Eşarp

Pamuklu Eşarp ile Uyumlu Gömlek Modelleri

Pamuklu eşarp, kullanım ve kalite açısından tesettürlü kadınların öncelikli tercihini oluşturmaktadır. Pamuklu kumaşlar, kullanışlılık sağlamanın yanı sıra kombinlere modern esintiler kazandıran ürünler içerisinde yer almaktadır. Tesettür giyim içerisinde ayrı değerlendirilen pamuklu eşarp, göz alıcı modeller ve kombin imkanlarıyla dolaplarda boy göstermektedir.

Pamuklu Eşarp ve Gömlek Kombinleri!

Pamuk kumaşla tasarlanan yumuşak kullanım sunan pamuk kumaşlı eşarp, dikkat çekici eşarp modellerinden biridir. Her mevsim kolaylıkla kullanılabilen pamuklu eşarp, şık ve zarif kombinlerin tercihidir. Sade stil veya hareketli kombin için seçilebilecek pamuk kumaşlı eşarplar renkleriyle de göz büyülemektedir.

pamuklu-esarpElbette ki pamuklu şal ve eşarpların kullanımını bu denli yoğun kılan özellikleri bulunmaktadır. Pamuk kumaştan üretilen eşarplar:

PAMUK KUMAŞLI EŞARP AVANTAJLARI  
Pamuklu kumaştan tasarlanan bu eşarplar esnek ve yumuşaktır. Nem geçişine izin verir ve kolay kullanım sağlar.
Farklı desenler ve renkleriyle kombinlere hareket kazandırır. Her mevsimde kullanım sunar.

İş yaşantısında da rahatça kullanılabilen bu eşarp türü gömleklerle sık kullanılmaktadır. Sade stilinizi ofis şıklığına uyarlamak için pamuklu eşarp desteği alabilirsiniz. Somon, bej ve vizon renkler başta olmak üzere gömleklerle tercih edilen bu eşarplar hiç kuşkusuz ki günü kolaylaştırmaktadır. Pamuklu şal ve eşarp ile kullanılan birbirinden güzel gömlek modelleri ise şu şekildedir:

1 – Dantel Yaka Gömlekler ile Pamuklu Eşarp Nasıl Olur?

Dantel yaka gömlekler eski zamanların nostaljik esintisini hissettiren tarz gömleklerdendir. Gömleklerin yaka kısmında yer alan dantel işlemeleri şık bir kombinin başlıca temsilcisi değerindedir. Şık bir duruşun öncüsü olan dantel yaka gömlekler pamuk kumaşlı eşarp ile şahane bir ikilidir.

pamuklu-esarpRenklerle desteklenen dantel yaka gömlekler, eşarp rengine de tam uyum sağlamaktadır. Özellikle kurumsal hayatta resmi bir kombinin başlıca elemanı olan bu ikili kişilere konfor da sunmaktadır. İş yaşamında tercih edilen gömlek ve eşarplarda renklerin büyüsü de söz konusudur. Kurumsal bir alanda gömlek ve pamuk kumaş eşarp kombininde tercih edilen renkler şunlardır:

 • Krem
 • Beyaz
 • Bej
 • Vizon
 • Kiremit
 • Gül kurusu
 • Sütlü kahve
 • Toprak tonları

2 – Saten Gömlek ve Pamuklu Eşarp Nasıl Kombinlenir?

Saten kumaş kayganlığı ve parlak görüntüsüyle herkesin aşina olduğu kumaşlar içerisindedir. Tıpkı pamuklu kumaşlar gibi rahat ve esnek kullanım sunan saten kumaşlar, gömleklerin ve elbiselerin bir numaralı kumaş türlerindedir.

pamuklu-esarp
Pamuklu Eşarp

Saten ve pamuklu eşarp birbirine görünüş açısından zıt olsa da özellik açısından benzerdir. Satenin o parlak görüntüsünü kırmada pamuk kumaşlı eşarplar şahane bir yol izlemektedir. Doku farkının net olarak gözlemlendiği bu kombin hiç kuşkusuz ki birçok tarzın yansımasını içermektedir.

Saten gömleklerde kullanılacak pamuk kumaş eşarp, saten gömleğe benzer renk veya aynı renkte tercih edilmelidir. Bu sayede bütüncül görüntü elde edilirken kumaştan kaynaklanan yapı farkları da göz ardı edilecektir.

3 – Desenli Gömleklerde Pamuklu Eşarp Nasıl Seçilmeli?

pamuklu-esarpDesenli gömlekler capcanlı görüntüleri sayesinde her mevsimin iç ısıtan parçalarıdır. Son zamanların modasında renkli ve desenli gömlekler odakları üzerinde toplamaktadır. Benzersiz bir tarza imza atan desenli gömlek türleri ise şu şekildedir:

 • Renk desenli
 • Blok desenli
 • Etnik desenli
 • Kumaş desenli
 • Kot veya değişik kumaşların birleşimli modelleri

Şeklinde uzayabilmektedir. Bir kombinde desenli gömlek ve desenli pamuklu eşarp kullanımında renkler önemlidir. Renk desenli bir gömlek örneğin siyah ve gri tonlarındaysa seçilen eşarbın rengi de gömlekle uyumlu olmalıdır. Aynı şekilde etnik desenli bir gömlekte seçilen eşarbın da daha sade renklerde olması gerekir. Bu sayede benzersiz bir kombin oluşturabilirsiniz.

4 – Yazlık Pamuklu Eşarp ile Aerobin Gömlek Kombininin Püf Noktaları!

Yazlık pamuk kumaş eşarp elbette ki areobin gömleklerde bir numaradadır. Yine rahatlık ve hafiflikten söz edilen aerobin kumaşlı gömlekler için pamuk kumaş eşarplar tamamlayıcı niteliktedir. Temelde benzer nitelikteki bu iki kumaşta dikkat edilmesi gerekenler kalıp ve stil özellikleridir.

pamuklu-esarpÖrneğin vücudunuza aşırı bol gelen bir aerobin kumaş pamuklu şallarla uyum yakalayamayacaktır. Aynı şekilde takılarla veya çeşitli parçalarla desteklenmeyen aerobin gömlek de istenen performansı sağlamayacaktır. Şık bir aerobin kumaşlı gömlek ve pamuklu eşarp kombini şu şekilde oluşturulabilir:

 • Bej aerobin gömlek
 • Beyaz bir bluz
 • Vizon pamuklu eşarp
 • Siyah kumaş pantolon
 • Gold kemer ve takı
 • Kahverengi çanta

5 – Polo Pamuklu Eşarp Yakalı Gömleklerde Nasıl Kombinlenmeli?

Polo pamuk kumaş eşarpları kaliteli duruşuyla kişilerin ilgisini çekmiştir. Polo markası denildiğinde akla gelen yakalı tişörtler, yakalı gömleklere de uyarlanabilir. Yakalı daha doğrusu klasik gömleklerde eşarp bağlama modelleri de çeşitlenmektedir.

pamuklu-esarpDoğrudan yakayı kapatan modeller, dolama modeller ve kelebek eşarp modelleri bu yakada sık rastlananlardandır. Birbirine uyum sağlayan bağlama modelleriyle gömlek yakası her durumun kurtarıcısı değerindedir.

Gömleğin içine düz bir tişört giyilerek de oluşturulabilen bu kombin, kot pantolonlarla da yakışmaktadır. Tarz uyarlamasını zahmetsizce yapacağınız bu parçalarla, kombin anlayışınızdan söz ettirebilirsiniz.

6 – Taşlı ve Gösterişli Gömlekler ile Pamuklu Eşarp Kombinasyonu!

pamuklu-esarpTaşlı ve gösterişli gömlekler de pamuklu eşarplarda kullanım bulmaktadır. Pamuklu kumaş eşarpların sade ve zahmetsiz tarzı, gösterişli görüntülerde de kullanılmaktadır. Taş işlemeli, sallantılı hatta saçaklı gömleklerle bile kombinlenen pamuklu eşarp, modanın yeni anlayışını yansıtmaktadır.

7 – Keten Gömlekler Eşarplarla Nasıl Kullanılır?

Keten kumaşlar da tekstil dünyasının sevilen kumaşlarından biridir. Sert ve yumuşak keten şeklinde ayrılan keten kumaşlar, gömlekle buluştuğunda yumuşacık yapısıyla kendinden bahsettirmektedir. Pamuklu kumaşlarla birlikte kullanılan ketenlerde renk seçenekleri de bir hayli fazladır.

pamuklu-esarpBordo bir keten gömlekle gri renkli pamuklu eşarp, hoş bir görünüm sunacaktır. Aynı şekilde bu iki kumaşın tercih edildiği kombinlerde ayakkabı süet olarak seçilmelidir. Böylece şıklığa güzel bir merhaba diyebilirsiniz!

8 – Şifon Tül Gömlekle Pamuklu Eşarp Görüntüsü Nasıl Olmalı?

Şifon tül gömlekler tesettür modasında tunik ölçüsünde bulunmaktadır. Şifon kumaş, tesettürde şallarda da çok sık rastlanmaktadır. Ancak bu kumaştan yapılan gömlekler neredeyse her kadının dolabında kendine yer edinmektedir.

pamuklu-esarpŞifonun klas şıklığı ve sadeliği gömleklerde de kendini yansıtmaktadır. Şifon her ne kadar değişik bir kumaş olsa da gömlekle ve pamuklu eşarp ile birleştiğinde harikalar yaratmaktadır. Bebek mavisi şifon gömlek ile krem pamuklu eşarp uyumunu göz önüne getirdiğinizde bile içiniz kıpır kıpır olacaktır.

9 – Kaşe Gömleklerle Kış Kombinlerinde Gözde Görüntüler!

Kaşe gömlekler tok duruşu ve yapısı ile gömlek kategorisinde ayrıcalıklı bir yere sahiptir. Tok ve duruşu net olan kumaşlardan tasarlanan kaşe kabanlar genellikle pamuklu eşarp ile ait olduğu ambiyansa kavuşmaktadır.

pamuklu-esarpKahverengi bir kaşe gömlek ile yapacağınız kombinde pantolon ve bluz rengine özen göstermelisiniz. Söz konusu kahverengi bir kaşe gömlek ise kot pantolondan yardım alabilirsiniz. Bluz rengini de beyaz veya siyah olarak seçtiğinizde gündelik kombin oluşturabilirsiniz. Aynı parçaları beyaz kumaş pantolonla tercih ettiğinizde ise özel gün şıklığını yakalamış olursunuz.

10 – Son Zamanların Gözdesi Deri Gömlekler Pamuklu Eşarp ile Kullanılır Mı?

Deri gömlekler ve kabanlar yeni moda anlayışında kendine yer edinmiştir. Derinin yumuşak hissiyatı gömleklerle de buluşturulmuştur. Deri gömlek söz konusu olduğunda kullanılabilecek en uygun eşarp türü elbette ki pamuklu eşarp olmaktadır.

pamuklu-esarpDerinin o kaygan ve parlayan yapısı pamuk kumaşlı eşarp ile zirveye ulaşmaktadır. İsterseniz deri pantolonla deri gömlek isterseniz de deri gömlek ile pileli etek kombini yapmış olun, her iki durumda da pamuklu eşarp kullanımı sınırsızdır!

Sık Sorulan Sorular

Pamuklu kumaşlardan üretilen tekstil ürünleri her daim kişilerin kullanımında yer almıştır. Tişört, gömlek hatta eşarplarda bile kendine geniş bir yer edinen pamuklu kumaşlar, rahatlığıyla nam salmıştır. Bu doğrultuda pamuk kumaşlı eşarp başta olmak üzere bu alanda merak edilen sorular şu şekildedir:

Pamuklu Şal Kullanışlı Mı?

Pamuklu şal ve eşarplar hem kolay şekil alır hem de kolay ütülenir. Bu sayede kişilere rahat ve konforlu bir kullanım sunar.

Hangi Şal Türü Kaymaz?

Pamuk başta olmak üzere keten, viskon, penye ve krep kumaşlar kaymaz özelliğiyle bilinmektedir.

En Rahat Şal Hangisi?

En rahat şal kişiden kişiye değişebilse de krep kumaşlar rahatlığıyla kendinden söz ettirmektedir.

En Hafif Şal Hangisi?

Keten ve pamuk karışımlı kumaşlar şalda en hafifi oluşturmaktadır. Bu tarz şallar Sefamerve. pamuklu eşarp, Pamuklu eşarp Trendyol kategorilerinde de baştadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu