Şal

7 Adımda Triko Etekli Takımlar ile Uyumlu Şal Modelleri

Triko etekli takımlar özellikle kombin yapmakta zorlanılan günlerin kurtarıcı parçasıdır. Alt üst iki parça şeklinde olan triko etekli takımlar, şıklıkta da zirveye oynamaktadır. Aynı renklerden oluşturulan veya farklı renk birleşimlerini içeren bu triko etekli takımlar, konforuyla da kendinden sıkça söz ettirmektedir. Tüm bunlar bu takımların en çok kullanılan kıyafetler arasında yer almasına sebep olmuştur.

Triko Etekli Takımlar ile Şal Kombinleri!

triko-etekli-takimlarTriko etekli takımlar gerek yaka tipi gerekse kol tipleriyle pek çok çeşitte kullanıma sunulmaktadır. Deyim yerindeyse bin bir çeşitte üretilen ve tasarlanan bu takımlar, her tarzda kolayca kendini belli etmektedir. Fırfırlar, işlemeler, örgüler hatta pulların bile dahil olabildiği bu triko etekli takımlar şu modellerde piyasaya sunulmaktadır:

TRİKO ETEKLİ TAKIM MODELLERİ  
Kemerli düğmeli triko etekli takım Baskı detaylı etekli takım
Desenli triko etekli takımlar Pileli takımlar
Çizgili takımlar Boğazlı triko etekli takım
Zincir detaylı triko takımlar Beli büzgülü takımlar

Bu takımların modelleri elbette ki çoğaltılabilir. Ancak etekli triko takım denildiğinde akla gelen ilk modeller bunlar olmaktadır. Triko etekli takımlar her ne kadar kolay kombinlenebilir olsa da bu parçalarda şal modelleri, ayakkabılar, çantalar ve takılar da önemli parçaları oluşturmaktadır. Bu kombinlerde tercih edilebilecek kombin önerileri de şu şekildedir:

1 – 2’li Triko Takım Etekli Kombinlerde Penye Şal Kullanımı!

Etekli triko takımlar her ne kadar konforluysa penye şallar da bir hayli konforludur. Rahat ve esnek kumaştan üretilen penye şallar, son zamanların gözde türban modellerindendir. Penye şalın kolay şekil alan yapısı ve kullanım rahatlığı, triko etekli takımlar ile birleştirilerek gündelik hayat kombini sağlanmaktadır.

triko-etekli-takimlar
Triko Etekli Takımlar

2’li triko takım etekli modellerde penye şal kullanımı neredeyse sınırsız niteliktedir. Takımınız ister boğazlı olsun ister yakalı, penye şalı kolayca kombinleyebilirsiniz. Penye şal için özellikle dolamalı modeller, ikili triko takımlarda tercih edilmektedir.

2 – 2’li Takım Triko Tesettür Modellerde Medine İpeği Şal Uyumu!

triko-etekli-takimlarMedine ipeği şal, rahat ve konforlu kullanımının yanı sıra kaliteli bir duruşa da olanak sağlamaktadır. Bu şalın kumaş kalitesi göz önüne alındığında şıklıktan da söz edilmektedir. Şalın net duruşuyla birlikte havasına hava katan ikili triko takımlar, sonbahar ve kış mevsimlerinin gözde kombinlerindendir. Genellikle ikili takımlarla tercih edilen Medine ipeği şal modelleri şunlardır:

  • Klasik model
  • Kelebek şal modeli
  • İğnesiz düz bağlama

Elbette ki bu şalı kendi bağlama şeklinize göre özelleştirebilirsiniz. Özellikle soğuk, toprak ve mat renklerde oluşturulan bu kombin her daim gözde tercihler arasındadır.

3 – Tesettür Beresi ile Triko Etekli Takımlar Nasıl Renklendirilir?

Tesettür beresi özellikle son sezonlarda şalları ve kombinleri destekleyici aksesuarlardandır. Şalların üzerine takılan bu bereler şık kombinlerde şık duruş, spor kombinlerde sportif duruş sergilemektedir. Elbette ki tesettür beresinin kullanıldığı triko etekli takımlar için şal sınırlaması yoktur. Bu aksesuarın kullanılacağı şalın rahat kumaşta olmasına dikkat etmek yeterlidir. Bu doğrultuda tesettür beresi için en uygun şal modeli penye şallarla yapılan modeller olmaktadır.

triko-etekli-takimlarTesettür beresinin tercih edileceği etekli triko takımlarda renkler ve motifler de göz kamaştırıcı olabilmektedir. Farklı bir tarz yaratmak istiyorsanız alışılmış takımların dışına çıkmalısınız. Örneğin:

  • Etnik desenli triko ikili takımlar
  • Zincirli triko takımlar
  • Parıltılı takımlar

Tesettür beresi ile muhteşem uyumu yakalayacaktır. Kendi imajınızı yansıtmanıza olanak sağlayan bu etkili adımlar ile moda anlayışına yeni bir soluk getirebilirsiniz.

4 – Baskılı ve Desenli Şallar Triko Takımlarla Nasıl Kombinlenir?

Baskılı ve desenli şallar kullanım açısından kişilerin gözünü korkutabilmektedir. Büyük desenli veya küçük baskılı şallar bir zamanın en ünlü modasıydı ancak günümüzde daha sade renkli şallardan söz edilebilmektedir. Ancak bu şalların benzersiz cazibesi hala daha geçerliliğini korumaktadır.

triko-etekli-takimlarGenellikle tek renkten oluşturulan triko etekli takımlar, baskılı şallarla müthiş bir uyum yakalamaktadır. Örnek olarak renkli blokların yer aldığı baskılı bir şalla krem renkli triko etekli takım, göz büyüleyici değerdedir. Takılar ve çanta, ayakkabı gibi aksesuarlarla destekleyerek de bu uyumu iki katına çıkarabilirsiniz.

5 – Tek Renk Şıklığını Triko Etekli Takımlar ile Sağlamak İster Misiniz?

Takım denildiğinde tek renklerin birleşiminden söz edilmektedir. Etekle bluzun aynı renkte olduğu bu takımlarda, şal rengini de benzer veya aynı tonlarda seçerek tek renk şıklığına aday olabilirsiniz. Siyah bir etekli takımda siyah Medine ipeği şal, bütün geçişi sağlayacaktır. Vücut alanları arasındaki doğrudan geçiş de bütünleştirici olduğundan dolayı göze batmayacaktır.

triko-etekli-takimlarBu tarz tek rengin yer aldığı üst kombinlerde ayakkabı rengini farklı seçerek farklılık oluşturabilirsiniz. Şal ve triko etekli takımlar lacivertse ayakkabınızı griden veya mordan yana kullanarak kombininizi tamlayabilirsiniz. Burada triko etekli takımlar avantajı öndedir çünkü bu takımlarda sınırlama yoktur!

6 – Zıt Renk Kombinasyonunda Triko Etekli Takımlar Nasıl Kullanılmalı?

Zıt renkler doğru kullanıldığında ortaya şahane bir kombin çıkmaktadır. Genellikle kombinlerde hep aynı renkler veya benzer tonlar kullanılmaktadır. Zıt renkler kombini sınırlayacakmış anlayış yaygındır ancak bu durum tam tersidir. Zıt renkleri doğru tercih ettiğinizde triko etekli takımlar ve şal arasında benzersiz bir uyum oluşmaktadır.

KOMBİNLERDE KULLANILABİLECEK ZIT RENKLER  
Kırmızı Yeşil
Mavi Turuncu
Mor Sarı

Bu renk paleti daha da uzatılabilir ancak modada en sık kullanılan zıt renkler bunlardan oluşmaktadır. Zıt renkleri kullanmak da esasında oldukça basittir. Triko etekli takımlar genellikle tek renkten oluşturulur bu da zıt rengi şalda kullanmayı kolaylaştırmaktadır.

triko-etekli-takimlarKırmızı renkli triko etekli takımda ayakkabınızı veya şalınızı yeşil seçerek benzersiz bir palet oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda bu zıt renkleri çanta, takı gibi aksesuarlarda da tercih ederek şalınızı ve takımınızı ön plana çıkarabilirsiniz.

7 – Yeni Sezon Etekli Takımlar ile Şıklığınızı Zirveye Taşıyın!

triko-etekli-takimlarTriko etekli takım tesettür modasında önemli bir yer tutmaktadır. Yeni sezon için benzersiz tasarımlarla kişilere sunulan bu takımlar birçok markada en çok satılanlar kategorisinde yer almaktadır. Özellikle tesettür markalarında triko etekli takımlar her daim kalıcılığını koruyan ölçüdedir.

  • Triko ikili takim,
  • Trendyol alt-üst takım etek,

Şeklinde araştırarak bu modellere erişebilirsiniz. Birden çok çeşidin bir arada bulunduğu bu takımlarda şıklığınızı zirveye taşıyabilirsiniz. Renk ve desen farklılığı hatta kumaş seçenekleriyle herkesin kullanımında olan triko etekli takımlar, bu sezonda da cazibesini korumaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Söz konusu triko etekli takımlar olduğunda birçok merak edilen de beraberinde gelmektedir. Hem alışveriş sırasında hem de kargo sürecinde merak edilen sorulardan birkaçı şu şekilde sıralanabilmektedir:

İkili Takim Ne Demek?

İkili takım, iki parça kıyafetten oluşan takımları ifade etmektedir. Bluz, pantolon veya bluz etek şeklinde olan bu takımlar elbise, ceket şeklinde de oluşturulabilmektedir.

Kapıda Ödeme Tehlikeli Mi?

Kapıda ödeme pek çok markada tercihe sunulmaktadır. Online ödemeye güvenmeyen kişiler için esasında en uygun ödeme yöntemi kapıda ödemedir.

Kapıda Ödeme ile Gelen Kargoyu Almazsak Ne Olur?

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği dahilinde kapıda ödemeli ürün teslim alınmadığında, teslim aldıktan sonra bile kargo ücretini satıcının karşılaması gerekmektedir.

Teslim Alınmayan Kargolar Nereye Gider?

Kapıya teslim seçeneğiyle eve gelen kargolar alınmadığında kargo, şubeye geri gider. Şubeden teslim alınmayan kargolar da 3 iş günü içerisinde gönderici bilgisine sunularak çıkış şubesine iade edilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu