Moda Haberleri

2023 Yılının En İyi Ayakkabı Markaları

Türkiye’nin En İyi Ayakkabı Markaları

En iyi ayakkabı markaları özellikle ayakkabı tutkunları için vazgeçilmez konulardan bir tanesidir. Dünyanın en iyi ayakkabı markaları arasında yer alan firmalar ülkemizde de geniş bir müşteri kitlesine sahiptir. Hemen hemen hepsinin köklü bir geçmişe sahip olduğunu söylemek mümkündür.

Türkiye’nin En İyi Ayakkabı Markaları

Türkiye’nin en iyi ayakkabı markaları denildiğinde akla birden fazla marka gelmektedir. Bu markaların birçoğu da spor ayakkabılara ağırlık veren oldukça ünlü markalardır diyebiliriz. Biz de size bu yazımızda hem dünyaca ünlü markaları tanıtacağız hem de Türk ayakkabı markaları ile alakalı ayrıntılı bilgi vermiş olacağız.

1 – Dünyanın En İyi Ayakkabı Markaları | Nike

en-iyi-ayakkabi-markalari

Spor ayakkabı denildiği zaman hemen hemen herkesin zihninde Nike marka ayakkabılar canlanmaktadır. Küresel çapta ayakkabı pazarın Nike isimli markanın önemli bir yeri olduğunu söylemek kaçınılmazdır. Milyar dolarlık değerde olan birçok ulusun pazarında yer alan bu ayakkabı markası 2022 yılında da en çok tercih edilen markalardan biridir.

Bu kadar çok tercih edilmesinin yanında isminin çok fazla duyulmasının da payı var tabi ki… Ama en büyük pay ürünlerin son derece dayanıklı ve esnek bir yapıya sahip olmasından kaynaklanıyor. Tüm bunların yanı sıra şık bir görüntüye sahip olması da ayakkabı tutkunlarını daha fazla cezbediyor diyebiliriz.

Söz konusu ünlü marka 1964 yılında Amerika’da kurulmuştur. Kurucuları ise Bill Bowerman ve Phil Knight isimli girişimcidir. Kısa zaman içerisinde uluslararası satış da yapmaya başlayan bu şirket spor malzemeleri ve aksesuarları üzerinde yoğunlaşmayı tercih etmiştir. Yine firma en çok ayakkabıları ile öne çıkmaktadır.

2 – Dünyaca Ünlü Ayakkabı Markaları | Reebok

en-iyi-ayakkabi-markalari

En iyi ayakkabı markası sıralaması arasında kuşkusuz Reebok isimli marka da en üst sıralarda yerini almaktadır. Reebok isimli marka fitness sektöründe en çok tercih edilen markalardan bir tanesidir. Bu marka geleneksel yöntemleri göz ardı etmeden teknolojik gelişmeleri de yakından takip etmeyi ihmal etmemektedir. Böylece geleneksel yöntemlerden ilham alırken teknolojinin getirdiği kolaylıklardan da yararlanmaktadır.

Merkezi Amerika’nın Boston şehrinde olan marka 1954 yılında kurulmuştur. 2005 yılından itibaren de Adidas’ın yan markası olarak devam etmektedir. Bu durum Dünya üzerinde daha fazla ünlenmesine ve tercih edilmesine sebep olmuştur. Ürünleri genellikle hafif oluşları ve son derece rahat bir yapıya sahip olmaları ile tanınmaktadır.

3 – Converse

en-iyi-ayakkabi-markalari
en iyi ayakkabı markaları

Converse isimli markaya sahip ayakkabılar dünya üzerinde en kolay ve hızlı tanınan ürünlerden bir tanesidir. Çok hızlı bir şekilde herkes tarafından tanınır ve tercih edilir hale gelmiştir. Logosundaki yıldız hemen hemen herkesin kolayca aklında kalmıştır. Kim nerede böyle bir logo görse direkt olarak aklına söz konusu marka gelmektedir.

En iyi ayakkabı markaları – ekşi isimli ünlü sitede sıkça konuşulan konular arasındadır. Bu konu ile alakalı blog yazılarında Converse adlı markaya da mutlaka yer verilmektedir. Son yıllarda daha tanınır hale gelse de geçmişi oldukça eskiye dayanmaktadır. 1908 yılında Amerika’da kurulmuştur. 2003 senesinden beri de Nike Inc’in iştiraki olarak dünya pazarlamasında faaliyet göstermektedir.

Converselerin son yıllarda bu kadar çok tercih edilmesinin en büyük sebebi kuşkusuz benzersiz tasarımıdır. Tasarımı ile diğer ayakkabılardan büyük oranda ayrılmaktadır. Söz konusu marka bugün 160’dan fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Rihanna ve Kristen Stewart gibi dünyaca ünlü isimlerin favori markalarından bir tanesidir.

4 – Puma – Dünyanın En İyi Ayakkabı Markaları

Dayanıklı, konforlu ve şık bir tasarıma sahip ayakkabı arayanların genellikle ilk tercihi en ünlü markalardan biri olan Puma’dır. Ünlü marka sporun hemen hemen her dalı için kaliteli ve sık tercih edilen ayakkabılar üretmektedir.

en-iyi-ayakkabi-markalari

Puma 1948 yılında Almanya’da kurulmuştur. Kurucusu ise birçok kişi tarafından bilinen Rudolf Dassler isimli iş adamıdır. Bugün ise dünyanın 120 ülkesinde en çok tercih edilen ayakkabı firmalarından bir haline gelmiştir.

5 – Skechers

En iyi ayakkabı markaları sıralamasında mutlaka yer alması gereken markalardan biri de Scechers isimli markadır. Atletik ayakkabı alanında dünyanın en iyi üçüncü ayakkabı markası olma özelliğini taşımaktadır. Söz konusu şirket gündelik giymeye uygun ayakkabıları ile ön plana çıkmaktadır. En çok tercih edilme sebeplerinin başında kaliteli bir yapıya sahip olmasının yanı sıra ekonomik olması da önemli yer tutmaktadır.

en-iyi-ayakkabi-markalari

En iyi ayakkabı markaları arasında yer alan Skechers isimli marka, 1992 yılında kurulmuştur. Yani diğer ayakkabı markalarına nazaran daha gençtir. Söz konusu markanın çok fazla çeşitliliğe sahip olduğu söylenebilir. Öyle ki 900’ü aşkın farklı modeli bünyesinde barındırmaktadır. Marka özellikle son yıllarda ciddi hayırseverlik projeleri içerisinde bulunmaktadır. Birçok ünlü ismin de sponsorluğunu yapan marka bugün en çok tercih edilen ayakkabı markalarından bir tanesidir.

6 – Berluti

Berluti isimli marka yalnızca erkeklere hitap eden bir markadır. 1895 yılında İtalya’da kurulmuş oldukça köklü ve kaliteli bir firmadır. Benzersiz tasarımları ve kaliteli ve özgün deri seçimleri ile bilinmekte olan söz konusu markanın çok kaliteli ve fazla tercih edilen olduğunu söyleyebiliriz.

en-iyi-ayakkabi-markalari

Genellikle özel günler için klasik ayakabbıları ile gündeme gelseler de bot ve çizmeleri ile de göz kamaştırmaktadır. Dünyaca ünlü markalar genellikle spor ayakkabıları ile öne çıkmaktadır. Berluti markası bu özelliği ile de diğer markalardan ayrılmaktadır. Marka spor ayakkabı sektöründe değil de daha şık ayakkabılar ile tanınmaktadır.

7 – Vans

Bir ayakkabıda aranan özellikler çok fazladır. Ama bunlardan en çok tasarımı ve rahatlığı önemlidir. Bu iki özellik genelde aynı anda aynı ayakkabıda bulunmamaktadır. Bir ayakkabı ya çok şık bir görünüme sahip olur ya da oldukça rahat bir kullanımı vardır. Çok nadir de olsa iki özelliğin bir arada olduğu da görülmektedir. Böyle nadir ürünler ise doğal olarak çok değerli ve çok tercih edilen haline gelmektedir. Vans isimli markada böyle nadir ayakkabıların üretimini sağlamaktadır.

en-iyi-ayakkabi-markalari

Firmanın ayakkabıları oldukça şık ve zarif bir görünüme sahiptir. Hemen hemen herkesin bildiği üzere ayakkabılar zarafetini en çok küçük numaralarda göstermektedir. Bir ayakkabının numarası büyüdükçe ne yazık ki zarifliği de aynı oranda kaybolmaktadır. Vanslar bu tezi çürüten nadir modellerdendir. Ayakkabı numarası ne kadar büyürse büyüsün şıklığından ve zarafetinden bir şey kaybetmeyen ender markalardan biridir.

Vans isimli ünlü firmada Amerikan kökenli bir şirkettir. 1964 yılında kurulduğu için oldukça köklü bir geçmişe sahiptir.

8 – Adidas – En İyi Ayakkabı Markaları

Dünyaca ünlü ayakkabı markalarını sıralarken Adidas isimli ünlü markadan da bahsetmemek olmaz. Adidas esnek ve ultra rahat ayakkabıları ile ön plana çıkmaktadır. Koşu ve spor ayakkabıları denildiği zaman ilk akla gelen ve tercih edilen markalardandır. En iyi ayakkabı markaları kadın ve erkeklerin istek ve ihtiyaçlarına göre ayrı ayrı değerlendirilerek üretilmektedir.

en-iyi-ayakkabi-markalari

Kadın ve erkekler farklı yapıya sahip oldukları için ihtiyaçları da doğal olarak farklıdır. Kadınlara yönelik ayakkabılar üretilirken rahatlığına biraz daha fazla dikkat edilmektedir. Çünkü kadınların ayak bileği kemikleri topukları erkeklere nazaran daha hassastır. Bu nedenle kadın spor ayakkabıların üretimi erkeklerinkinden farklı olmalıdır. Adidas da bu konuya çok fazla dikkat ederek bu yönde çalışmalar yürütmektedir. Bu yüzden kadınlar tarafından en çok tercih edilen markalar arasında baştadır, diyebiliriz.

İlginizi çekebilir: 2023 Modaselvim Pul Payetli Abiye Modelleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu