Moda Haberleri

Microblading Nedir 15 Dakikada Nasıl Yapılır? 

Microblading Kaş Uygulaması Nasıl Yapılır?

Microblading nedir sorusu, kalıcı kaş makyajı ile ilgili en çok merak edilen konulardan biridir. Microblading, diğer bilinen adı ile kaş kontürü, dövme yöntemi ile kaşlara yapılan bir tür kalıcı kaş makyajı uygulamasıdır. Eğer oldukça şekilsiz,  rahatsızlık verevek derecede ince ve aynı zamanda boşluklu bir kaş görünümüne sahipseniz, microblading kaşlar sizin için âdeta kurtarıcı olabilir.

Microblading Kaş Uygulaması Nasıl Yapılır?

Microblading kaş kontürü uygulaması olarak da bilinen işlem, seyrek, ince ve fazlası ile boşlukları olan kaşlara, microblading cihazı ile kıl tekniği kullanılarak dövme yapılır. İlk etapta yüzün ölçüleri alınarak kaşın başlangıç, bitiş ve kavis noktaları detaylı şekilde belirlenir. Uyuşturucu etkisi olan bir krem yardımı ile acının en  aza indirgenmesi hedeflenmektedir.

microblading-nedir

Daha sonrasında cilt ve saç rengi ile uyum sağlayacak bir renk seçilerek, microblading cihazı ile kıl tekniği uygulanarak kaşa şekil verilir. Dövme cihazına benzeyen bir alet ile yapılan bu hassas uygulama, her ne kadar kaş dövmesi olarak anılsa da, aslında normal dövmeden daha değişik özelliklere sahiptir.

Öncelikle microblading yaptıran kişi, dövme kadar bir acı hissetmez. Microblading uygulamasının dövmeden bir önemli farkı ise; dövmeye nazaran cildin daha üst katmanına uygulanıyor olmasıdır. Microblading yapılır iken, kıl tekniği kullanılmaktadır. Öncelikle bir kaş tasarımı çıkartılır. Kaş kılı görünümleri taklit edilerek doğal kaş görünümünü yakalamak hedeflenmektedir. Genellikle kadınlara uygulanan bir işlem olsa da seyrek kaşlı erkek için de uygun bir işlemdir. Bu işlemde cilt ısıtıcı kullanılmamaktadır.

1 – Microblading Yaptırmanın Avantajları

Microblading yaptıranlar, genel olarak seyrek, ince ve boşlukları olan kaşlara sahip kişilerdir. Sürekli biçimde kaş makyajı yapmaya gerek kalmadan, kalıcı makyaj uygulaması yaptırmak oldukça pratik olabilir. Özellikle yüzün oranları ölçülüp göz önüne alınarak çizilen doğru kaş kontürü ve doğal microblading kıl tekniği ile şekillendirilen kaşlar son derece güzel ve modern görünmektedir. Özellikle profesyonel makyaj uygulamalarından hoşlananlar için en doğru tercihlerden bir tanesidir.

microblading-nedir

2 –  Microblading Kaş Uygulaması Ne Kadar Süre Dayanır?

Her ne kadar microblading kalıcı kaş uygulaması olarak bilinse de zaman aşımına uğrayarak kalıcılığı azalır. 1 ile 3 yıl kadar kalıcı olan bu uygulama, bir süre sonra rengini ve aynı zamanda yoğunluğunu kaybetmeye başlar. Bu yüzden zaman zaman rötüş işlemleri yaptırmak gerekebilir.

3 – Kimler Microblading Yaptırabilir?

Microblading uygulaması herkes için uygun olan bir işlemdir. Eğer seyrek, ince ve fazlasıyla boşlukları olan bir kaş şekline sahip iseniz, ifadenizi daha güçlü bir hale getirebilmek adına microblading kaş uygulamasını tercih edebilirsiniz. Ancak hassas ve alerjik bir cilde sahipseniz, mutlaka bir uzmana danışmalı ve onun önerileri çerçevesinde bir karar vermelisiniz.

microblading-nedir

4 – Microblading Uygulamasında İyileşme Süreci Nasıldır?

Microblading hakkında sorulan soruların önemli bir kısmı ise ne kadar sürede iyileştiği ile alakalıdır. Microblading işleminin iyileşme süreci tıpkı dövme gibi 1-2 hafta arasında değişkenlik gösterir. Microblading işleminden sonra 3-5 gün kadar su değdirmemek gerekir. İyileşmesini hızlandıracak olan kremleri düzenli olarak uygulamak da, microblading işleminin daha çabuk iyileşmesini sağlamaktadır. Ayrıca bu dönemde cildi güneşten korunmak oldukça önemli bir detaydır.  Böylelikle uygulanan boya renginin daha uzun süre kalmasını sağlayabilir, solmasının önüne geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: En Güzel 5 Pull and Bear Salopet Modeli

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu