Şal Kombin

İş Kadınlarına Özel Kumaş Pantolon Kombinleri!

Kumaş pantolon kombinleri kadın modasının vazgeçilmez kombinlerindedir. Kolay kombinlenebilirliği ve şıklığı kumaş pantolonların kullanımını arttıran iki unsurdur. Her sezonda karşılaşılan kumaş pantolon kombinleri ve kumaş pantolon modelleri iş hayatındaki kadınların da gözdesidir.

İş Hayatına Uygun Şık Kumaş Pantolon Kombinleri!

İş hayatı veya kurumsallık, resmiyet gerektiren ortamlardır. Bu ortamlarda her gün sayısız kişiyle etkileşim kurmak gerekmektedir. Bu kadar resmi bir ortamda çalışan kadınlar, kumaş pantolon kombinleri oluşturarak şık bir görünüm yakalamaktadır.

Peki, her gün sıradan kumaş pantolon kombinleri yapmaktan sıkıldınız mı? Buyrun dört mevsimde veya gece- gündüz ayırt etmeden oluşturulabilecek kombin önerilerini inceleyiniz! Kurumsal iş hayatında basit ama etkili adımlarla ve bir kumaş pantolonla harikalar yaratabilirsiniz.

1 – Siyah Kumaş Pantolon Kombinleri Kadın Modasına Nasıl Uyarlanır?

Kumaş pantolon kombinleri içinden siyah pantolonla yapılan kombinler birkaç adım daha öndedir. Siyahın asilliği ve her renkle bütünleşebilmesi, kumaş pantolonun değerini neredeyse on kat arttırmaktadır.

kumas-pantolon-kombinleriKurumsal iş hayatındaki kadınlar siyah kumaş pantolonu genellikle gömlek veya bluzla kombinlemektedir. Şahane bir kombin modeli oluşturan bu iki parçada renklerle ve desenlerle şıklık sağlanabilmektedir. Kumaş pantolonu bol paça olarak da tercih edebilirsiniz.

Siyaha uyumlu renkteki gömlekler sizlere canlılık da katacaktır. Turuncu bir gömlek ve siyah kumaş pantolon kombinleri o günkü ruh halinizi arttırmaya yetecektir. Siyah bir kumaş pantolonunuz varsa dilediğiniz rengi denemekten çekinmeyin, bu sayede kendize ait  bir stili yansıtabilirsiniz.

2 – Kumaş Pantolon Kombinleri Spor Kullanımda Nasıl Oluşturulmalı?

İş yaşamında sportif takılmak konfor açısından sıklıkla tercih edilmektedir. Yoğun iş temposunda hem kumaş pantolon kombinleri oluşturup hem de konforunuzu sağlayabilirsiniz. Spor kombin oluşturmada sizlere sweatshirtler veya tshirtler destek olmaktadır.

Yaz günlerinde kumaş pantolonun üzerine giyilecek basic veya desenli bir tshirt, başlı başlına bir kombini oluşturmaktadır. İş ortamına uygun bir tshirt, kumaş pantolona yakışacaktır. Kumaş pantolon ve tshirt uyumsuz iki parça gibi görünse de bütünleştiğinde son derece harikadır.

Sportif kumaş pantolon kombinleri elbette düz taban babet, ufak topuklu babet veya spor ayakkabılarla oluşturulmaktadır. Tshirt rengine uygun ayakkabı kombin bütünlüğünü büyük oranda sağlayarak, kurumsal ortamda bile ne kadar şık olduğunuzu gösterecektir.

3 – Kumaş Pantolon Kombin Kış Günlerinde Nelerle Tercih Edilebilir?

Dört mevsimde rahatça kullanılan kumaş pantolonlar kış günlerinde de kullanılabilmektedir. Sert geçen kış günlerinde kumaş pantolon, yapısı gereği sizleri üşütmeyecektir. Bundan dolayı da üst giyim kışa uygun seçildiğinde üşütmeyen, şık kumaş pantolon kombinleri elde edilmiş olunacaktır.

kumas-pantolon-kombinleri
Kumaş Pantolon Kombinleri

Terletmeyen ve sıcak tutan kumaştan elde edilen sweatshirtler kurumsal yaşama da uygun kıyafetlerdir. İş ortamına uygun bu kazaklar renk ve model farklılığı göstermektedir. Kapüşonsuz modeller kurumsal iş ortamında daha öncelikli kullanıma sahiptir.

Kumaş pantolon kombinleri kış günlerinde kazak, gömlek ve pantolonla da oluşturulabilmektedir. Kazağın altına bir gömlek giyilerek oluşturulan bu kombin sade şıklık sağlayacaktır. Böyle bir kombinde uzun çizmeler veya kısa botlar mükemmel kış zarafetini ortaya koyacaktır.

4 – Düğün için Kumaş Pantolon Kombinleri İş Hayatında Hangi Durumlarda Tercih Edilebilir?

İş hayatında da düğün için oluşturulan kumaş pantolon kombinleri uygulamanız gereken durumlar olabilmektedir. Kurumsal bir iş eğlencesi veya iş arkadaşınızın düğünü, doğum günü gibi olaylarda bu kombinler sizlere yardımcı olacaktır.

Böyle olaylarda kumaş pantolon kullanmak istiyorsanız pul payetli, dantelli veya fırfırlı bluzlardan faydalanabilirsiniz. Topuklu ayakkabılarda da alışılmışın dışına geçerek, özel günde kumaş pantolon kullanabilirsiniz.

Kumaş Pantolon Kombinleri Aksesuarlarla Nasıl Desteklenir?

Kumaş pantolon kombini yaptınız ancak bu kombini taçlandırmak mı istiyorsunuz? Bunu aksesuar yardımıyla basitçe yapabilirsiniz. Aksesuarlar bir kombini zirveye taşıyabilmektedir. Ufak ama etkisi büyük olan birkaç aksesuarla kombinler şu şekilde doruklara çıkartılabilir:

1 – Kolyeler

kumas-pantolon-kombinleriÖzellikle gömlek veya kazak giyildiğinde kolyeler en önemli aksesuarlar arasına girmektedir. Yaka tipine uyum sağlayan kolyeler, kombin rengine göre seçilirse bütünlük sağlanmış olur. Saçınızı açık bıraktığınız günlerde uzun veya kısa kolyelerden yararlanabilirsiniz.

2 – Yüzükler

Yüzük modelleri parmaklara dikkat çektiren küçük, etkili halkalardır. Kombinlerinizi oluşturduğunuz zaman eklem yüzüğü takmak, ellerinizi hoş gösterecektir. Güzel bir oje rengi seçilmiş ellerde yüzükler muhakkak çok şık duracaktır.

3 – Küpeler

Saçlarınızı at kuyruğu veya topuz yaptığınızda küpelerin desteğini alabilirsiniz. Genellikle bağlı saçlarda sallantılı küpeler hoş görüntüler sunmaktadır. Kulağa uygun zincirli veya halka küpeler de kumaş pantolon kombinleri asaletine yakışacaktır.

4 – Fularlar

kumas-pantolon-kombinleriBoyun atkısı olarak adlandırılan fular, boyun bölgesine bağlanan fular şallardır. Fular şal modelleri, değişik bağlanma stillerine sahiptir. Saçınızın bağlı olduğu günlerde fular bağladığınızda, tüm dikkatleri boyun ve saç bölgenizde yoğunlaştırmış olursunuz. Birkaç saniyede bağlanan fularlarla cıvıl cıvıl görüntüler sunmaya hazırlıklı olun!

Kumaş Pantolon Kombin Erkek Kategorisinde Nasıl Oluşturulmalı?

Kumaş pantolon erkeklerin de pantolonlarda en sık tercih ettiği modeldir. Kurumsal hayattaki erkekler de kumaş pantolon kombinleri sayesinde hem şık hem de standarta uygun olabilmektedir. Erkeklerin oluşturabileceği kumaş pantolon kombini kısaca şöyledir:

1 – Siyah Kumaş ve Beyaz Gömlek Şıklığı!

Siyah kumaş ve beyaz gömlek erkeklerin her zaman oluşturduğu öncü kombindir. Kumaş pantolonun rahatlığı ve beyaz gömleğin resmiyeti iş hayatında en iyi ikilidir. Erkekler bu kombinde gömlek renginde açık mavi, lacivert veya gri renk değişikliği yapabilmektedir.

Gömleğin rengini değiştirmek ve ortama uygun ayakkabı seçimi bir erkeğin kombininin tamamını oluşturmaktadır. Aksesuar olarak saat takıldığında iş ortamında havalı görüntüler sergileyebilirsiniz.

2 – Kışın Kumaş Pantolon Kombinleri Erkek Modasında Nasıldır?

Erkekler için kumaş pantolonlarla oluşturulan kışlık kombinlerde yün hırkalar, ceketler ve kabanlar görülmektedir. Kumaş pantolon üzerine gömlek, gömleğin üzerine hırka giydiğinizde sıcacık kalabilirsiniz.

kumas-pantolon-kombinleriGömlek, ceket ve kumaş pantolonda parçalı kombin olarak kış günlerinde uygulanabilmektedir. Ceketle yakışan kumaş pantolon toplantı veya görüşme gibi durumlarda kombin ihtiyacınızı karşılamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu