Alışveriş

5 En Popüler Makyaj Markaları İsimleri

Bilinen Makyaj Markaları İsimleri Hangileri?

Makyaj markaları isimleri azımsanmayacak kadar çoktur. Çünkü kadınlar için makyaj malzemeleri vazgeçilmezdir. Gerek dışarı çıkarken olsun gerek evde olsun kadınlar için makyaj yapmak terapi gibidir, kadınları kendilerini iyi hissetmesini sağlar. Bu yüzden bir sürü makyaj markası ortaya çıkmıştır ve herkesin kesesine göre çeşitleri bulunmaktadır.

Makyaj markaları isimleri içerisinde bulunan malzemeler çeşitlilik göstermektedir. Bu markalarda sadece makyaj malzemesi değil cilt bakım için tercih edilen birçok cilt bakım ürünleri ve vücut bakımı için kullanılan deodorant ve vücut spreyi gibi malzemelerde yer almaktadır. Güneş ürünleri, kişisel bakım ürünleri, saç bakım ürünleri, vücut bakım ürünleri her çeşit ürün bu markaların içerisinde bulunmaktadır.

Dünyaca Ünlü Kozmetik Markaları Hangileridir?

Kozmetik markaları arasında popüler markalar vardır. Bu markalar yerli ve yabancı markalar olmak üzere farklılık gösterir. Dünyanın en iyi makyaj markaları kalıcılığıyla, duruşuyla ön plana çıkmıştır ve makyaj yapmayı sevenler için vazgeçilmez hale gelmiştir. Fiyatlarının yüksek olması insanları biraz düşündürse de tam bir fiyat performans ürünleridir. Az kullanım ile yüksek performans sağlamanız mümkündür.

İnternet alışverişlerinin artmasıyla birlikte bazı kolaylıklar da ortaya çıkmıştır. Mesela en ünlü makyaj markaları ile ilgili tercih yapacaksınız ve kararsız kaldınız. Yapılan yorumları inceleyerek kullanıcıların memnuniyet derecesine göre tercihlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Dünyaca ünlü bazı makyaj markaları isimleri şunlardır: Chanel, Dior, Mac, Nars, Sephora…

makyaj-markalari-isimleri

1 – Chanel

Dünyanın bir numaralı makyaj markaları isimleri arasında yer almaktadır. Fransız bir moda tasarımcısı tarafından Paris’te kurulmuştur. Sadece kozmetik alanında değil giyim, parfüm, çanta, ayakkabı  gibi alanlarda da ün yapmış ve lüks bir markaya dönüşmüştür.

2 – Dior

Özellikle parfümleri ile ünlenmiş bu marka aynı zamanda makyaj markaları isimleri arasında da çok tercih edilen markalardan biridir. Yine aynı şekilde Paris’te kurulmuş olan bir markadır. Christian Dior tarafından kurulmuş olan bu marka lüks makyaj malzemeleri kullananlar için vazgeçilmez bir markadır.

3 – Mac

Makyaj düşkünlerinin en sevdiği makyaj markaları isimleri çeşitlerinden olan Mac marka New York’ta kurulmuştur. Dünyanın en büyük güzellik ve bakım şirketlerinden biri olan Mac 1998 yılında The Estee Lauder Companies grubunu dahil olarak varlığını sürdürmüştür.

4 – Nars

François Nars tarafından modanın merkezi Fransa’da kurulan bu marka lüks düşkünlerine hitap eden makyaj markaları isimleri arasındadır. Sadece kozmetik sektöründe değil cilt bakım ürünleri arasında da fark yaratan bir markadır.2000 yılında Shiseido bünyesine katılmıştır.

5 – Sephora

Fransız marka makyaj markaları isimleri arasında olan Sephora sadece online satışlı bir marka olmakla kalmamış birçok avm de mağazaları açılmış olan bir markadır. Bu mağaza içerisinde birçok marka makyaj malzemelerini de barındırmaktadır. Sadece makyaj malzemesi değil parfüm gibi farklı ürünleri de bünyesinde barındırmaktadır. Özellikle iş görüşmesine giderken güzel makyaj isterseniz tercih edebilirsiniz.

Türkiye’nin En İyi Kozmetik Markaları Nelerdir?

makyaj-markalari-isimleri
Makyaj Markaları İsimleri

Makyaj markaları isimleri dediğimiz zaman sadece yabancı kozmetik marka isimleri akıllara gelmemelidir. Dünyaca ünlü kozmetik markaları çok güzel olsalar da her zaman ulaşmak mümkün değildir. Özellikle günümüzde her şeyin fiyatının aşırı arttığı dönemde insanlar muadil ürünleri tercih etmeye başlamışlardır.

Türkiye’nin en büyük kozmetik firmaları maalesef kısıtlı sayıdadır. Ancak Watsons, Gratis gibi kozmetik markalarının satıldığı mağazaların açılması da insanların hayatını kolaylaştırmıştır. Makyaj yapmayı seven kadınlar için Türkiye’nin kozmetik markaları daha uygundur. Diğer markalara göre seçenekler kısıtlı olmakla birlikte Türk kozmetik firmaları da vardır. Bazı makyaj markaları isimleri arasından bazıları şu şekildedir.

  • Farmasi: Temiz içerikli makyaj malzemeleri ve cilt bakımı ürünleri ile ön planda olan bir markadır. Özellikle tüp bb kremleri doğallık seven kadınlar için vazgeçilmez hale gelmiştir. Makyaj süngeri ile uyguladığınızda mükemmel bir kapatıcılık sağlayabilirsiniz.
  • Flormar: Özellikle ojeleri, eyelinerları ve göz kalemi çeşitleri ile ön plan çıkan bir markadır. Fondötenleri de kapatıcılığı ile birçok markaya fark atmaktadır.
  • Golden Rose: Uygun fiyatıyla kullanıcıları cezbeden ortalama performansa sahip bir makyaj malzeme markasıdır.
  • Pastel: Ortalamanın bir tık üzerinde olan ve bb kremleri ile fark yaratan güzel bir markadır. Özellikle rujları da kullanıcılar için çok tercih edilen markalardandır.
  • Beaulis: Beaulis concealer farkıyla sevenlerini kendine hayran bırakan bir markadır. Aynı zamanda kapatıcı renkleri de ara renk seçenekleriyle kendi ten rengine kapatıcı bulamayanlar için kurtarıcı niteliktedir.

En Pahalı Makyaj Markaları İsimleri Nelerdir?

Ülkemizde bazı insanlar pahalı ürünlerin daha güzel olacağını düşünürler. Ama bu yargı her zaman doğru değildir. Makyaj malzemeleri konusunda da işin içinde cilt sağlığı olduğu için pahalı ürünlere talep artmaktadır. İnsanların çok talep ettiği, marka yapmış ürünler her zaman daha pahalıdır. Az kullanım ile mükemmel görüntüyü sağlamak çok daha kolaydır.

makyaj-markalari-isimleri

Dünya da en pahalı marka olarak bilinen Chanel listenin 1.sırasında yer almaktadır. Pahalılık konusunda listede daha çok yabancı markalar yer almaktadır.2.sırayı ise Mary Kay isimli marka takip etmektedir. Bu markalar halktan birçok insanın ulaşamayacağı pahalılıktadır. Bu markalar hem en pahalı makyaj malzemeleri arasında hem de en popüler makyaj markaları isimleri arasında yer almaktadır.

En Ünlü Makyaj Markaları İsimleri Nelerdir?

Yukarıda bazı makyaj malzemeleri markalarından bahsedilmektedir. Herkes zevkine ve yapacağı makyaj çeşidine göre uygun olan markaları seçer. Çünkü her markanın her ürünü de güzel değildir. Dünyaca ünlü markalar ve Türkiye’de kullanılan makyaj markaları isimleri ile ilgili tablo aşağıda açıklanacak olursa;

Dünyaca Ünlü Makyaj Markaları İsimleri Türk Malı Makyaj Markaları İsimleri
Sephora Bee Beauty
Guarlain New Well
Nars Farmasi
Yves Saint Laurent Cecile
Lancome Pastel

En Popüler Makyaj Markaları İsimleri Hakkında Sık Sorulan Sorular

makyaj-markalari-isimleri

Kadınların makyaj zaafı herkes tarafından bilinmektedir. En popüler Makyaj markaları isimleri ile ilgili de merak edilen birçok soru vardır. Bunlar aşağıda cevapları ile birlikte verilmiştir.

1 – En İyi Makyaj Markaları İsimleri Nedir?

En iyi makyaj markaları isimleri kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Ama çok tercih edilen markalar en iyi olanı göstermektedir. Bunlar Sephora, Mac, Maybelline, Loreal Paris gibi markalardır.

2 – Makyaj Markaları Nelerdir?

Türk makyaj markaları isimleri: Farmasi, Pastel, New Well…

Yabancı makyaj markaları isimleri: Dior,Nars, Chanel…

3 – Ünlüler Hangi Kozmetik Markalarını Kullanıyor?

İnsanlar tarafından ünlüler her zaman örnek alınacak kişiler olmuşlardır. Onların giyim tarzları, saç stilleri, makyaj malzemeleri gibi birçok alışkanlıklarını, özelliklerini örnek alırlar. Ünlülerin vermiş olduğu kozmetik marka isim önerileri de insanlar tarafından merak konusu olmuştur. Aşağıda verilen ünlülerin bazıları ise kendi makyaj markaları isimlerini oluşturmuşlar ve onları kullanmaktadırlar.

  • Rihanna: Fenty
  • Selena Gomez: Rare Beauty
  • Jennifer Lopez: JLO Beauty
  • Yasemin Özilhan: Sheiseido
  • Kylie Jenner: Chanel

4 – Beaulis Beauty Markasının Hangi Ürünleri Çok Kullanılıyor?

Bu marka Gratis makyaj markaları içerisinde çok satılan markalarından biridir. Uygun fiyatı ve ultra performansıyla kullanıcıları etkilemektedir. Özellikle Beaulis kapatıcı renkleri cilt tonu arada kalan kişiler için en büyük alternatif haline gelmiştir.

5 – Kaç Çeşit Makyaj Vardır?

Makyaj çeşitleri şu şekildedir: Porselen makyaj, günlük makyaj, gece makyajı, show makyajı, dizi makyajı ve kalıcı makyajdır. Çeşitli makyaj ürünleri isimleri ile istediğiniz görüntüyü sağlamanız mümkündür.

6 – Makyaj Malzemesi İsimleri Nelerdir Kısaca?

Makyaj bazı, fondöten, maskara, eyeliner, dudak kalemi, ruj, kaş kalemi temel makyaj malzemeleridir. Bunların dışında güneş koruyucu, takma tırnak, saç kremi gibi diğer kozmetik ürünleri de bakım ürünleri arasındadır. Ama bunlar dışında da birçok makyaj malzemesi vardır.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu