Moda Haberleri

Gül Kurusu Rengi Tunik ile Hangi Renk Pantolon Giyilir?

Gül kurusu rengi şüphesiz herkesin dolabında yer alan bir renktir. Pembe ve kırmızı tonlarına yakın olan bu renk, iki rengin de enerjisini taşımaktadır. Kırmızının uyarıcılığı ve pembenin iç güzelliğini içeren gül kurusu rengi moda camiasında da sıkça kullanılmaktadır.

Canlılığı hedef alan moda piyasası, gül kurusunu elbise ve özellikle de tuniklerde kullanmaktadır. Kolay kombinlenebilen ve her zamana uygun bu renk neredeyse velinimet değerindedir. Bu denli yoğun kullanılan gül kurusu rengi hangi renkle uyumludur veya nasıl kombinler sorularını da beraberinde getirmektedir.

Gül Kurusu Rengi Tonları Tunikle Giyilebilecek Pantolon Renkleri!

Renkler; çeşitlilik sağlayan, duyguları temsil eden destek elemanlarıdır. O gün ruh halinizi hangi renk yansıtıyorsa genellikle o renkte kombinler oluşturduğunuzu gözlemlemişsinizdir. İşte renklerin insan üzerine etkisi yadsınamayacak şekildedir.

gul-kurusu-rengi
Gül Kurusu Rengi

Modada ve kişilerin algısında sıkça yer alan gül kurusu rengi, kıyafetlerde belirli renklerle şahane bir uyum yakalamaktadır. Çeşitliliğe de imkan sağlayan gül kurusu rengi tuniklerle birleştiğinde olaya pantolon rengi dahil olmaktadır. Gül kurusu rengi tuniğin altına pantolon rengi olarak seçilebilecek birkaç renk şunlardır:

1 – Gül Kurusu Rengi Denildiğinde İlk Akla Gelen Renk: Beyaz

Gül kurusu ve beyazı göz önüne getirdiğinizde bile hoş düşüncelere dalabilirsiniz. Beyaz her renge uyum sağlayan sayılı renklerdendir. Kombinlenmesi en zor olan renklerde bile beyaz bir numaralı kurtarıcı olmaktadır.

Gül kurusu rengi tunik altına da yakışacak bir numaralı renk de haliyle beyaz olmaktadır. Pastel görüntüler sunan gül kurusu ve beyaz kombinin bütününe bakıldığında tamamlayıcı niteliktedir. Özellikle ikili takımlar ve tuniklerde gül kurusuyla beyazın uyumu göz ardı edilmemektedir.

2 – Mürdüm ve Gül Kurusu Şıklığı!

Gül kurusuyla uyum sağlayan koyu renklerden bir diğeri mürdümdür. Asaleti simgeleyen nadir renklerden biri de mürdümdür. Koyu tonlu bu renk, gül kurusuyla birleştiğinde yumuşak bir geçiş sağlamaktadır.

Lacivert veya bordo elbisenin üstüne de yakışan bu renk, gül kurusuyla kullanıldığında değişiklik sunmaktadır. Çoğu renkte sert geçiş sağlayabilecek olan mürdüm, gül kurusu rengi ile yumuşamaktadır. Nadir görülen bu olay mürdüm ve gül kurusu uyumunun en net göstergesidir.

3 – Pudra Sadeliği ve Gül Kurusu Rengi Tatlılığı!

Pudra renginin tatlı duruşu ve gül kurusunun vazgeçilmezliği bir kombini oluşturabilecek değerdedir. Kırmızı ve beyaz karışımından elde edilen pudra, gül kurusu rengi ile ortaklığı içermektedir. Her iki renginde ortak noktasında kırmızı bulunmaktadır. Bu sayede birbirleriyle kolayca uyum sağlayabilmektedirler.

Pudra, yumuşak bir renktir. Tekstilde ve modada pantolon renklerine bakıldığında pudranın ne kadar yoğun olduğu görülecektir. Birbirine yakın sayılabilecek bu renkler birleştiğinde hem yumuşak geçiş hem de şıklık yakalanmaktadır.

4 – Gül Kurusuyla Giyilecek Bir Diğer Renk Kahverengidir!

Gül kurusu rengi, kahverengiyle de son derece uyumlu olmaktadır. Burada gül kurusu, kahverengiye uyum sağlayan bir renk olmaktadır. Kahverenginin soğukluğu ve koyuluğu, gül kurusunu ortaya çıkartmaktadır.

gul-kurusu-rengiKahverengi pantolon rengi olarak seçildiğinde, gül kurusu rengi tunik altında sırıtmayacaktır. Aksine bütünleştirici bir etki gösterecektir. Bu kombinde şal rengi kahverengi olarak seçildiğinde alt üst uyumu da sağlanmış olunacaktır. Çoklu rengi de kullanabileceğiniz bu kombinde krem veya beyaz da tercih edilebilmektedir.

5 – Kırmızı Gül Kurusu Rengi ve Ton Sür Ton!

Gül kurusu rengi ev boyası hatta gül kurusu rengi ip olarak da ilgi çekicidir. Kısacası duvar rengi olarak evde, ip olarak üstlerde yani her alanda kullanılan gül kurusu, tonlarıyla da kullanılabilmektedir. Aynı rengin tonlarını kullanmayı anlatan ton sür ton, bu renkte mükemmelliği sağlamaktadır.

Gül kurusu tunik altına bu rengin alt veya üst tonu kullanılabilmektedir. Pantolon renginde genellikle, daha açık tonlu gül kurusu tercih edilmektedir. Bu sayede üst kısımdan alt kısma kusursuz bir geçiş sağlanır. Bundan dolayı da takım şeklinde oluşturulan kombinlerde sıkça ton sür ton kullanılmaktadır.

Açık Gül Kurusu Rengi Nelerle Kombinlenir?

Gül kurusunun her hali oldukça albenilidir. Açık gül kurusu da, gül kurusunun birkaç alt tonunu ifade etmektedir. Gül kurusuna nazaran daha açık renkli olan bu renk de benzer renklerle uyumludur. Açık gül kurusuyla yumuşak uyumu sağlayan renkler şu şekildedir:

1 – Dore

Dore, altın sarısı renginin alt tonlarından biridir. Ayakkabılarda ve elbiselerde sık kullanılan bu renk, açık gül kurusuyla da uyum sağlamaktadır. Pantolon rengi veya ayakkabı rengi olarak dore seçildiğinde, kombin bütünlüğü sağlanabilmektedir.

2 – Bej

Bej, her rengi yumuşatan yegane renkler arasındadır. Sarıya ve griye çalan bu renk, moda dünyasında her parçada kullanılmaktadır. Doğru kullanıldığında zor bir renk olan turuncu ile uyumlu olabilmektedir. Söz konusu gül kurusu olduğunda bu iki yumuşak renk, bütüncül bir kombin oluşturabilmektedir.

3 – Gri

gul-kurusu-rengiSiyah ve beyaz karışımından elde edilen gri, açık gül kurusuyla uyumludur. Gri renk konusunda tona dikkat edilmesi gerekmektedir. Gri de bünyesinde birçok tonu barındıran renkler içerisindedir. Açık gül kurusu tonuna uygun gri, kombin noktasında rahatça uyum sağlayabilmektedir.

Koyu Gül Kurusu Rengi Hangi Renkle Uyumludur?

Tonun bir rengi ne şekilde etkileyebildiği çok açıktır. Renk kategorisi çok olan gül kurusunun da elbette koyu tonları bulunmaktadır. Gül kurusundan birkaç kademe daha koyu olan bu renk, soğuk görüntüler elde etmek için kullanılmaktadır. Kırmızıya daha yatkın olan koyu gül kurusunun uyumlu olduğu renklerden bazısı şöyledir:

1 – Mint Yeşili

Mint yeşili ve gül kurusu kulağa uyumsuz gibi gelir ancak bu yanlıştır. Yeşil ve gül kurusunun ortak noktalarından biri ise çok çeşitli tonları olmasıdır. Yeşil de tıpkı gül kurusu gibi birden fazla tonu sunmaktadır. Koyu gül kurusunun tonu ile yeşilin sık kullanılan mint tonu kombinde şıklık sağlamaktadır.

2 – Kiremit

Koyu ve koyu uyumu vazgeçilemez unsurlardandır. Kiremit, kahverengiye çalan kırmızı bir renktir. Gül kurusunun tabanını da kırmızı oluşturmaktadır. Bu iki renk arasında tabanın aynı oluşundan dolayı uyum bulunmaktadır. Kiremit ve gül kurusu uyumunu kombinlerinize rahatça uyarlayabilirsiniz.

3 – Siyah

gul-kurusu-rengiHer şeye yakışan bir diğer renk ise siyahtır. Asaletin bir numaralı temsilcisi olan siyah, her renkle olduğu gibi koyu gül kurusuyla da uyumludur. Koyu gül kurusu tunik altına ister etek ister pantolon rengi olarak seçin, fark etmeyecektir. Tamamlayıcı etkisi olan siyah, herhangi bir parçada bile koyu gül kurusuyla uyumlu olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu