorulan sorular şu şekildedir:

Havuz Bonesi Kaç TL?

Havuz bonesi, saçı sudan korumak adına kullanılmaktadır. Bundan dolayı da fiyatı diğer bonelere kıyasla daha yüksektir. Ancak marka ve araştırma sonucunda her bütçeye uygun modelleri satın alabilirsiniz.

Su Geçirmeyen Bone Var mı?

Havuz boneleri su geçirmeyen bone türüne örnektir. Su altında saçı koruyan ve şeklini bozmayan havuz boneleri, su geçirmez özelliğiyle kendini belli etmektedir.

Bone Kulağı Korur mu?

Boneler, baş ve kulağı kapattığından dolayı kulağı korumaktadır. Bunun yanı sıra enfeksiyon riskini de aza indirebilmektedir.

Bone Yıkanır mı?

Kumaş ve silikon boneler elde yıkanabilir özelliktedir.

Hangi Renk Şala Hangi Renk Bone?

Şallarla kullanılacak bonelerde ağırlıklı olarak siyah boneler kullanılmaktadır. Her renge uyum sağladığı düşünülen siyah bone, şal rengini ve desenini de ortaya çıkaracaktır. Ancak düğün veya nişan gibi özel gün organizasyonlarında şal ve bone rengi aynı renk seçilebilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu