Moda Haberleri

Yaz Renkleri Belli Oldu! 2022 Yaz Modasında Bu Renklere Yer Verin

2022 Yaz Modası Renkleri Neler?

Yaz renkleri her moda sezonunda olduğu gibi bu sene de belirlendi. Bahsedilen bu renkleri bu yaz hatta sonbahar dönemine doğru da sık sık görüleceği düşünülüyor. Moda söz konusu olduğunda renklerden bahsetmemek olmaz. Her sezona özel olarak belirlenen renkler ise modaya yön vermenin dışında dekorasyon gibi farklı alanlarda da etkisini sürdürüyor. İşte yaz için belirtilen renkler!

Döneme Damga Vuracak ve Sık Göreceğiniz Yaz Renkleri!

yaz-renkleri
Yaz Renkleri

Moda dünyasında sözü geçen kişiler yani tasarımcılar tarafından ön görülerek oluşturulan moda haftalarında sık sık kullanılmaktadır. Giyim parçalarında büyük ya da küçük parçalarda kullanılan renklendirmelerin etkisi her sezonda olduğu gibi bu sezonda da oldukça etkili olacaktır.

Yaz rengi arasında görülen ve sık sık da görülecek olanlar şu şekildedir:

  • Sakız rengi (pembenin tatlı bir tonu)
  • Patlamış mısır rengi (neon sarı gibi)
  • Süper sonik (mavinin bir tonu)
  • Çağlayan (su yeşilini andıran bir ton)
  • Mercan gülü (turuncu ve kırmızı arasında) bulunmaktadır.

Yaz Renkleri Hangi Alanlarda Nasıl Kullanılabilir?

yaz-renkleri

Yaz renkleri öğrenip birkaç parça alma gibi hedefiniz varsa dikkat etmeniz gereken birkaç konu bulunabilir. Söz konusu bu renkler olduğunda tek ve büyük parça almanız şart değildir. Elbette bir bluz, gömlek ya da pantolon almanız çarpıcı olmanızı sağlar. Fakat gözlük ve aksesuarlar ile de bütünlük oluşturabilirsiniz.

Bunun dışında bahsedilen bu renkleri giyim ile sınırlı tutmanız gerekmez. Dekorasyon modası da söz konusu olan konuların başında yer alır. Dekorasyon modası adına yapmanız gereken ise yine bahsedilen bu renkleri evinizde, ofisinizde yer vermek olacaktır. Ufak ufak renkleri ön plana çıkaracak eşyalar ihtiyacınızı karşılayacaktır.

İlginizi Çekebilir: 3. Sezonda Doya Doya Moda Serdar Uzuntaş Kimdir?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu