Moda Haberleri

Modern Evde Söz Kıyafetleri

En Çok Tercih Edilen Evde Söz Kıyafetleri

Evde söz kıyafetleri; evlilik teklifi alarak, bu yola adım atan genç kızların dikkatli bir şekilde seçmesi gereken ürünlerin başında gelir. Özellikle kız isteme merasimi olarak bilinen söz, gelinlerin en güzel olmak istedikleri anlardan bir tanesidir. Peki, evde söz kıyafetleri nasıl olmalı ve neye göre seçilmelidir?

Modern Evde Söz Kıyafetleri 2023 Yılında Popüler Olan Modeller!

Evde Söz Kıyafetleri
Evde Söz Kıyafetleri

Söz merasimleri çoğunlukla kız tarafının evinde gerçekleşmektedir. Bu durumu hayatında genellikle bir kez yaşayan genç kızlar, evde yapılan nişanda ne giyilir sorusuyla karşılaşmaktadır.

Evde yapılacak kız isteme merasiminde sade veya ağır birçok model bulunur. Ancak evde söz kıyafetleri, sade ve şık olmalıdır. İşte 2023 yılına damga vurarak, genç kızların tercihleri arasında bulunan en modern evde söz kıyafetleri!

1 – Sade Söz Elbisesi

Nişan elbisesi ne renk olmalı? Tamamen mekana ve kişilerin tarzına göre her renk tercih edilebilir. Küçük ve dar alanlarda yapılan söz merasiminde genç kızlar, rahat hareket edebilmelerini sağlayan kıyafetler tercih etmelidir. Sade ve şık evde söz kıyafetleri, daha göz alıcı olabilmelerine imkân sunacaktır.

Kalabalık ortamı tercih eden genç kızlar, evde yapılacak söz merasiminde, hafif dekolteli, taşlı ve renkli evde söz kıyafetleri tercih edebilir. Bu tarz detaylar sadeliğin yanında şıklığı da getirecektir.

2 – Midi Söz Elbisesi

Kısa, midi ve uzun evde söz nişan kıyafetleri geniş bir ürün skalasına sahiptir. Her geçen gün söz merasimlerinde midi boy elbiseler göze çarpmaktadır. Düz, pileli, şifon ve A kesim modeller eşsiz tasarımları ile genç kızların özel günlerini daha anlamlı kılmaktadır.

Midi söz elbiseleri, hem uzun boylu kadınlara hem de kısa boylu kadınlara çok yakışmaktadır. Özellikle saten kumaştan tasarlanan evde söz kıyafetleri, midi boy elbiselere çok yakışmaktadır. Canlı ve parlak renklerden üretilen modeller, ev ortamında sıcak ve samimi bir havanın oluşmasını sağlamaktadır.

3 – Mini Söz Elbisesi

Evde Söz Kıyafetleri

Mini söz elbiseleri, özellikle zayıf kadınların tercihleri arasındadır. Her geçen gün yeni ürünlerle ortaya çıkan evde söz kıyafetleri, evlilik yolundaki kızların hayallerini süsleyecek detaylara sahiptir. Mini ve renkli söz kıyafetleri, ipli, fırfırlı ve dantelli gibi alternatiflerde bulunur.

Öne çıkan trendlerde, romantik ve sevimli kısa abiye modelleri oldukça fazladır. Genç kızların tercihleri arasında beyazın tonları ve dantel detayların hâkim olduğu modeller oldukça fazladır. Özellikle evlerde oluşan sıcak ve samimi havaya çok yakışacak dantel detaylar, evde söz kıyafetleri için çok rağbet görmektedir.

4 – Kapalı İsteme Elbisesi

Söz isteme elbisesi açık ve kapalı kadınlar için ayrı ayrı tasarlanmaktadır. Özellikle modern tasarımlarda bulunan kapalı isteme elbiseleri, hem kapalı hem de açık kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Sade tasarımlarda bulunan uzun kollu midi veya maksi boyu da bulunan evde söz kıyafetleri, şık bir görüntü sergilemektedir. Saten kumaştan tercih edilen bu tarz modeller, zarif bir görünüm için ideal bir tercih olabilir.

5 – Sözde Giyilecek Elbiseler: Renkli Söz Elbisesi

Sözde ne renk elbise giyilir? Konusunda çok fazla araştırma yapılmaktadır. Ancak kız isteme veya söz merasimlerinde, her rengin giyilmesi mümkündür. Özellikle açık renklerin tercih edildiği bu özel günlerde, kadınların tercihleri doğrultusunda kıyafet seçilmektedir. Beyazdan pembeye, maviden kırmızıya çeşitli renklerin hakim olduğu tasarımlar, özel günleri renklendirmek için yeterlidir.

En modern ve göz alıcı tasarımlarda, bazı renkler ön plana çıkmaktadır. Söz kıyafetleri için yağ yeşili, zümrüt yeşili, somon, buz mavisi, pudra, kırmızı, mor elbise gibi seçenekler; bu özel günlerde en çok tercih edilenler arasında gösterilmektedir. Renkli elbiseler üzerine çeşitli aksesuarların kullanılması da, daha sıra dışı ve farklı bir görünüm kazanılmasına yardımcı olur.

6 – Tesettür Söz Elbisesi Modelleri

Evde Söz Kıyafetleri

Tesettürlü kadınların kıyafet bulması zor gibi görünebilir. Ancak evde söz kıyafetleri 2023 kataloglarında farklı ve modern tasarımları görmek mümkündür. Günümüzde kadınlar için büyük beden abiye elbiseler ve vücut tiplerine uygun olan pek çok model tasarlamaktadır. Böylece aranılan tasarımların bulunmasını sağlanmaktadır.

Tesettürlü söz elbiselerinde daha çok şifon ve saten kumaşların tercih edildiği görülmektedir. Taşlı, drape ve modern detayların yer aldığı tasarımlar, evliliğe ilk adımı atan kadınların şık bir görüntü sergilemesini sağlamaktadır.

7 – Dekolteli Söz Elbisesi

Söz için elbise modelleri seçiminde daha cesur tasarımları tercih etmek isteyen kadınlar, dekolteli söz elbiselerini seçebilir. Göğüs, yaka, sırt ve bacak dekoltesinin yer aldığı tasarımlar doğru ölçülerde tercih edildiğinde, şık ve modern bir görünüm sunacaktır.

Evde söz kıyafetleri genellikle dekolteli olarak tercih edilmemektedir. Ancak dekolte seven kadınlar sadece bir yerden dekolte vermek kaydıyla, ev ortamında bu tasarımları tercih edebilir.

8 – Gösterişli Söz Elbisesi

Evde Söz Kıyafetleri

Söz, nişan ve çeşitli merasimleri daha gösterişli ve ilgi çekici yapabilmek, bu doğrultuda tercih edilebilecek bir elbise ile gerçekleşebilir. Trend söz elbiseleri arasında yer alan ışıltılı ve parlak kumaşlardan üretilen kıyafetler; bugünlerin daha ilgi çekici olmasının sağlamaktadır. Nişan elbiselerinde kullanılan parlak taşlar, daha çarpıcı bir görünüm kazanılmasına olanak sunar.

Evde söz kıyafetleri tesettür 2023 modellerinde de kadınlara çekici bir hava katan ışıltılı kumaşları görmek mümkündür. Uzun abiye tasarımlarında tercih edilen pullar ve parlak taşlar kadınların ilgi odağı olmasını sağlar.

9 – Çiçekli Söz Elbisesi

Özel tasarım çiçekli söz elbiseleri, bu özel günlere daha romantik, sevimli bir hava katacaktır. Beyaz, mavi, mercan ve krem gibi tonlarda tasarlanan çiçekli söz kıyafetleri, genç kadınların tercihleri arasında gösterilmektedir. Çiçekli elbiseler sade aksesuarlarla tamamlanarak, evde gösterişli ve şık bir törende giyilebilir.

Söz merasiminde beyaz renkli şifon elbiselerin üzerinde çeşitli renklerden çiçek detaylarının bulunması, dikkat çekici bir görünüm oluşmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda beyaz ve mavi tonların hakim olduğu evde söz kıyafetleri, istenilen görüntülerin oluşmasına yardımcı olur.

10 – Şifon Söz Elbisesi

Evde Söz Kıyafetleri

Günümüz modasında, evde söz kıyafetleri denildiğinde akla ilk şifon abiyeler gelmektedir. Kadınlar ister tesettür olsun ister açık olsun, şifon söz elbiselerine ayrı bir ilgi duyar. Bu ürünler sürekli olarak kendini yenileyen bir tasarıma sahiptir. Böylelikle tercih edilmeleri daha fazladır.

Şifon söz elbiseleri hem rahat kullanım hem de kırışıklık yapmaması açısından pratik bir kullanıma sahiptir. Evde söz kıyafetleri farklı renklerde de bulunmaktadır. Özellikle şifon elbiselerde açık tonlara sahip olan tasarımlar, daha ilgi çekici olmaktadır.

Evde Söz Elbiseleri Mağazaları

Evde nişan elbisesi arayanlar için birbirinden farklı tasarımların bulunduğu çeşitli mağazalar vardır. Özellikle online ortamda istenilen tarzlarda ve şık detaylara sahip evde söz kıyafetleri bulmak mümkündür.

Markalar tasarladıkları kıyafetleri satışa sunarak, zaman zaman indirimler yapmaktadır. Bu sayede görüp beğenilen bir modelin uygun fiyat seçenekleri ile alınması sağlanır. Ünlü markalara ait söz kıyafetlerine tek bir tıkla sahip olunabilir.

Evde Söz Kıyafetleri Trendyol

Evde Söz Kıyafetleri

Söz nişan elbisesi denildiğinde ilk akla gelen platformlardan bir tanesi Trendyol’dur. Trendyol seçkin markalara ait birbirinden güzel modelleri müşterilerinin beğenisine sunar.

Kısa, uzun, midi boy evde söz kıyafetleri, Trendyol üzerinden kolay bir şekilde bulunabilmektedir. Modern, klasik ve zamansız modayı yansıtan kıyafetler, kadınların en özel günlerine tanıklık etmektedir. Kadınlar dijital ortamdan takip ederek, kendi vücut tiplerine uygun birçok modele kolay bir şekilde ulaşılabilir. Tercih edecekleri ürünleri Trendyol gibi birçok markayı içinde barındıran platformlardan bulabilirler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu