Alışveriş

IKEA Yatak Koltuklu Model Satışları Devam Ediyor mu? Nerede Var?

IKEA Yatak Koltuklu Model Satışları Nasıl Takip Edilir?

IKEA yatak koltuklu tasarımlar; keyifli vakit geçirmek, bir şeyler izlemek ve kitap okumak gibi durumlar için tasarlanmıştır. Halen farklı modellerde IKEA yatak koltuklu satışı yapılmaktadır.

Oturma odaları için tercih edilen bu ürünler, konfor alanları açısından oldukça avantajlıdır. Özellikle kolay bir şekilde taşınabilmelerinin yanı sıra tercih eden kişilere konforlu bir uyku alanını sunar. Bu özellikleri ise, ürünlerin tercih edilmelerini kolaylaştırmaktadır.

IKEA Hem Yatak Hem Koltuk Modelleri Nelerdir?

ikea-yatak-koltuklu
ikea-yatak-koltuklu

Görsel açıdan bir koltuk görünümü sunan IKEA yatak koltuklu modeller, yatak olarak da kullanılmaktadır. Tam bir görsel şölen ve konfor oluşturan bu ürünler, istenilenin elde edilmesi konusunda oldukça etkilidir.

Ev sahipleri için IKEA yatak koltuklu tasarımlar dizi ve film izlemek için keyifli bir alanı ifade eder. Ayrıca misafirler için ise konforlu bir yatak imkanını sunarak, kolay bir kullanım sağlar. Genellikle bu ürünler pratik bir şekilde açılıp kapanabilmektedir. Böylelikle arzu edilen konforlu bir yatağın oluşmasını sağlamaktadır.

IKEA yataklı koltuklar farklı model ve tasarımlarda bulunmaktadır. Böylelikle hemen hemen her dekorasyona uyum sağlayacak ürünlerin bulunması sağlanmaktadır. İşte, markanın en çok tercih edilen yataklı koltuk modelleri;

1 – İkea 2’li Yataklı Koltuk Modelleri

2’li yataklı kanepe modelleri hızlı ve kolay bir şekilde geniş bir yatağa dönüşmektedir. İki kişilik IKEA yatak koltuklu tasarımlar, sıkı bir kumaştan üretilmektedir. Böylelikle oturmak ve uyumak keyifli hale gelmektedir. Severek tercih edilen bu ürünlerin özellikleri şu şekildedir;

  • Kanepe kılıfı kolay bir şekilde çıkarılarak yıkanabilmektedir.
  • Hem oturma hem de uyku için rahat bir kullanım sunmaktadır.
  • Pratik bir şekilde iki kişilik geniş bir yatağa dönüştürülmektedir.
  • Koltuk çok hafif bir yapıdadır. Böylelikle koltuğun kaldırılması ve taşınması da kolay bir şekilde gerçekleşmektedir.

2 – IKEA Yatak Koltuklu 3’lü Modeller

ikea-yatak-koltuklu

IKEA yatak koltuklu tasarımlarda öne çıkan bir diğer model ise üçlü ürünlerdir. Genellikle bu ürünlerde bir tıklama mekanizması bulunmaktadır. Böylelikle koltuklar kolay bir şekilde yatağa dönüştürülmektedir. Ayrıca koltukların alt kısmında saklama alanı bulunur.

Farklı renk, beden ve görünümlerde bulunan Ikea 3’lü yataklı koltuk modelleri; klik-klak mekanizması sayesinde hızlı bir şekilde geniş bir yatağa dönüşmektedir. Farklı yatak ve kılıflar arasında seçim yaparak, siz de istediğiniz bir yatağa sahip olabilirsiniz. Firmanın en çok sevilen ve tercih edilen üçlü yataklı koltuk modelleri şu şekildedir;

IKEA 3’lü Yataklı Koltuk Modelleri

NYHAMN 3’lü yataklı kanepe FRIHETEN üçlü yataklı kanepe
ALVDALEN üçlü yataklı kanepe Bazalı yataklı köşe kanepe
APPLARYD kanepe ve uzanma koltuğu SÖDERHAMN 3’lü kanepe

3 – IKEA Yataklı Divan Tasarımları

Divan şeklinde bulunan IKEA yatak koltuklu birçok tasarım bulunmaktadır. Özellikle bu ürünler çift kişilik bir yatak, tek kişilik yatak, bir kanepe veya saklama alanı gibi birçok modeli içinde saklamaktadır. Dar bir alana sahipseniz, bu tasarımlar sizin için oldukça ideal olmaktadır.

HEMNES IKEA yatak koltuklu divanlar diğer mobilyalar ile de muazzam bir uyuma sahiptir. Bu modeller özellikle acil bir şekilde misafir ağırlamak zorunda kalan kişiler için hızlı ve kolay bir şekilde yatağa dönüştürülmektedir. Yataklı divanları ister geniş bir yatak olarak ister ise uzanma koltuğu olarak kullanabilirsiniz.

IKEA Yatak Koltuklu Model Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

ikea-yatak-koltuklu

IKEA yatak koltuklu modellerin seçiminde, farklı tasarımlar dikkat çekmektedir. Özellikle bu ürünleri seçerken mutlaka alanınıza uyumlu olmasına ve hangi materyalden üretildiğine dikkat etmeniz gerekir. Böylelikle size hitap eden ve alanınızı iyi değerlendirmenizi sağlayan bir mobilyaya sahip olabilirsiniz.

Unutulmaması gereken günün her saatinde ihtiyaçları karşılayacak olan bir koltuk veya yatağın doğru bir şekilde seçilmesidir. Bu noktada IKEA yatak koltuklu seçimlerde hangi kriterlere dikkat etmelisiniz? İşte, tüm detaylar;

  • Kaliteli iskeletten üretildiğine ve ürünün dayanıklı olup olmadığını dikkat edilmelidir.
  • Vücuda doğru desteği sağlayan bir minderin olup olmadığına bakılmalıdır.
  • Yataklı koltukların istenilen kadar geniş bir alan sunduğuna bakılmalıdır. Özellikle iki kişilik veya üç kişilik bir uyku alanının varlığı araştırılmalıdır.
  • Hem koltuk olarak hem de yatak olarak rahat bir kullanım sunup sunmadığına bakılmalıdır. Her formda rahat olarak kullanılan mobilyalar tercih edilmelidir.
  • Son olarak pratik ve kolay bir kullanım sunması gerekmektedir. Mobilyanın kolay bir şekilde taşınabilmesi de, ayrıca dikkat edilmesi gereken noktalar arasındadır.

IKEA Yataklı Koltuk Fiyatları Nasıldır?

ikea-yatak-koltuklu

IKEA yataklı kanepe fiyatları boyutları, tasarım özellikleri ve üretildikleri materyal göre farklılık göstermektedir. İkea 3’lü koltuk fiyatları, tekli ve ikili koltuk fiyatları birbirinden ayrılmaktadır. Özellikle tekli yataklı koltuklar daha uygun fiyatlar üzerinden satışa sunulur.

İkili olarak satışa sunulan yataklı kanepe modelleri de, oldukça uygun ve ekonomik fiyatlarda müşterilerle buluşmaktadır. Bazalı IKEA yatak koltuklu modeller ve üçlü yataklı kanepeler, daha fazla fiyatlardan satışa sunulur. Ancak özellikleri ve kullanım detayları dikkate alındığında, oldukça avantajlı ürünler oldukları söylenebilir.

Marka zaman zaman birçok üründe indirim uygulamaktadır. Böylelikle en sevilen ve tercih edilen ürünlerin daha uygun ve cazip fiyatlardan satışa sunulması sağlanmaktadır. Firmayı takip ederek, uygun fiyatlar üzerinden yataklı koltuk alımı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca daha fazla seçenek içinde firmayı ziyaret edebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Kullanım yönünden oldukça avantajlı olan IKEA yatak koltuklu tasarımlarda birçok model bulunmaktadır. IKEA yatak koltuklu ürünler tekli, ikili ve üçlü olarak satışa sunulmasının yanı sıra bazalı olarak da tercih edilmektedir. Yataklı kanepeler ile ilgili en sık sorulan sorular şu şekildedir;

1 – IKEA Hemnes Yatak İçinde mi?

IKEA yatak koltuklu divan modellerinde karyola latası ürüne dahil edilmektedir. IKEA HEMNES serisinde çeşitli özellikleri ve tasarımları bulunan yataklı divanlar bulunmaktadır. Divanlar tek kişilik olarak kullanılmamalıdır. Sadece baza dışarı çekildiğinde IKEA yatak koltuklu divanlar çift kişilik olarak kullanılma uygundur. IKEA yatak koltuklu divanlar, açıldıklarında geniş bir yatağa dönüşmektedir.

2 – En Rahat Kanepe Hangisi?

Rahat bir kanepe denildiğinde genellikle farklı kumaş türleri akla gelmektedir. En çok tercih edilen kanepe kumaşlarında kadife, deri ve mikrofiber kumaşlar yer almaktadır. IKEA yatak koltuklu tasarımlar farklı kumaş dokuları ile üretilmekte ve oldukça rahat bir kullanım sunmaktadır.

Firmanın yataklı kanepeleri ve divanları hemen hemen her dekorasyona uyum sağlamaktadır. Özellikle dar alanların en iyi şekilde değerlendirilmesinde etkilidirler.

3 – Divan Yatak Nedir?

Divan bir duvara birleştirilerek kullanılan ve geniş bir oturma alanı sunan üstü minderli veya yastıklı mobilyalardır. Genellikle yatak olarak da işlevsel bir kullanım sunar. IKEA yatak koltuklu modellerin yanı sıra yataklı divanlarda, en çok tercih edilen mobilyalar arasında yer almaktadır.

Özellikle bu modellerin dar alanları daha kullanışlı hâle getirmesi, tercih edilmeleri üzerinde etkilidir. IKEA yataklı divan modellerinde, birçok seçenek bulunmaktadır.

4 – Hangi Yataklı Kanepe Daha İyi?

Hangi kanepenin daha iyi olduğuna, kullanan kişiler karar vermektedir. Özellikle kişilerin uyuma esnasında sert veya yumuşak yatak seçeneklerini tercih etmesi muhtemeldir. Genellikle yatak sertliği 1 ile 10 arasında derecelendirilir. Bu noktada 1 en yumuşak, 10 ise en sert yatağı ifade eder. Rahatlık kavramı ise kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu