Bone

2023 En Şık Cerrahi Bone Modelleri Listesi!

Cerrahi bone modelleri, en çok sağlık çalışanları için merak edilmektedir.

Doktor, hemşire, anestezi teknisyeni gibi sağlık çalışanları için sıkça tercih edilmektedir. Ayrıca tesettürlü bayanlar için de kullanılmaktadır. Dilediğiniz desen ve kumaş türünde bir çok cerrahi bone modelleri bulunmaktadır.

Ayrıca isterseniz özel tasarım bone de kullanabilirsiniz. Cerrahi bone hangi kumaş türünde olmalı, ne gibi özelliklere sahip olmalı gibi bir çok önemli detaylara bu yazıdan ulaşabilirsiniz.

Cerrahi Bone Modelleri Listesi

Cerrahi bone modelleri kadar özellikleri de önemli olmaktadır. Tam koruma sağlaması için bone, başın çevresini tam kapatacak şekilde olmalıdır. Bir çok çeşitte bulunan bone modelleri bulunmaktadır.

Bundan dolayı bonenin ne gibi işlevlere sahip olmasını isterseniz tercihinizi yaparken de bu hususu göz önünde bulundurduğunuz takdirde sizler için de verimli olmaktadır. Ayrıca bone tercihinizi yaparken ne sıklıkla kullanacağınız da önemli olmaktadır. Dilerseniz figür ve düz renkte de bone çeşitleri bulunmaktadır.

1- Kumaş Cerrahi Bone Modelleri

cerrahi-bone-modelleri

Kumaş cerrahi bone, uzun süreler başınızda olacağından dolayı üretilirken ter yapmayan ve nefes alan kumaş türünden üretilmektedir. Dilerseniz  üniformanız ile kombin yapabilirsiniz. Ayrıca yıkandıktan sonra hızlı bir şekilde kuruma özelliğine sahip olan bu bone modeli ütü de gerektirmemektedir.

2- Desenli Cerrahi Bone Modelleri

cerrahi-bone-modelleri

Desenli boneler ilk tercih edilenler arasında yer almaktadır. Nefes alan kumaşlardan üretilmektedir. Arka kısmı lastikli veya bağcıklı olmaktadır. Ayrıca uzun saçlı kişiler için de esnek kumaş türünden üretilmekte ve kolay ütülenmektedir. Tüm bunların yanı sıra rahat kurumaktadır.

3- Likralı Cerrahi Bone

cerrahi-bone-modelleri

Likralı cerrahi bone tercihi en çok kırışma problemi yaşanmadığından dolayı tercih edilmektedir. Ayrıca bu kumaş türünün bir diğer özelliği ise, sağa sola, yukarı ve aşağıya hareket ettirebilme imkanı olduğu için de tercih edilme nedeni olmaktadır. Esnek yapısı sayesinde uzun saçlı kişiler için sık kullanılmaktadır.

4- Tasarım Cerrahi Bone

cerrahi-bone-modelleri

Tasarım boneler tamamen kişilerin tercihleri doğrultusunda üretilmektedir. İstediğiniz renk, desen, kumaş türü, unvan, logo, amblem olarak bone üzerinde yer almaktadır. Tasarım bone isterken, diğer bone türlerinden kumaşı ne kadar iyi ve o kumaş türünün bone için ne kadar uygun olduğuna emin olarak karar vermeniz oldukça önemlidir. Fiyatları da seçeceğiniz özelliklere göre şekillenmektedir.

5- Tesettür Cerrahi Bone Modelleri

cerrahi-bone-modelleri
Cerrahi Bone Modelleri

Tüm saç kısmını ve enseyi kapatacak şekilde özellikle üretilmekte olan tesettürlü bayanlar için tercih edilmektedir. Bu bone çeşidi modelleri ise, düğmeli, lastikli, kuşaklı ve normal olarak bulunmaktadır. Bir diğer özelliği ise kafa üzerinden kaymaması olmaktadır. Terikoton kumaş türünden üretildiği için, çok hafif ve ince bir kumaştan üretilmekte ayrıca son derece uzun ömürlü olmaktadır.

6- Terikoton Cerrahi Bone

cerrahi-bone-modelleri

Bu kumaş türü polyester ve pamuk karışımı olmaktadır. Bu tür boneler daha hafif ve uzun süre dayanıklı olmasından dolayı tercih edilmektedir. Bu kumaş türü tüylenme yapmamakta ve havayı geçirmektedir.

Bu sayede kişi terlemez ve kolay yıkanmaktadır. Bu özelliklerinden dolayı sıklıkla sağlık sektörü eşyaları  için ve medikal açıdan tercih edilmektedir.

7- Alpaka Cerrahi Bone Modelleri

cerrahi-bone-modelleri

Bu kumaş türü soğuğa dayanıklı ve kolay kolay yanmayan bir kumaş türü olması ile dikkat çekmektedir. Leke tutmayan, solmayan, çekmeyen ve kaşındırma yapmayan özelliğe sahip olmaktadır. Ayrıca lanolin içermediği içinde temizliği de kolay olmaktadır. Ütü gerektiren bir kumaş olmaktadır.

8- Lastikli ve İpli Cerrahi Bone Modelleri

cerrahi-bone-modelleri

Lastikli bone modellerinin arka kısmında küçük bir lastik bölümü olduğundan dolayı, boneyi çok sıkmanıza gerek kalmadan saçlı olan bölgeyi tamamen kapatmaktadır. Bu sayede bonenin sıklık derecesini kendiniz de ayarlayabilirsiniz.

Ayrıca dilerseniz özel tasarım olarak sipariş edebilirsiniz. Bu sayede isminiz, desen veya sağlık bakanlığının logosu gibi desenlerde boneye sahip olabilirsiniz.

9- Ter Emici Özelliğe Sahip Cerrahi Bone Modelleri

cerrahi-bone-modelleri

Doktor ve diğer sağlık çalışanları için özel olarak üretilmektedir. Doktor bonesi olarak da karşılaşılan bu bone modeli ter emici olması ile sıklıkla tercih edilmektedir. Alın bölgesinin iç tarafında bulunan şeritler içerisinde pamuklu ter bezi sayesinde alında oluşan ter hemen bone tarafından emilmektedir.

Uzun süreli kullanımlarda kayma yapmayan ve herhangi bir rahatsızlık vermemektedir. Hava geçirgenliği yüksek olan kumaş türleri kullanılarak üretilmektedir.

10- Flok Baskı Cerrahi Bone Modelleri

cerrahi-bone-modelleri

Flok baskı, kadifemsi bir doku ve tüylü bir görünüme sahip olmaktadır. Tamamen kişinin tercihine bağlı olarak üretilmektedir. Bu tür ürünleri tercih ederken dikkat etmeniz gereken nokta ise, zararlı boya ve kimyasalların baskıda kullanılmaması gerektiğidir.

İlginizi Çekebilir: 2023 Yılı Sefamerve Bone Çeşitleri Ve Kullanım Şekilleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu