Şal Kombin

2023 Yılında Mor Elbise Üstüne Hangi Renk Şal Gider?

Mor elbise üstüne hangi renk şal gider veya mor elbiseye hangi renk olur sorusu, bir uyum yakalamak isteyenler için sıklıkla merak edilmektedir.

Modası hiç geçmeyen renk mor ve tonları olmaktadır. Hemen hemen her ten rengine oldukça yakışan bu güzel renk ile bir çok farklı renk bir araya gelmektedir. Tabi ki birbirine zıt veya çok karmaşık bir görüntü tercih edilmemektedir.

Tam bir uyum için birbirine zıt olan renkler çokça tercih edilmektedir. Mesela siyah ve beyazın uyumu tam bir klasiklerden olmaktadır.

Mor Elbise Üstüne Hangi Renk Şal Gider?

Mor elbise üstüne hangi renk şal gider sorusunun yanı sıra birkaç önemli detaylar bulunmaktadır. Mor elbise tesettür açısından da tercih edilmektedir. Bu noktada kıyafet üzerinde bulunan veya şal üzerinde bulunan desenler de tam bir uyum açısından büyük önem taşımaktadır. Mor renginin tonu da şal tercihi yaparken önemli olmaktadır.

Tesettür elbise modelleri kategorisinden seçtiğiniz mor elbise üzerine siyah ve şifon gri şal rengi uyumlu olmaktadır. Kullandığınız şalın desensiz ve düz renk olmasına önem göstermeniz gerektiği bilinmektedir.

1- Koyu  Mor Elbise Üstüne Hangi Renk Şal Gider?

mor-elbise-ustune-hangi-renk-sal-gider

Koyu mor elbise üstüne hangi renk şal gider sorusu da merak edilenler arasında olmaktadır. Bu aşamada hangi rengin uyumlu olmasından daha önemlisi ten renginiz olmaktadır. Esmer bir kişinin koyu tonlarda şal kullanımından uzak durması gerektiği bilinmektedir. Koyu mor elbisenin üstüne hangi renk sorusuna ise dore uymaktadır. Ayrıca mor ile siyahın birbirine uyumu son derece beğenilmekte ve tercih edilmektedir.

2- Açık  Mor Elbise Üstüne Hangi Renk Şal Gider?

mor-elbise-ustune-hangi-renk-sal-gider

Açık mor elbise üstüne hangi renk şal gider diye merak edenler için, çoğunlukla koyu tonlarda ki şal modelleri tercih edilmektedir. Çoğu kişinin yaptığı hata ise, elbise ve şal modelinin karışık desenlerde tercih edilmiş olduğu bilinmektedir. Karışık desenler üzerine düz renkte ki şal modelleri tercih edilmektedir. Açık mor renk elbisenin üstüne ise koyu mor, siyah, lame ve sarı tonları tercih edildiği takdirde bir uyum sağlanacağı bilinmektedir.

3- Lila Elbise Üzerine Hangi Renk Şal Gider?

mor-elbise-ustune-hangi-renk-sal-gider

Lila, kozmetik, tekstil, mobilya ve daha bir çok alanda son dönemlerde popüler bir renk olmaktadır. Bu renk ile uyumu yakalamak kolay olmaktadır. Lila elbise üzerine şal rengi olarak mürdüm, mor, siyah, krem ve beyaz renkte ki şal tercihi ile muhteşem kombinler yapabilirsiniz.

4- Mürdüm Elbise Üzerine Hangi Renk Şal Gider?

mor-elbise-ustune-hangi-renk-sal-gider
Mor Elbise Üstüne Hangi Renk Şal Gider

Mürdüm, modası geçmeyen bir renk olmaktadır. Her alanda sıklıkla tercih edilen bu renk oldukça beğenilmektedir. Mürdüm rengindeki elbise modellerine en çok yakışan renkler ise şunlardır;

– Somon rengi

– Vizon rengi

– Bej rengi

– Gümüş rengi

– Ekru

Bu renklerde şal tercih edebilirsiniz. Ancak elbise desenli ise şalın desensiz ve düz renk olması gerektiği bilinmektedir.

Eflatun Elbise Üzerine Hangi Renk Şal Gider?

mor-elbise-ustune-hangi-renk-sal-gider

 

Eflatun morun en güzel tonlarından birisi olmaktadır. Mor elbise üstüne hangi renk şal gider sorusundan sonra kişiler eflatun rengi için de cevap aramaktadır.  Bu rengin açık tonlarda veya koyu tonlarda olması da şal rengi seçiminizde önemli olmaktadır. Açık lila için koyu tonlarda şal tercih edebilirsiniz, koyu lila için ise açık tonlarda bir şal rengi kullanabilirsiniz. Kısacası efaltun rengini mor elbiseye kolayca uyarlayabilirsiniz.

Desensiz bir elbise ise karışık desenlerde bir şal tercih edebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz elbisenin kumaşından ve renginden bir şal olması da uyumlu olmaktadır.

Mor ile Uyumlu Olan Renkler Hangileridir?

Mor elbise üstüne hangi renk şal gider sorusundan sonra en merak edilenler arasında mor ile hangi renklerin uyumlu olduğudur. Mor renginin zıt rengi sarı olduğundan dolayı ilk tercihlerden olmaktadır. Ayrıca mor ve tonları ile birlikte pembe renginin de uyumlu olduğu bilinmektedir.

mor-elbise-ustune-hangi-renk-sal-gider

 

En önemli detay ise desenleri olmaktadır. Parlak ve canlı renkleri bir arada kullanmak avangart ve rüküş olarak bilinmektedir. Mor hangi renklerle uyumludur diye bakıldığında uyumlu olan bir çok renk bulunmaktadır. Bunlar;

– Pudra

– Kahverengi

– Siyah

– Yeşil

– Gri

– Hardal sarısı

– Beyaz

– Mavi

– Bej

– Yağ yeşili

– Zümrüt yeşili

– Bordo

Tüm bu renkler ile mor ile uyumlu renklerdir. Ayrıca bu renk uyumu ile yapılan elbise kombinlerinde son derece şık bir görünüm elde edildiği bilinmektedir. Mor abiye veya mor elbisenin üzerine şal rengi olarak bu renkler seçilebilir.

İlginizi Çekebilir: 3 Farklı Siyah Elbisenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu