Moda Haberleri

4 Mevsime Göre Tesettür Elbise Modelleri

En Şık Tesettür Elbise Modelleri!

İçindekiler

Tesettür elbise modelleri ile tarzınızı yakalayın! Dört mevsime uygun tesettür elbiseleri ile siz de dolabınızda hazırlığınızı tamamlayın.

Tesettür elbise çeşitleri kadınlar tarafından her mevsim kullanılabilen parçalardır. Bu parçalar farklı tarzlara değişik şekillerde kombinlenmektedir. Her kombin kendi içerisinde değişik şekillerde ön plana çıkmaktadır. Oluşturacağınız ayrıntılı noktalar ile isterseniz günlük isterseniz özel geceler için tesettür elbiseleri kullanabilirsiniz.

Elbiselerin özellikle tek parça olması sayesinde kolay kombin olması avantaj sağlamaktadır. Oluşan bu kolaylık başta moda ile ilgilenmeyen kişiler için kolaylık sunar. Eğer siz de saatlerce kombin yapmak ile uğraşmak istemiyorsanız, bu tarz elbiselerin tadını çıkarabilirsiniz. Peki dört mevsim tesettür elbise modelleri hangileri, ne tarz detaylar içeriyor? İşte, tesettür elbise çeşitleri.

A – İlkbahar Sezonu Tesettür Elbise Modelleri

İlkbahar baharın habercisi olduğundan dolayı elbise seçimi için oldukça doğru bir zaman olacaktır. Bu noktada kişilerin dolabında elbiselerin olması oldukça normaldir. İlkbahar dönemi yaz kadar sıcak olmadığından dolayı kullanılan kumaşlar ve desenler değişiklik gösterir. Ancak tamamen ihtiyaca ve beğeniye bağlı olarak kendi dolabınızı oluşturabilirsiniz.

Genelde ilkbahar aylarındaki tesettür elbise modelleri, orta kalınlıkta kumaşlardan oluşturulmuştur. Yaza hazırlık olması için renkli elbiseler renkli oluşturulmaya başlanır. Özellikle renkli giyinmeyi sevenler için bu detaylar oldukça mutluluk vericidir. Görece yaz aylarına göre daha küçük detayları olan desenleri de var olabilmektedir.

1 – Tek Renk Desensiz Elbise Modelleri

tesettur-elbise-modelleri
Tesettür Elbise Modelleri

Her ne kadar ilkbahar yaşantıyı ve canlılığı temsil etmiş olsa da koyu renkler her döneme damga vurmaktadır. Özellikle sadelikten yana olanlar için bu modellerin kurtarıcı olduğu görülmektedir. Tek renk olmasının yanında desensiz olmasından dolayı da tercih edeni fazladır. Bu noktada takılarla ya da makyaj, şal ile birlikte kombini tamamlamak daha basit olacaktır.

Görselde olduğu gibi ilkbahar tesettür elbise modelleri ceket ile kullanıldığında özel akşamlarınızda şık olmanızı sağlayacaktır. Ceket, şal ve ayakkabı bütünlüğünde oldukça göz alıcı olabilirsiniz. Diğer taraftan üzerine bir şey almadan, spor ayakkabı ve çanta ile günlük olarak da kullanabilirsiniz.

2 – Küçük Desenli Pastel Renkli Elbiseler

tesettur-elbise-modelleri

İlkbaharda çoğu zaman dikkat çekmeyen desenlerin kullanıldığı görülmektedir. Bu desenlerin boyutları çok dikkat çekmemekle birlikte çok sayıda yer almaktadır. Bu pastel renklerin yaza hazırlık sağladığını söylemek de mümkündür. Göze çarpmayan bir yapıya sahip olması özellikle günlük kullanımda rahatlık sunmaktadır.

Pastel renkli elbise modelleri tesettür açısından kombinlenirken şal seçiminde dikkatli olmak gerekiyor. Şallar eğer çok koyu renkli olursa elbiseyi baskılayacaktır. Görselde olduğu gibi ya elbise tonu ile aynı olmalı ya da yine başka bir pastel renk tercih edilmelidir. Aksi takdirde elbise ve şal bütünlüğü oluşmayacaktır.

3 – Pile Etekli Elbise Modelleri

tesettur-elbise-modelleri

Pile etekler tesettür dünyasında çok sık tercih edilmektedir. Elbiselerin etek kısımlarında da ilkbahar aylarında bu detaylara denk gelinmektedir. Pile yapısından dolayı elbiseye hareketlilik katması çok şık görüntüye sebep olur. Özellikle sıcak ilkbahar yaşayan bölgelerde doğru bir tercih olacaktır.

Tesettür elbise modelleri arasında bu tarz modeller tek renk ile sağlanabildiği gibi iki parçalı olarak da görülebilmektedir. Görselde de iki parçalı görünüme sahip olan bir elbise bulunmaktadır. Pile detayları hareket kattığından şal rengi ve diğer takıların daha sade seçilmesi gerekir.

4 – Çiçek Desenli Tesettür Elbise Modelleri

tesettur-elbise-modelleri

Her ne kadar yaz aylarında görülmeye alışık olunsa da ilkbahar dönemlerinde çiçek desenli elbiseler tercih edebilirsiniz. Çiçek desenleri beyaz ya da pudra renklerin üzerine işlenmektedir. Bu durum da oldukça şık ve sıcak bir görüntüye neden olmaktadır. Kombinlenmesi her ne kadar zor olsa da tercih edildiğinde oldukça güzel görülmeyi sağlar.

5 – Saten Elbise Modelleri

tesettur-elbise-modelleri

Saten kumaş örnekleri neredeyse her mevsim kullanılmaya uygundur. Özellikle 2023 modasında 2022 yılında olduğu gibi sık sık görülecektir. Kendine özel yapısı ve parlaklığı ile birlikte özel gecelerinizde size yardımcı olacaktır. Düğün için tesettür elbise modelleri arasında sık sık yer almaktadır. Doğru kombinlendiğinde gecenizi daha şık geçirmenizi sağlayacaktır.

6 – Sıcak Tonlardaki Elbise Çeşitleri

tesettur-elbise-modelleri

Sıcak tonların yavaş yavaş görülmeye alışıldığı bu aylarda farklı tarzda elbiseler görülmektedir. Turuncu, açık pembe ve bakır renkteki elbiseler bu aşamada rahatlıkla kullanılabilir. Görselde yer aldığı gibi tek çeşit şallarda çok rahat görüntülenme sağlanacaktır.

7 – Etekleri İşlemeli Elbise Modelleri

tesettur-elbise-modelleri

Tesettür elbise modelleri ilkbahar ve yaz aylarında işlemeler ile kendini göstermektedir. Kol, göğüs ve özellikle etek kısımlarında dantel vari işlemeler bulunmaktadır Bu işlemeler elbiseye kendi içerisinde ayrı bir şıklık katmaktadır. Sadece beyaz değil, koyu renklerde de bu tarz görüntülere denk gelinmektedir.

8 – Döküm Etekli Elbise Modelleri

tesettur-elbise-modelleri

Elbise modelleri sahip olduğu ince detayları ile daha çok beğeni kazanmaktadır. Bu elbise modelinde de etek kısımlarında hareket sağlanmaktadır. Dökümlü eteklerde görseldeki gibi kat kat işlemeler mevcuttur. Özellikle uzun boylu olanlarda çok daha güzel görünecektir.

9- Bahar Esintilerinin Olduğu Elbise Modelleri

tesettur-elbise-modelleri

Baharın detaylarını üzerinizde taşımak isterseniz; yaprak, dal ya da çiçeklerin olduğu elbiseleri seçebilirsiniz. Bu tesettür elbise modelleri farklı renklerle öne çıkacaktır. Mavi, beyaz renkler özellikle öne çıkmaktadır. En çok satılan tesettür elbise modelleri kapsamındadır.

10 – Kare Kesim Elbise Modelleri

tesettur-elbise-modelleri

Kare kesim elbise modelleri zarif görünümü ile birçok bireyin beğenisini kazanmaktadır. Bu elbiselerin yaka kısımlarında karemsi bir görüntü bulunmaktadır. Etek kısımlarında ise düz bir iniş vardır. Bu görüntü ile daha zayıf görüneceksiniz.

B – Yaz Sezonu Tesettür Elbise Modelleri

Yaz tesettür elbise modelleri, renkleri ve desenleri ile özellikle diğer mevsimlerden oldukça farklıdır. Özellikle sıcak yaz aylarında hem akşam hem de gün içerisinde rahat kullanım sağlayacaktır. Kombin noktasında zorluk yaratmamasından ziyade yaz aylarında terletmeyecek vaziyette olması da dikkati çekmektedir.

1 – Puantiyeli Elbise Modelleri

tesettur-elbise-modelleri

Puantiyeli tesettür elbise modelleri özellikle yaz aylarında görülen ve modası hiç geçmeyen elbiselerdir. Neredeyse tüm tesettür butikleri tarafından satışa sunulmaktadır. Uygun fiyatlı olması kadar senelerce kullanılmaktadır.

2 – Canlı Renklerde Düz Elbise Modelleri

tesettur-elbise-modelleri

Canlı renklerin yaz aylarında sık kullanıldığı görülmektedir. Düz elbiseler olabildiği gibi desenleri de mevcut olmaktadır. Özellikle aynı rengin farklı tonlarıyla kullanılması güzel görüntü yaratır.

3 – Gömlek Yaka Detaylı Tesettür Elbise Modelleri

tesettur-elbise-modelleri

Gömlekler yaz aylarında çok sık kullanılır. Elbise modellerinde de bu tarz detaylara denk gelmek mümkündür. Gömlek yaka elbise modelleri oldukça şıktır. Günlük tesettür elbise modelleri arasında yer alır.

4 – Ekstra Çapraz Etek Detaylı Elbise Modelleri

tesettur-elbise-modelleri

Klasik etek detaylarından sıkılanlar için çapraz etek detaylı elbise modelleri bulunur. Düz inen etek kısmına binaen bel bölesinde ikinci bir parçası yer alır. Bu da daha şık görüntüye sebep olur.

5 – İnce Penye Elbise Modelleri

tesettur-elbise-modelleri

Penye kumaşlar yaz aylarında sık kullanılır. İnce olmasından dolayı daha konforlu bir kullanım sağlar. Terletme oranı kalın kumaşlara göre düşüktür.

6 – Ekstra Boyun Detaylı Elbise Modelleri

tesettur-elbise-modelleri

Düz elbise modellerinden sıkılanlar için boyun ve göğüs kısmında ekstra desenler ve parçalar bulunur. Bu parçalar üç boyutluluk da kazandırmaktadır.

7 – Renkli Çiçek Detaylı Kemerli Elbise Modelleri

tesettur-elbise-modelleri

Tesettür elbise modelleri yaz aylarında da çiçek modelleriyle bulunmaktadır. Bu çiçek modelleri yazın temsilcisi olduğu gibi aynı zamanda kişiliğinizi de temsil edecektir. Rengarenk görüntüsü ile kombinlemesi adına biraz zorlanılsa da ömürlük bir elbise modeli olacaktır.

8 – Beli Lastikli Elbise Modelleri

tesettur-elbise-modelleri

Beli lastikli elbise modelleri özellikle zayıf görünmek isteyenler için bir tercihtir. Diğer taraftan aynı zamanda hamileler için de tercih olabilir. Bel kısmının rahat olmasından dolayı bebeğinizle birlikte rahatsız hissetmeden gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

9 – Saten Kolu Lastikli Elbise Modelleri

tesettur-elbise-modelleri

Kolları lastikli tesettür elbiseler özellikle tesettür adına önem taşımaktadır. Kolların ve bileklerin açılmasını önleyerek kullanım imkânı sağlamaktadır. Bu aşamada dikkatli olacak bireyler tercih edebilir. Görselde olduğu gibi balon kollarıyla da dikkat çekmektedir.

10 – Belerinli Kollu Tesettür Elbise Modelleri

tesettur-elbise-modelleri

Kol detayları elbiseyi öne çıkaran özelliklere sahiptir. Bebek kol ya da belerinli kol olarak da geçen bu detaylar elbise şıklığını arttırmaktadır. Özellikle özel akşamlar için tercih edilebilecek bir elbisedir.

C – Sonbahar Tesettür Elbise Modelleri

Sonbahar artık havaların giderek soğuduğu bir dönemdir. Bu dönemde daha çok renk değişimi meydana gelir. Kumaşlarda kış tesettür elbise modelleri içinde olduğu gibi çok kalınlık oluşmayacaktır. Desenleri ve modelleri ile gönül rahatlığı ile dolabınıza ekleme yapabilirsiniz. İşte, sonbahar tesettür elbise modelleri.

1 – Pamuklu Bol Kesim Elbise Modelleri

tesettur-elbise-modelleri

Geniş kesim elbiseler her mevsim kullanılabilir. Üzerinize yapışmayacağından dolayı bu tesettür elbise modelleri, her an kullanılabilir ve rahatlık sağlar. Kişilerin dolabında bulunması avantaj sağlayacaktır.

2 – Kazak Türevinde Tesettür Elbise Modelleri

tesettur-elbise-modelleri

Özellikle çok üşüyenlerin ya da soğuk havada yaşayanların tercih edebileceği tarzlardır. Bu tarz elbiseler geniş kemerlerle çok şık bir görünüm kazanacaktır.

3 – Sırt Kısmında Şeritli Elbiseler

tesettur-elbise-modelleri

Tesettür elbiseler sadece ön değil arka kısımlarında da detaylarla dikkat çekmektedir. Şerit halinde sağ ve sol kısımlarda kalçaya kadar ilerleyen detaylar şıklık kazanır. Elbiselerin detayları daha öne çıkmasını sağlar.

4 – Kahve Tonların Dar Kesim Elbise Modelleri

tesettur-elbise-modelleri

Sonbahar tesettür elbise modelleri arasında her ne kadar koyu tonlar da yer alsa daha çok krem ve kahve tonlarında elbiseler bulunmaktadır. Dar kesim elbiselerin özellikle şıklık kazandırdığı bir duruş söz konusudur.

5 – Krem Tonlarındaki Yatay Şeritli Elbiseler

tesettur-elbise-modelleri

Krem ve kahve tonları çok sık tercih edilmektedir. Görselde de yer aldığı üzere konsürton yaratmak için kahve tonlarının yaygınlığı görülmektedir. Bu elbise modellerinde yatay şeritli desenler boşluklar söz konusudur.

6 – Kendiliğinden Kalın Koyu Kemerli Parçalar

tesettur-elbise-modelleri

Elbise modelleri tesettür için kemerler kullanılmaktadır. Ancak kendiliğinden lastik ile kemerli görüntü elbiselerde mevcuttur. Kendinden kemerli elbiselerin özellikle daha zayıf gözüktüğü görülmektedir.

7 – Düğmeli Elbise Modelleri

tesettur-elbise-modelleri

Büyük düğmeli elbiseler göğüs kısmında yer alarak elbiseye farklı bir tarz katmaktadır. Bu elbise modellerinin omuzlarında da vatkalar mevcuttur.

8 – Kolları Düğmeli Elbise Modelleri

tesettur-elbise-modelleri

Diğer elbise modellerinde lastikli ve dar bir görünüm varken soğuk aylarda daha çok düğmeli kol detayları göze çarpar. Bu elbiselerin bir takım ceketimsi görüntüleri de oluşmaktadır. Kol detayını takiben elbise önünde de düğmeler bulunur.

9 – İnci Detaylı Tesettür Elbise Modelleri

tesettur-elbise-modelleri

Sadece günlük değil, özel akşamlar için tesettür elbise modelleri çok fazladır. Kol kısımlarının bol ya da dar olması değişiklik gösterir. Yalnız kollarında ya da vücutta inci detayları bulunur. Bu inciler sayesinde oldukça şık görünüm elde edebilirsiniz.

10 – Kendinden Yelekli Elbise Modelleri

tesettur-elbise-modelleri

Tesettür giyimde yelek ve hırkalar büyük önem taşır. Sonbahar havası düşünülerek kendinden yelekli modeller üretilmektedir. Elbise ile birleşik olabildiği gibi ayrı da üretilmektedir. İsteğe bağlı olarak kullanım sağlanmaktadır.

D- Kış Sezonu Tesettür Elbise Modelleri

Kış tesettür elbise modelleri diğer elbiselerden ciddi anlamda ayrılmaktadır. Bu elbiselerin kalınlığı ve desenleri, ağırlığı değişiklik gösterir. Bu elbise modellerinde ağır işlemeler daha çok göze çarpar. Aynı zamanda renkleri de değişiklik gösterir daha koyu tonlar tercih edilir.

1 – Açık Renk Kemerli Elbise Modelleri

tesettur-elbise-modelleri

Kış aylarında alışılmışın dışında açık renkler bulunmaktadır. Beyaz renk zorda olsa tercih edilmektedir. Özellikle açık renk severlerin başlıca sahiplendiği ve dolabında bulundurduğu parçalardır.

2 –  Kalın Triko Tesettür Elbise Modelleri

tesettur-elbise-modelleri

Triko elbiseler değişik şekillerle kişilerin önüne çıkmaktadır. Bu elbiselerin kazak görünümü bulunmaktadır. Kalın olması kış aylarında sıcak kalmanızı sağlayacaktır.

3 – Boğazlı Elbise Modelleri

tesettur-elbise-modelleri

Boğazlı kazaklar çok yaygın kış aylarında kullanılır. Peki ya tesettür elbise modelleri boğazlı olamaz mı? Elbette olur. Bazı elbise modelleri arasında kalın kumaştan üretilmiş boğaz kısmı görebilirsiniz.

4 – İpek Düz Elbise Modelleri

tesettur-elbise-modelleri
İpek şallar tesettür adına sık kullanılmaktadır. Ancak ipek şal dışında aynı zamanda elbiseler de üretilmektedir. Elbiselerin rahat kullanımı ve vücuda rahatlık sağlamasından dolayı çok sık alındığı görülür.

5 – Kadife Elbise Modelleri

tesettur-elbise-modelleri

Tesettür elbise modelleri kadife olarak da bulunmaktadır. Kadife elbise modelleri kış ayları dışında tercih edilmediği görülmektedir. Kadifenin yapısından dolayı soğuk aylarda kullanılmaktadır.

6 – Ağır İşlemeli Elbise Modelleri

tesettur-elbise-modelleri

Ağır işlemeler gösteriş sevenler için tercih edilebilecek bir türdür. Bu işlemeler tüm elbisede olabildiği gibi belirli bölgelerde olabilmektedir. Günlük kullanıma uygun olmasa da akşamları kullanılır.

7 – Uzun İplik Desenli Elbiseler

tesettur-elbise-modelleri

İplikler ve dantel detayları ile dikkat çeken tesettür elbise modelleri yakın arkadaş düğünü ya da mezuniyeti için kullanılabilir. Bu tarz elbiseler günlük kullanımdan uzaktır. Ancak yakın ve özel bir gün için rahatlıkla her dolapta olmalıdır.

8 – Altın Detaylı Elbise Modelleri

tesettur-elbise-modelleri

Altın detaylar özellikle tesettür giyimde çok sık tercih edilmektedir. Bu elbiselerin kadınlar tarafından beğenildiği görülmektedir. Her detayıyla dikkat çekmesinden dolayı şık gecelerin vazgeçilmezidir.

9 – Koyu Renkli Elbise Modelleri

tesettur-elbise-modelleri

Elbise renkleri kış mevsimi ayları içinde özellikle koyu renklerde olmaktadır. Tesettür elbise modelleri arasında koyu renklere denk gelebilirsiniz. Siyah renk elbise modelleri bu yönde gönül rahatlığıyla tercih edilebilmektedir.

10 – Uzun Triko Çizgili Elbise Modelleri

tesettur-elbise-modelleri

Triko tesettür elbise modelleri ile kışı sıcak geçirmeye hazır olun. Bu modellerin genelde yüzeylerinde dikine çizgiler bulunur. Bu da zayıf görünmenizde etkisi olduğunu gösterir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu