Moda Haberleri
Trend

Renkli Tül Perde Modelleri ile Evinize Şıklık Katın!

Renkli tül perde modelleri yeni tip evlerde oldukça sık tercih edilmektedir. Güncel ev modasını takip eden kişiler evlerinde daha şık bir görüntü elde etmek için bu yönteme başvurmaktadırlar. Tül perdelerinizi renkli seçerek ev eşyalarınızla güzel bir ahenk yakalama fırsatını elde edebilirsiniz.

Tül perdelerinin renkli tercih edilmesinin farklı bir nedeni ise duvar renkleriyle uyum yakalamaktır. Doğru renkte perde seçimi ile uyum yakalamanın dışında zıt renklerle de ortamda bir patlama yapabilirsiniz. Her zevke uygun renkli perdelerle evinizin ambiyansını baştan yaratabilirsiniz.

renkli-tul-perde-bone-burada

1- Renkli Tül Perde Nerelerde Kullanılır?

Tül perdeler bilindiği üzere yaşam alanlarınızın olmazsa olmazıdır. Tül kullanımı gündüz evinizi aydınlık kılarken aynı zamanda mahremiyetinizi gizlemek için mutlaka gereklidir. Tül perdeler evinizin her alanında kullanıma uygundur. Fakat renkli tür perde konusunda insanlar biraz tereddüt içerisindedir.

Renkli tül perdelerin her ortamda kullanılama uygun olmadığı gibi yanılgılar mevcuttur. Kişinin isteği ve zevkline bağlı olarak evinizde; çocuk odası, yatak odası, oturma odası ve genç odası tül perde olmak üzere her alanda kullanıma uygundur. Renkli perdeleri yorumlama gücünüze bağlı olarak her alanda gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

2- Tül Perdelerde Hangi Renk Skalaları Mevcuttur?

Renkli perdeleri belli bir renk skalasına sokmak hata olacaktır. Firmalar tarafından istediğiniz her renk ve tonları kolayca üretilebilmektedir. Renkli tül perde seçiminde dilediğiniz rengi belirtmeniz yeterli olacaktır. Tül perdelerde renk seçerken ana renk tercih etmediğiniz taktirde şirketler size bu konuda da yardımcı olacaktır.

Tül perdeniz için renk tonajını belirlemekle işe başlayabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse pembe tül perde istiyorsunuz fakat standart pembenin odanıza tam anlamıyla uyum sağlamadığını fark ettiniz. Tül renk seçiminde toz pembe istiyorum diyerek tonlarından da renk seçenekleri belirleme imkânına sahipsiniz. Bu anlamda istediğiniz ortamda kolayca tam uyum sağlama olanağına erişebilirsiniz.

renkli-tul-perde-bone-burada

3- Renkli Tül Perde Türleri Nelerdir?

Renkli tül perde satın almak isteyenlerin dikkat edeceği farklı bir nokta ise türleridir. Perdeler içerisinde dikim şekilleri ve kullanılan malzeme özelliklerine göre gruplara ayrılırlar. Seçeceğiniz türü belirlerken nelerden hoşlandığınızı bilmeniz kolay tercih yapmanıza zemin hazırlayacaktır.

Renkli perde sipariş etmek istiyor fakat türlerini bilmiyorsanız bazı tül perde modelleri şunlardır;

  • Renkli düz tül perde
  • Güncel degrade geçişli tül perde
  • Renkli grek tül perde
  • Kısa kesim tül perde petek
  • Kumaş keten tül perde
  • El örme tül perde
  • Tercihinize göre seyrek pile ya da sık pile tül perde olmak üzere oldukça fazla tür seçeneği bulunmaktadır.

A- Renkli Desenli Tül Perde

Renkli desenli tür perde kullanımı daha çok genç ve çocuk odalarında tercih edilmektedir. Çocuk odası mobilyaları genelde bazı çizgi film karakterlerine ait ürünler ile donatılmaktadır. Perdelerinizde de bu desenlere yer vererek ortam bütünlüğünü sağlamak hedef alınır.

Desenli renkli tül perde seçimindeki ana neden ortamda canlılığı arttırmaktır. Bu nedenle sıklıkla çocuk odalarında tercih edilse de bura ile ilişkilendirmek çok doğru olmayacaktır. Desenli perdeler farklı içerik ve modeller belirlemeniz durumunda yaşam alanınızdaki tüm noktalarda kullanıma uygundur.

renkli-tul-perde-bone-burada

B- Renkli Geçişli Tül Perde

Renkli perde seçeneklerinde tek bir renkte sınırlı kalmak istemeyenler için renkli geçişli tül perde yılın icadı niteliğindedir. Tül perdenizde yukarıdan aşağıya ya da soldan sağa olmak üzere farklı renklerle yorumlayabilirsiniz. Renk geçişleri ufak kırılmalarla olup tatlı bir görüntü sunması tercih edilirliğini arttırmaktadır.

C- Degrade Tül Perde

Degrade tül perde kendinden desen anlamına gelmektedir. Sağa ve sola toplanarak kullanılan tül seçeneği evinize zengin bir görüntü sunar. Sabit bir rengi olmayan degrade modeli farklı kombinasyonlarda rahatça kullanılabilmektedir. Tül perdenin önemli bir özelliği ise duvarınızda tam kaplama yaptığı için ışıktan tam koruma sağlar.

D- Hazır Renkli Tül Perde

Renkli tül perde seçiminizde evinize yakışacak rengin hangisi olduğuna karar vermekte zorlanıyor musunuz? Hazır renkli tül perde modelleri tam size göre! Önceden oluşturulmuş renk ve modelleri yerinde görerek size en uygun olanı belirleyin ve hemen satın alın. Hazır tül perdelerin sizin için en büyük avantajı ise dikim süresini beklemeden direkt sahip olma imkânını elde edebilirsiniz.

tul-perde-modelleri

4- Renkli Tül Perde Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Renkli tül perde alırken bazı kriterlere dikkat edilmediği taktirde alışverişten mutsuz ayrılabilirsiniz. Tül perde siparişlerinizde dikkat edeceğiniz ilk nokta tercih ettiğiniz rengin evinizde sağladığı uyumdur. Perdenin rengi ne kadar hoşunuza gitse de yaşam alanınızla uyuşmadığı taktirde sürekli göze batacak ve sizi rahatsız edecektir.

Renkli perde kararınızda önemli olan bir diğer aşama ise malzeme kalitesidir. Tül perdenizin belli bir süre kullanımı ardından ya da yıkama sonrasında renk kaybına uğraması paranızın boşa gitmesi anlamına gelir. Bu nedenle satın alma işlemi yapılmadan önce firmadan konu hakkında bilgi alınması gerekmektedir.

5- Renkli Tül Perde Fiyatları Ne Kadar?

Klasik beyaz tül perdelerden sizde sıkılmadınız mı? Renkli tül perde fiyatlarının yüksek olacağı düşüncesini bir kenara bırakın! Alışıla gelmiş klasik perde fiyatına renkli perdelere sahip olabilirsiniz. Perdelerde renk seçeneğinin değişmesi ekstra ücretlendirmeyle yapılmamaktadır.

Renkli perdelerde fiyatlandırma yapılırken kullanılan malzeme kalitesi ve tülün metrekare cinsinden miktarı belirleyici unsurdur. Perde yaptırmak istediğiniz alanın büyüklüğünü ölçerek Perde Outlet firmasından en uygun fiyatlı perdelere anında sahip olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Kapıda Ödemeli Giyim Siteleri için 5 Güvenilir Site

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu