Moda Haberleri

Tasarım 2023 Tesettür Yağmurluk Pardösü Modelleri Hangileri?

Birbirinden Güzel Tesettür Yağmurluk Modelleri!

Tesettür yağmurluk, yağışlı havalarda vücudunuzun koruması için ve ıslanmaması için giydiğiniz su geçirmez dış giyim ürünüdür. Tesettürlü kullanıcılar için yağmurluk modelleri, farklı özel kalıp ve renk çeşitleriyle tasarlanmıştır. Yağmurluklar astarlı, astarsız, cepli, kemerli ve kapüşonlu gibi çok farklı detaylar ile üretilmiştir. Yağmurluk, yağışlı havalarda kurtarıcı ve çok tercih edilen parça olacaktır.

2023 Tesettür Yağmurluk Modelleri Nelerdir?

Tesettür yağmurluk modelleri, farklı vücut tiplerine ve farklı tarzlara özel olarak tasarlanmıştır. Yağmurluk modellerini sıralayacak olursak; uzun yağmurluklar, yağmurluk ceketler, şeffaf yağmurluklar ve kapüşonlu yağmurluklar seçenekleri ile karşılaşılmaktadır. Tesettürlü bayanlar için, uzun yağmurluk modelini rahatlıkla pantolonlarınızın üzerinde dış giyim parçası olarak kullanabilirsiniz. Tesettürlü bayan kullanıcıları çoğunlukla diz altı uzunluğunda yağmurluklar tercih etmektedirler.

1- Tesettür Uzun Yağmurluk Tasarım Modeli Nedir?

tesettür-yagmurluk

Tesettür yağmurluk modelleri arasında yer alan tesettür uzun yağmurluk modeli tesettürlü bayanların rahatlıkla kullanabileceği dış giyim parçasıdır. Uzun tesettür yağmurluk modellerini rahatlıkla pantolonlarınız ile birlikte giyebilirsiniz. Çoğunlukla diz altı uzunluğunda yağmurluk modelleri tercih edilmektedir. Yağmurlu hava dizlerinizin ıslanma olasılığı daha yüksektir. Bu nedenle, diz altı yağmurluk sık tercihler arasındadır.

2- Tesettür Yağmurluk Kap Tasarım Modeli Nedir?

tesettür-yagmurluk

Tesettürlü bayanların dolaplarında mutlaka kap modeli tesettür yağmurlukları yerini almaktadır. Kap yağmurluk uzun diz boyunda olmasından dolayı tercihler arasında birinci sırada yer alıyor. Kap yağmurluk uzun olmasından dolayı yağmurda ıslanma olasılığınız azalmaktadır. Bunun yanı sıra tesettürlü bayanlar için de pantolon üzerine tercih edilmektedir. Kap yağmurluk dış giyim parçası olarak dolabınızda yerini almalıdır.

3- Şeffaf Yağmurluk Modeli Nedir?

tesettür-yagmurluk
Tesettür Yağmurluk

Şeffaf yağmurluklar bu yıl en sık tercih edilen yağmurluklar arasında yerini almıştır. Şeffaf yağmurluk, yağmurluğun alt kısmında bulunan tercih ettiğiniz kıyafetin modelini ve rengini göstermektedir. Bundan dolayı özel bir davette tek elbise tercihleriniz sırasında hava şartları yağmurlu ise şeffaf yağmurluk giyerek kıyafetinizin modelini ve rengini kapatmamış olursunuz.

Tesettür Yağmurluk Nasıl Kombin Edilmelidir?

Yağmurluk tercihlerinizi dolabınızda bulunan parçalara yönelik yaptığınız bilinen doğrular arasındadır. Tesettür bayanlar için yağmurluk seçerken muhafazakâr olması oldukça önemlidir. Vücut hatlarınızı bir şekilde belli etmeyen, dolabınızda bulunan  parçalara uyum sağlayacak yağmurluk modelleri tercih edebilirsiniz. Tesettür bir bayan uzun kalem etek üzerine kısa yağmurluk tercih etmesi doğru bir kombin yapmış olacaktır.

1- Tesettür Uzun Yağmurluk Nasıl Kombin Edilmelidir?

tesettür-yagmurluk

Tesettür uzun yağmurluk tercihiniz olacaksa alt parça olarak pantolon tercih etmelisiniz. Tesettür uzun yağmurluk kapüşonlu parça olduğundan ötürü eşarp yapımınızı bone model tesettür eşarp olarak tercih etmeniz doğru olacaktır. Tabi bu durum tercihinize bağlıdır. Boyundan bağlama eşarp yapımıyla da kombin yapabilirsiniz. Uzun yağmurluk tercih etmeniz durumunda ıslanma olasılığınız az olacaktır.

2- Tesettür Şeffaf Yağmurluk Nasıl Kombin Edilmelidir?

tesettür-yagmurluk

Tesettür şeffaf yağmurluk tercihiniz olacaksa yağmurluğunuzun altına giydiğiniz parçalar oldukça önemlidir. Şeffaf kadın yağmurluk dışarıdan, içinize giydiğiniz kıyafetleri göstermektedir. Bundan dolayı şeffaf yağmurluk içerisinde bulunan parçalarınızın şık ve muhafazakâr olması dikkat etmemiz gereken unsurlardan birkaç tanesidir.

Tesettür Yağmurluk Trençkot Arasındaki Fark Nedir?

tesettür-yagmurluk

Tesettürlü bayanların tercih ettiği tesettürlü yağmurluk kapüşonlu bir modeldir. Ayrıca üretiminde yağmurda su geçirmeyecek özelliğe sahip kumaşlar tercih edilmiştir. Trençkot ise, kapüşonlu bir model değildir. Trençkot satın alırken içerisinde astar bulunması durumunda dışarıdan gelen suyu size temas ettirmeyecektir. Trençkot sizi hem yağmurdan korur hem de şık gösterişli olmanızı sağlar.

Pardösü Ve Yağmurluk Arasındaki Fark Nedir?

tesettür-yagmurluk

Pardösü ve yağmurluk arasındaki fark çok araştırılan konular arasında girmiştir. Pardösü ince uzun bir modeldir. Daha çok yaz aylarında tesettürlü bayanlar tercih etmektedir. Yağmurluk ise uzun ve kısa gibi vücut, beden yapısına göre özel olarak tasarlanmış bir üründür. Yağmurluk kapüşonlu bir parça iken pardösüde kapüşonlu yoktur. Pardösü suya dayanıklı ürün değildir.

2023 Tesettür Yağmurluk Modellerinde Tercih Edilen Renkler Nelerdir?

Yağmurluk modeli araştırırken veya satın almak istediğinizde kararsız kaldığınız konulardan birisi de rengidir. Detaylı yağmurluk tercih ederken mutlaka açık renkler tercih etmelisiniz. Mor, lacivert gibi ara koyu renkleri tercih etmeniz durumda gelen su damlacıkları yağmurluğunuzda belli olacaktır. Yağmurluk tercihlerinizde uzun ve açık renkler tercih ederseniz uzun süre kullanacağınız bir parça olacaktır.

Tesettür Yağmurluk Siyah Renk Tercih Edilmeli mi?

tesettür-yagmurluk

Yağmurluk seçimlerinizde renk de oldukça etkili unsurlardan birisidir. Renk seçimlerinizde açık renk tercih etmeniz, ıslak görüntüyü göstermeyecektir. Fakat tercih ettiğiniz renkte her kombininize uyum sağlamayacaktır. Siyah renk tercih etmeniz durumunda tüm kombinleriniz ile uyum sağlayabilirsiniz. Tesettür yağmurluk satın alırken tercih edeceğiniz renkler arasında mutlaka siyah renk olmalıdır.

İlginizi çekebilir: 10 Farklı İpek Eşarp Markaları ile Kombininizi Bütünleştirin!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu