Bone

Topuzlu Bone Nedir? Hangi Topuzlu Bone Daha İyi?

Topuzlu bone tesettürlü bir giyim tarzı benimseyen hanımlar için önemli bir aksesuardır. Boneler saçın tamamını örter ve başörtüsünün kaymasını engeller. Bu ürünler farklı tasarım özellikleri ile farklı tarzda baş bağlama modellerinde vazgeçilmez parçalardan biridir. En çok tercih edilen renk olarak ise siyah öne çıkar. Fakat yine de farklı kıyafetlerle başörtüsünü kombinlemek isteyenler farklı renkleri de tercih eder.

Topuzlu Bone Hangi Kumaştan Üretilir?

topuzlu-bone

Topuzlu bone modelleri de tıpkı diğer boneler gibi farklı farklı kumaşlardan üretilebilir. Bunları şöyle sıralayabiliriz.

  • Viskon
  • Pamuklu
  • Saten
  • Dantelli
  • Likralı
  • Sandy

Genel olarak bakıldığında günlük kullanım için uygun olan pamuklu olan topuz bone olacaktır. Bu tarz ürünler hem terlemenizi önler hem de saç derinizin nefes almasını sağlar. Günümüzde kıyafet kombinlerinin renklenmesiyle bone modelleri de buna uyum sağlamıştır. Her renk boneyi kıyafetlerinizle kombinlemek ise size kalmış bir seçenektir.

Topuzlu Bone Hangi Tip Saç İçin Uygundur?

Topuzlu bone özellikle kısa saç kullanmayı tercih edenler için kurtarıcı olarak görev yapmaktadır. Saçların kısa olması nedeniyle başörtüsünün altından gözükme ihtimali daha yüksektir. Oysa bu tarz topuz bone sayesinde rahat bir şekilde bu sorunun önüne geçilebilir.

Bu tarz ürünlerin arka kısmında bulunan file yapısı sayesinde başörtüsünün bu kısmı düz bir görünüm kazanmaktadır. Çünkü bu ürün saçın tamamını içerisine alabilecek esneklikte üretilmektedir. Ayrıca kaymayan bir kumaş türü tercih edildiği için başörtünüze tutunmakta böylece kısa saçların görünmesine de önlenmektedir.

Bonenizi taktıktan sonra istediğiniz bir başörtüsünü takabilirsiniz. Düz detayıyla konfor sunan bone farklı renkleriyle sıkça tercih edilmektedir.

Modelleri Nelerdir?

Bu ürün birçok seçeneğe sahiptir. Bunları tablodan inceleyebilirsiniz.

topuzlu-bone

                                                              Topuz Bone Modelleri
Sünger Topuzlu Çapraz Kurdele
Dantel Dikişsiz Kurdele
Önü Dikişli Önü Dikişsiz
Fırfırlı

Topuz Bone Fiyatları

Topuzlu bone fiyatları için internetten farklı adreslerden araştırma yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra tesettür butikler de bu ürünleri bulabileceğiniz yerler arasındadır. Sık kullanılan bir ürün olduğu için farklı yerlerde rahatlıkla bulabilirsiniz. Ancak internet alışverişi sırasında güvenilir siteleri tercih etmeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz. Bunun yanı sıra kart bilgilerinizi karşı tarafa vermemeniz gerektiğini de unutmayınız.

Bone Kumaşı Olarak Kullanılan Kumaşlar Nelerdir?

topuzlu-bone
Topuzlu Bone

Tesettürlü giyim tarzını benimseyenler için için saç bonesi olmazsa olmazlar arasında yer alır. Bu ürünlerde günlük kullanımınıza uygun boneler için pamuklu kumaş kullanılır. Böylece terleme sorunu yaşamamanız sağlanır. Sağlığınız açısından da günlük kullanımda bu tarz boneleri kullanmak yararınıza olur.

Bunun yanı sıra kadife kumaşlardan üretilenler ise daha çok kış aylarında kullanıma uygundur. Kadife dayanıklı bir kumaş olduğu için kolay yıpranmaz ve uzun süre kullanım imkanı sunar.

Likralı kumaşlar da bonelerde oldukça fazla kullanım alanı bulmuştur.

Sandy kumaş ise tek olarak kullanabileceğiniz bir türdür. Özellikle plajda sıkça tercih edilir. Bağlamalı veya işlemeli modelleri de mevcuttur. Topuzlu bone ise özellikle likralı, pamuklu ve saten kumaşlardan imal edilir.

Bone Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu konuyla ilgili olarak topuzlu bone kullananlar gibi kapalı giyimi tercih edenlerle fikir alışverişi yapmak veya internet üzerinden yorumları okumak size fikir verecektir. Bunun yanı sıra ürünü satın alırken renk, kumaş ve boyutlarına dikkat ederek bir satın alma işlemi yapmalısınız. Ayrıca esnekliği de göz önünde bulundurmanız sağlığınız için önemlidir.

Günümüzde farklı kumaşlarda boneler üretildiği için mevsim şartları da tercihinizi etkiler. Yaz için pamuklu veya penye kumaş rahat bir kullanım sağlarken soğuk havanın etkili olduğu kış koşullarında kadife kumaş tarzı ürünler daha uygun olabilir.

Sık Sorulan Sorular

Topuz bone konusu ile ilgili olarak sık sorulanlara ve cevaplarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

1 – Bone Yerine Ne Kullanılabilir?

topuzlu-bone

Özellikle son zamanlarda bone kullanımında rahat edemeyen, kayma gibi sorun yaşayan  hanımefendiler alternatif olarak iç tülbent tercih etmektedirler.

2 – Özel Günlerde Hangi Boneler Takılır?

Özel günlerde genel olarak şık kıyafetler tercih edileceği için kıyafetinizin kumaşına uygun bir bone seçmeniz uygun olacaktır. Örneğin simli kıyafetler için simli bir bone veya saten kıyafetler için saten bir bone kullanmayı düşünebilirsiniz.

3 – Bone Kaymaması İçin Ne Yapılmalı?

Eğer eşarbınız bonenizin üzerinde kayıyorsa bonenizi alırken kumaşının pamuklu olmasına özen gösterin. Çünkü pamuklu boneler eşarba veya şala yapışarak kaymasına engel olur.

4 – Kısa Saça Bone Nasıl Bağlanır?

Saçı kısa olan kadınlar saçlarını küçük bir toka yardımı ile tutturduktan sonra istenilen şekilde bonesini takarsa saçların kenarlardan çıkmasını engellemiş olur. Topuz bone gibi bone çeşitleri kullanmayı da tercih edebilirsiniz.

5 – Sünger Topuzlu Bone Nedir?

Hazır topuzlu bone olarak da adlandırabileceğimiz bu ürün bonenin iç kısmına sünger eklenmesi ile oluşturulmuştur. Özellikle kısa saç modelleri için kendinden topuzlu bone rahatlıkla kullanılabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu