Moda Haberleri

En Şık Tesettür Nişan Elbisesi Modelleri!

Tesettür nişan elbisesi, evliliğin başlangıcı sayılan nişanı taçlandıracak unsurdur. Özel günlerde nişan elbiseleri, genç tesettür abiye elbiseler kullanılmaktadır. Nişan günlerine ayrı bir şıklık katan bu elbiselerle, anılarınız daha da güzelleşmektedir.

Özel Günü Şenlendirecek Tesettür Nişan Elbisesi Modelleri!

Tesettür nişan elbisesi modellere her tarza uygun tasarlanmaktadır. Nişan elbiseleri farklı kumaşlarla desteklenmektedir. Bu sayede seçenek ve model çeşitliliği oluşturulmaktadır. Tesettür nişanlık kategorisi oldukça canlı olup, herkese hitap etmektedir. Gözdeyi oluşturan ve sık tercih edilen tesettür nişan elbisesi modelleri şunlardır:

1 – Tüllü Tesettür Nişan Elbisesi

Bu sezonda tüllü tesettür abiye elbise modellerine sıkça rastlanmıştır. Tüllü modeller kendiliğinden kabarıklı olduğu gibi, her alana da uyum sağlamaktadır. Simli tüller, sade tüller veya renkli tüllerle desteklenen bu model son zamanların gözdesi olmuştur.

2 – Saten Tesettür Elbiseleri

Saten kumaş şıklığını ve rahatlığını duymayan yoktur. Saten elbisenin kendiliğinden parlak olması, ek bir unsura ihtiyaç duyulmamasını sağlamaktadır. Gelinliklerde bile kullanılan saten kumaş, tesettür nişan elbisesi için değişik modelleri barındırmaktadır.

tesettur-nisan-elbisesi
Tesettür Nişan Elbisesi

Drapeli, taş işlemeli veya kuşaklı saten elbiseler bu türdeki vazgeçilemeyen modellerdendir. Sim ve taşlarla birleştirilen saten kumaş, nişan için son derece uygundur. Kabarık etekli veya fırfırlı modeller de saten tesettür nişan elbisesi kapsamında sıkça tercih edilmektedir.

3 – Balık Modeller

Nişanınızda hem şık hem zarif görünmek istiyorsanız, odağınızı balık modellere kaydırabilirsiniz. Balık model, vücut hatlarını belli eden ve altlara doğru genişleyen şık bir tesettür elbise türüdür. Balık modelli elbise nişanlarda, kınalarda ve düğünlerde öncelikli tercihler kapsamındadır.

Taş işlemeler, sim eklentiler ve kuşakla özelleştirilen bu elbisede birden fazla seçenek bulunmaktadır. Kol detaylarının da özelleştirilmesiyle bu tesettür söz elbisesi yoğun ilgi görmektedir. Kombin noktasında da kolaylık sağlayan bu model, zamana damga vurmaktadır.

4 – Drapeli Nişan Elbisesi

Drape, kıyafetlerde katlanarak dikilmiş kısımları ifade etmektedir. Katlı görüntü sağlayan bu drapeler, tesettür nişan elbisesi içerisinde neredeyse her kumaşa uygulanabilmektedir. Bu noktada drapeli elbise kategorisi birden çok alternatifi barındırmaktadır.

tesettur-nisan-elbisesiSaten ve şifon elbiselerde drapeye sıkça rastlanmaktadır. Etek kısımlarına uygulanan drapelerle üst kısımda sadelik yakalanmaktadır. Kuşak detayıyla renklendirilen bu elbise modeli, vücudu zarif göstermektedir. Bel detaylarına yoğunlaşılan drapeli tesettür nişan elbisesi, son zamanların modasıdır.

5 – Balon Kollu Modeller

Elbiselerde kumaş ve etek türü kadar önemli olan bir diğer unsur ise kol tipidir. Elbiseler için gömlek kol, straplez kol veya yarasa kol gibi tipler bulunmaktadır. Her durumu kurtarıcı bu kol detayları, tesettür elbiselerde genellikle balon koldan yana seçilmektedir.

Saten elbise, drapeli elbise veya şifon elbise fark etmeksizin her elbisede balon kol detayı kullanılmaktadır. Evde nişan elbisesi tesettür modellerinde bu model kurtarıcıdır. Balon kolun bileğe yapışması sayesinde rahat hareket edilmektedir. Omuza doğru bollaşması sebebiyle de şıklık sağlamaktadır.

6 – Sade Nişanlık Modelleri Tesettür Kategorisinde Nasıldır?

Şıkır şıkır görüntünün aksine sadelik istiyorsanız, sade tesettür nişan elbisesi modelleri sizler içindir. Sade nişan elbisesi kategorisine bakıldığında burada tek tip kumaşlarla karşılaşılmaktadır. Tek tip kumaş ve birkaç detayla şıklık amaçlanmaktadır.

tesettur-nisan-elbisesiBu modellerde drape gibi iddialı görüntüler yerine büzgülerle sade şıklık yakalanmaktadır. Taş işleme veya simlere nadir rastlanmaktadır. Ek bir ilave yerine var olan kumaşa çeşitli eklentiler yapılmaktadır. Bu eklentiler büzgüler, çapraz omuz veya kalın kuşakları içermektedir. Özelliğinden ve görünüşünden ötürü sade tasarımlı bu modeller her zamana uyum sağlamaktadır.

Evde Nişan Elbisesi Tesettür Modelleri Neler?

Aile arasında veya küçük bir nişan istiyorsanız salonların aksine evi tercih etmişsinizdir. Küçük bir alan olan evlerde rahat hareket edebilmek önemlidir. Nişan gibi önemli bir merasimde rahat hareket mutluluğa eş değerdir. Ev nişanlarında sıkça tercih edilen tesettür nişan elbisesi modelleri şu şekildedir:

1 – Kabarık Nişan Elbisesi Tesettür Modasında Öncüdür!

Kabarık modellerde kumaş türü olarak şifon tercih edilmektedir. Yumuşak ve kolayca şekil alan şifon kumaş, ev içi kullanıma uygundur. Şifon kumaş tesettür nişan elbisesi bu noktada hem kabarıklığa hem de rahatlığa uygundur.

tesettur-nisan-elbisesiSimlerle buluşturulan bu modelde şıklık da sağlanmaktadır. Kol ve yaka tipinde bulunan farklılıklarla her tarzın beğenisini yakalamaktadır. Konforu ve şıklığı sağlayan kabarık modellerle geriye sadece güzel anılar biriktirmek kalmaktadır.

2 – Nişan Elbisesi Tesettür Prenses Model Furyası!

Prenses modeller adının hakkını vermektedir. Prenses elbise modeli, üretim aşamasındayken farklı yakalar ve farklı boyutlarda özel şekilde üretilmektedir. Büyük beden abiyelere de uyarlanabilen ve ideal olan bu elbise sayesinde kendinizi peri gibi hissedebilirsiniz.

Tüm beklentiyi tek başına karşılayan bu elbise aynı zamanda oldukça konforludur. Hareket kısıtlamaması, herkese uygun olması veya renk seçenekleriyle tüm alanda konforu sağlamaktadır. Kombin açısından da ek desteğe ihtiyaç duymayan prenses tesettür nişan elbisesi, tercihlerde zirvede yer almaktadır.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu