Moda Haberleri

Modern Bayan Kısa Saç Modelleri!

Bayan kısa saç modelleri her zaman olduğu gibi 2023 yılında da yeniden gündeme gelmiştir. Her millette saçlar, kadınlar için en önemli bir unsur olmuştur.  Saçların bakımı, modeli, taranış şekli hatta bağlama stili bile değişiklik göstermektedir.

Bu kadar üzerine düşülen saçlar için çeşitli modeller ve kategoriler de bulunmaktadır. Söz konusu saçlar olduğunda elbette her saç için özelleştirilmiş şekiller de oluşturulmuştur. Sevilerek kullanılan kısa saç kesiminin türleri de birbirinden seçenekli olmaktadır.

Yüz Şekline Göre Bayan Kısa Saç Modelleri!

Saç kesimini ve saç modelini belirleyen en önemli unsur yüz şeklidir. Kare, oval, yuvarlak şeklinde ilerleyen çeşitli yüz tipleri bulunmaktadır. Görünüşü tamamen değiştiren saçlar için yüz tiplerine de dikkat edilmelidir. Bunlara ek ince telli saçlar için, kalın telli saçlar için de yüze yakışan saç modellerine önem gösterilmelidir. Kısa saç kesimini taşımak ve yansıtmak için bu durumlar göz önüne alınarak karar verilmelidir.

kisa-bayan-sac-modelleriÖzellikle bazı yüz tipleri vardır ki bu tiplere kısa saç daha çok yakışmaktadır. Bununla beraber bazı yüz tiplerinde ise kısa saçın santimetre boyutları bile önem teşkil etmektedir. Hangi yüz tipine sahip olduğunuzu öğrendikten sonra bayan kısa saç modelleri arasından seçebileceğiniz şahane modeller şöyledir:

Havalı Kısa Saç Modelleri Nasıldır?

Kısa saç kişileri havalı, cazibeli ve iddialı gösterebilmektedir. Bayan kısa saç modelleri sayesinde havanıza hava katmanız büyük bir olasılıktır. Değişiklik istediğinizde havalı bayan kısa saç modelleri içerisinden model seçebilirsiniz. Amaca uygun olarak hem tarz oluşturabilir hem de yenilik kazanabilirsiniz.

Bob Kesim

Elmas yüz şekline sahip kişiler, kısa saç modellerinden bob kesimi tercih etmektedir. Bob kesim, bu yüz hattına sahip kadınlara çok yakışmaktadır. Küt saçla bob kesimin birleştiği küt bob kesim ise köşeli yüzlere yakışmaktadır. Havalı saç modeli denildiğinde akıllara gelen ilk model kesinlikle bob kesim türleridir.

Pixie Kesim

Kısa saçın iddialı olduğu bir diğer kesim ise pixie saç modelidir. Bu saçın bir diğer önemli özelliği ise her yüz tipine yakışmasıdır. Bu kesimde saçı nasıl kullandığınız önemlidir. Yuvarlak yüz hattına sahipseniz pixie kesimi, dalgalarla buluşturabilirsiniz. Oldukça kısa bir saç olmasına rağmen yıllardır sıklıkla kullanılmaktadır.

Modern Kısa Saç Modelleri Nelerdir?

kisa-bayan-sac-modelleri
Kısa Bayan Saç Modelleri

Bayan kısa saç modelleri içerisinde öyle modeller bulunur ki, senelerdir vazgeçilmeden kullanılmaktadır. Bu modeller herkese yakışmakta olup, neredeyse zamana damga vuran niteliktedir. Modern saç kesimleri kişileri birkaç adım üstlere taşımaktadır. Canlı, sağlıklı görüntü sunan modern bayan kısa saç modelleri şu şekildedir:

Wolf Kesim

2023 kısa saç modelleri incelendiğinde wolf kesimlere sıkça rastlanmaktadır. Son zamanlarda yeniden moda haline gelen bu saç kesimi 70’li ve 80’li yıllarda rock sanatçılarının gözdesiydi. Wolf kesimin amacı ise saçları dolgun ve yoğun göstermektir.

Kısa wolf kesim ise en hacimli saç stili olmaktadır. Katlı görüntü sunmasıyla modernliği ve yeniliği bir arada oluşturabilirsiniz. Hacim ve yoğunluk istiyorsanız bayan kısa saç modelleri içerisinde yer alan wolf kesime göz atmalısınız.

Eğimli Kısa Bob Kesim

Bob kesim, değişik kesimleriyle kısa saç kategorisinde büyük bir paya sahiptir. Normal bob kesim, size uzun geldiyse eğimli ve daha kısa kesimli bu model hoşunuza gidebilecektir. Eğimli kesimi sayesinde saçınıza hacim da kazandıran bir model olmaktadır.

Shaggy Bob Kesim

Şıklık ve modernliğin bir arada bulunduğu bob kesim çeşitlerinden biridir. Saça hareket kazandıran ve katlarıyla dalga sağlayan ender bir kesimdir. İlave bir desteğe ihtiyaç duymadan sadece parmaklarınızla bu kesime model verebilirsiniz.

Kullanışlı Kısa Saç Modelleri Nasıldır?

kisa-bayan-sac-modelleriKısa saçın kullanımını arttıran bir diğer faktör ise kullanım rahatlığı sunmasıdır. Yaz mevsiminde uzun saçlar, kadınları belirli noktalarda zorlayabilmektedir. Saç tarama, model verme ve saç bakımına fazla vakit harcamak istemiyorsanız kullanışlı bayan kısa saç modelleri tam sizliktir.

Uçları Dalgalı Kesim

Saçlarınızla uğraşmak istemiyorsanız ve yapılı görüntü istiyorsanız dalgalı kesimleri inceleyebilirsiniz. Bu modelde saç kesimi uçlara doğru dalgalandırılmaktadır. Kullanışı oldukça rahat olan bu saça dalgalar da eklendiğinde harika görüntüler yakalanmaktadır.

Asimetrik Kesim

Asimetrik kesim artık klasikleşen bayan kısa saç modelleri arasındadır. Her ne kadar klasikleşmiş olsa bile hala daha sıkça tercih edilmektedir. Saçın yanından ayrılan asimetrik saçlar, perçemle birleştirilmektedir. Bu sayede hem klasik hem de modern görüntü sağlamaktadır. Kullanımı da rahat olan bu saçı özellikle dikdörtgen ve oval yüzlü kadınlar tercih etmektedir.

Bayan Kısa Saç Modelleri Denildiğinde Vazgeçilmez Olan Küt Kesim

Küt kesim herkesin hayatında en az bir kere denemiş olduğu kısa saçtır. Genellikle kulak hizasına kadar olan bu saç, düz kesime sahiptir. Çene hizasında düz bir bitiş sunan küt saç, saça yoğunluk katmaktadır. Düz bir kesim olduğundan kullanışı da son derece rahattır. Uçlarına dalgalar eklenerek farklı modeller de denenebilmektedir.

Katlı Kısa Saç Modelleri Neleri İçerir?

kisa-bayan-sac-modelleriSaça eklenen katlar, saçlara hareket ve canlılık katmada bir numaralıdır. Neredeyse her bayan kısa saç modelleri, katlarla birleştirilmektedir. Bob kesim, pixie kesim ve küt kesimlerde katlara daha sık rastlanmaktadır.

Kıvırcık saç ve dalgalı saçlarda da katlar görülmektedir. Saçın önlerine atılan katlar kısa saçlarda neredeyse vazgeçilmezdir. Kıvırcık saçlarda ise saçın tamamına kat uygulanmaktadır. Bukleleri belirginleştiren bu adımla kısa saç birleştiğinde ortaya mükemmel görüntüler çıkmaktadır.

Bayan Kısa Saç Modelleri İçerisinde 2023 Yılına Damga Vuranlar!

Saç modelleri de modaya uyum sağlamaktadır. Her sene farklı modeller gündeme gelmekte olup sıkça tercih edilmektedir. Belirli birkaç bayan kısa saç modelleri vardır ki onlar her zaman zirvededir. Bu saçlar bob, küt ve dalgalı kesimlerdir. 2023’te damga vuran kısa saçlar ise şunlardır:

  • ·       Wolf kesim
  • ·       Bob kesim
  • ·       Bixie kesim
  • ·       Lob kesim
  • ·       Perçemli kesimler
  • ·       Kelebek kesim

Bayan Kısa Saç Modelleri Nasıl Kullanılır?

Kısa saç modellerini kullanmak son derece kolaydır. Çoğu kesim düzleştirici, maşa veya fön gibi desteğe ihtiyaç duymamaktadır. Saç bakım yağlarıyla parmak ucu dokunuşu yapıldığında kısa saçlar kolayca şekil alabilmektedir.

Şekil vermesi bu denli basit olan kısa saçlarda yarım topuz, renkli tokalar hatta ipek şal bandanalar aksesuar olarak kullanılmaktadır. Üstten yapılan topuzlar ve kelebek tokalar kısa saçın bir numaralı aksesuarlarıdır. Bandanalarla buluşturulan kısa saçlar ise çoğu kişinin tarzını yansıtmasına imkan tanımaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu